Naše služby


„Vaše zuby zabezpečujú okrem životne dôležitej funkcie, ktorou je schopnosť hrýzť a prežúvať, aj výraz vašej tváre, osobný šarm a dokonalý úsmev. Zdravé zuby sú taktiež predpokladom pre správnu výslovnosť a estetiku. Stav chrupu a žiarivý úsmev je vizitkou, podľa ktorej vás vaše okolie hodnotí, a preto sa pri našej práci snažíme dbať na maximálnu presnosť, estetiku, prirodzenosť a kvalitu použitých materiálov, a tým dosiahnuť to, aby bol spokojný tak pacient ako aj zubný lekár.“

Mohlo by vás zaujímať

Výplň

Odstránenie zubného kazu a zhotovenie kvalitnej výplne je základným úkonom každej zubnej ambulancie. V našej ambulancii používame pri odstraňovaní kazov najmodernejšie postupy vrátane použitia špeciálneho farbiva, ktorým zisťujeme prítomnosť kazu aby sme ho následne mohli kompletne odstrániť. Na námi zhotovené výplne dávame nadštandarnú 5ročnú záruku. V súčasnej dobe zhotovujeme v 99% prípadov len fotokompozitné (biele) výplne, ktorých kvalita je pri dodržaní správných technologických postupov a Vašej perfektnej ústnej hygiene porovnateľná s amalgámovými výplňami. Navyše ich výhodou je dokonalá estetika. V prípade rozsiahlých kazov, ktoré už nemožno nahradiť výplňou Vám vieme v jednej návšteve vyfrézovať prístrojom CEREC (viď technológie) presne sadnúcu tú časť zuba, ktorá Vám chýba.

Mohlo by vás zaujímať

LIEČBA KOREŇA

K liečbe koreňa/koreňového kanálika treba pristúpiť v prípade, že sa neošetrený zubný kaz dostane až do zubného nervu (drene) a zub začne bolieť. V našej ordinácii robíme liečbu koreňa moderným spôsobom s použitím znecitlivení v jednej návšteve, takže nechodíte s otvoreným zubom, alebo vložkou ani deň. Takto redukujeme možné komplikácie a šetríme Váš čas aj nepríjemnosti. K liečbe používame operačný mikroskop, ktorý nám poskytuje zväčšenie nutné k perfektnému ošetreniu koreňových kanálikov.

Mohlo by vás zaujímať

CEREC KORUNKA / MOSTík

Všetky korunky aj vačšinu mostíkov Vám vieme spraviť v jednom sedení technológiou CEREC. Korunky ako aj mostíky frézujeme priamo v ordinácii z odolnej a zároveň vysoko estetickej keramiky.To všetko bez nutnosti nepríjemných odtlačkov, bez chodenia s nabrúsenými zubami, alebo s provizornými korunkami. Estetické a trvácne korunky a mostíky u nás v jednej návšteve!

Mohlo by vás zaujímať

Protéza

V spolupráci so zubným laboratóriom zhotovujeme všetky druhy zubných protéz. Na tieto protézy dávame 2-ročnú záruku a záruku, že Vám vaša nová protéza perfektne sadne a neskončí v šuflíku. Už žiadne kývanie a vypadávanie protéz!

Mohlo by vás zaujímať

Deflex - pružné protézy

Oproti klasickým živicovým protézám sa pružné protézy vyrábajú z lekárskeho termoplastu, ktorý nestárne, nezlomí sa Vám a nespôsobuje žiadne alergické reakcie. Navyše vďaka rozdielnej technólogii výroby sú presnejšie. Nenájdete na nich žiadny kov, čiže sú estetickejšie a pre pacientov oveľa pohodlnejšie na nosenie, žuvanie aj rozprávanie. Pružné protézy vyrábame v spolupráci s našou zubnou technikou, ktorá je súčasťou Dental Centrum NIVY.

Mohlo by vás zaujímať

Vytrhnutie zubov

Dental Centrum NIVY je aj stomatochirurgické pracovisko. Vieme Vám bezbolestne vybrať akýkoľvek zub, či koreň a špecializujeme sa na trhanie zubov múdrosti (osmičky). Pri vyberaní zubov používame vždy dostatočné množstvo znecitlivenia a ošetrujeme ranu po vytrhnutí tak, aby sme znížili komplikácie pri hojení na minimum.

Mohlo by vás zaujímať

Röntgen

Potrebujete röntgenové snímky Vašich zubov? Každá ordinácia je vybavená vlastným röntgenovým prístrojom a snímky zhotovujeme v digitálnej kvalite priamo do počítača behom minúty. Vaše röntgenové snímky Vám vieme vytlačiť, nahrať na USB flashdisk, alebo poslať mailom.

Mohlo by vás zaujímať

Komplexná prehliadka zubov

Komplexná prehliadka zubov je súčasťou každého vstupného vyšetrení, ale môžete ju absolvovať len ako jednorazový výkon v prípade, že chcete vedieť v akom stave sa Váš chrup nachádza. Prehliadka pozostáva z prezretia všetkých zubov za použitia zväčšovacích okuliarov a z röntgenových snímkov zameraných na kazy v medzizubných priestoroch a pod stávajúcimi plombami. Prehliadka trvá približne 30 minút a na jej konci Vám vieme povedať či sú Vaše zúbky v poriadku, alebo budú potrebovať opraviť.

Mohlo by vás zaujímať

Zubný implantát

Implantáty sa v posledných rokoch stali kvalitnou a cenovo dostupnou formou náhrady stratených zubov. Je jedno, či Vám chýba jeden, alebo viac zubov, implantátmi vieme nahradiť akýkoľvek zub bez nutnosti brúsenia ostatných zubov. Implantáty sú bezbolestne vsadené do kosti a po vhojení na nich môže byť pripevnená keramická korunka, mostík alebo aj protéza. V súčasnej dobe sa jedná o najmodernejšie riešenie náhrady zubov. Objednajte sa na bezplatnú nezáväznú konzultáciu a zistite, či je implantát vhodný aj pre Vás.

Mohlo by vás zaujímať

Bielenie zubov

Bielenie zubov sa dnes stalo rutinným výkonom každej modernej zubnej ordinácie. V našej ordinácii ponúkame domáce bielenie zubov, čo znamená, že pacient si po inštruktáži bieli zuby sám v priebehu cca 2-3 týždňov nanášaním špeciálneho gélu do individuálnych nosičov, ktoré Vám vieme vyrobiť v priebehu jedného dňa. Bielenie má pri dodržiavaní odporúčaných pravidiel dlhotrvajúci efekt a vybielené zuby si môžu zachovať svoj odtieň až niekoľko rokov.

Mohlo by vás zaujímať

Dentálny mikroskop

V našich ordináciách používame operačný mikroskop, zariadenie, ktoré nám umožní zväčšenie a osvetlenie ošetrovaného zubu. Súčasťou mikroskopu je aj výkonný svetelný zdroj, ktorý intenzívne osvetluje celé pracovné pole. Ošetrujúci lekár tak má dokonalý detailný prehľad o ošetrovanom zube. Využitie je predovšetkým v endodoncii (liečbe koreňových kanálikov). Osvetlenie a zväčšenie ošetrovaného zubu nám umožní vyhľadanie všetkých koreňových kanálikov, ich vyčistenie, dezinfekciu aj hermetické zaplnenie.