Dentálna hygiena

Špecialistky dentálnej hygieny v Dental Centrum NIVY vás naučia, aký je správny postup starostlivosti o vaše zuby, ale aj to, že pravidelná hygiena je základným predpokladom pri prevencii vzniku zubného kazu, zápalu či krvácaní ďasien a parodontózy.

Koncept dentálnej hygieny GBT

Dentálna hygiena je v dnešnej dobe veľmi žiadaná, pretože prináša pacientom krásny, zdravý úsmev a biele zuby. Našou prioritou je poskytovať služby na vysoko profesionálnej úrovni. Preto pracujeme podľa nového protokolu ošetrenia, ktorý je garantovaný švajčiarskou kvalitou. Protokol Guided Biofilm Therapy (GBT) je nový, klinický, systematický a vedecky podložený koncept dentálnej hygieny. Ošetrenie sa vykonáva najmenej invazívnym spôsobom, a tak nemusíte mať pre týmto ošetrením strach!

Ako to prebieha?

1. Vyšetrenie a kontrola infekcie

Vyšetrenie stavu vašich zubov a ďasien je veľmi dôležité pre stanovenie správnej diagnózy a nastavenie nasledujúcej liečby.

2. Detekcia plaku

Ofarbením zviditeľníme biofilm na zuboch a ďasnách. Uvidíte, ako si doma čistíte zuby a kde všade sa biofilm nachádza. Vedecké dôkazy potvrdzujú, že orálny biofilm spôsobuje až 95% všetkých dentálnych problémov: zubný kaz, zápal ďasien a parodontitídu.

3. Motivácia

Okrem ošetrenia, ktoré vykonáme u nás, je dôležitá aj správna starostlivosť o zuby po odchode z kliniky. Radi vám ukážeme a zároveň vás naučíme, ako sa efektívne starať o svoje zuby, aby ste si ich udržali krásne čisté a zdravé po celý život.

4. AIRFLOW MAX “pieskovanie”

AIRFLOW MAX odstraňuje biofilm, pigmentácie a čerstvo kalcifikovaný zubný kameň z povrchu vašich zubov a to aj z ťažko dostupných miest. Je to špeciálna technológia, ktorá je minimálne invazívna a zároveň maximálne efektívna na čistenie biofilmu z povrchu zubov.

5. Ultrazvukové čistenie

Jedná sa o technológiu, ktorá šetrným spôsobom odstráni zubný kameň z povrchu vašich zubov.

6. Kontrola

Doladenie posledných detailov pre zdravý a spokojný úsmev a nastavenie termínu ďalšej návštevy.

Koľko to stojí?

80€

V cene je:

  • Dôkladné vyšetrenie a vysvetlenie stavu ústnej hygieny
  • Naplánovanie liečby
  • Odstránenie zubného kameňa
  • AIRFLOW – odstránenie pigmentov a škvŕn
  • GBT – najšetrnejšia metóda čistenia zubov
  • Inštruktáž k správnej starostlivosti o zuby

Ako sa objednám?

Postup pre rezerváciu:

  • V spodnej časti kliknite na tlačidlo „rezervácia“
  • Vyberiete si voľný termín
  • Pri rezervácii je potrebné uhradiť 40€
  • E-mailom vám príde potvrdenie rezervácie 

Spokojnosť našich pacientov