Dentálna hygiena

Špecialistky dentálnej hygieny v Dental Centrum NIVY vás naučia, aký je správny postup starostlivosti o vaše zuby, ale aj to, že pravidelná dentálna hygiena je základným predpokladom pri prevencii vzniku zubného kazu, zápalu či krvácaní ďasien a parodontózy.

Dentálna hygiena

Špecialistky dentálnej hygieny v Dental Centrum NIVY vás naučia, aký je správny postup starostlivosti o vaše zuby, ale aj to, že pravidelná hygiena je základným predpokladom pri prevencii vzniku zubného kazu, zápalu či krvácaní ďasien a parodontózy.

Parodontitída a jej liečba | Dental Centrum NIVY

Koncept dentálnej hygieny GBT

Dentálna hygiena je v dnešnej dobe veľmi žiadaná, pretože prináša pacientom krásny, zdravý úsmev a biele zuby. Našou prioritou je poskytovať služby na vysoko profesionálnej úrovni. Preto pracujeme podľa nového protokolu ošetrenia, ktorý je garantovaný švajčiarskou kvalitou. Protokol Guided Biofilm Therapy (GBT) je nový, klinický, systematický a vedecky podložený koncept dentálnej hygieny. Ošetrenie sa vykonáva najmenej invazívnym spôsobom, a tak nemusíte mať pre týmto ošetrením strach!

Ako prebieha dentálna hygiena?

1. Vyšetrenie a kontrola infekcie

Vyšetrenie stavu vašich zubov a ďasien je veľmi dôležité pre stanovenie správnej diagnózy a nastavenie nasledujúcej liečby.

2. Detekcia plaku

Ofarbením zviditeľníme biofilm na zuboch a ďasnách. Uvidíte, ako si doma čistíte zuby a kde všade sa biofilm nachádza. Vedecké dôkazy potvrdzujú, že orálny biofilm spôsobuje až 95% všetkých dentálnych problémov: zubný kaz, zápal ďasien a parodontitídu.

3. Motivácia

Okrem ošetrenia, ktoré vykonáme u nás, je dôležitá aj správna starostlivosť o zuby po odchode z kliniky. Radi vám ukážeme a zároveň vás naučíme, ako sa efektívne starať o svoje zuby, aby ste si ich udržali krásne čisté a zdravé po celý život.

4. AIRFLOW MAX “pieskovanie”

AIRFLOW MAX odstraňuje biofilm, pigmentácie a čerstvo kalcifikovaný zubný kameň z povrchu vašich zubov a to aj z ťažko dostupných miest. Je to špeciálna technológia, ktorá je minimálne invazívna a zároveň maximálne efektívna na čistenie biofilmu z povrchu zubov.

5. PERIOFLOW

Perioflow je jednoducho povedané “pieskovanie“ v parodontálnom vačku hlbšom ako 4 mm. Parodontálne vačky vznikajú pri parodontóze. V dôsledku dlhodobého zápalu ďasien tkanivá okolo zuba ustupujú a vytvára sa hlboký priestor okolo zuba. Tento priestor je ťažko prístupný pre domáce čistenie, preto sa v parodontálnych vačkoch hromadia baktérie, ktoré zabraňujú vyliečeniu parodontitídy. Je veľmi dôležité čistiť tieto priestory v pravidelných intervaloch a zbavovať ich baktérii aby sme urobili maximum pre vyhojenie tkanív okolo zuba. PERIOFLOW ® Nozzle je špeciálna tryska, ktorá šetrne a dôkladne vyčistí parodontálny vačok od baktérii.

6. Ultrazvukové čistenie

Jedná sa o technológiu, ktorá šetrným spôsobom odstráni zubný kameň z povrchu vašich zubov.

7. Kontrola

Doladenie posledných detailov pre zdravý a spokojný úsmev a nastavenie termínu ďalšej návštevy.

8. RECALL

Zdravý pacient = šťastný pacient

Zaradenie pacienta do recallu znamená, že jeho parodontóza je vo fáze stability= vyliečená. Avšak pri parodontologických pacientoch je veľmi dôležitá pravidelná dentálna hygiena aby sme udržali baktérie „pod kontrolou“. Odporúčanie je 3-4x do roka. Do recallu taktiež zaraďujeme stabilného klienta, ktorý už dôkladne pozná starostlivosť a chodí na dentálnu hygienu ako na pravidelnú „údržbu“.

Koľko stojí dentálna hygiena?

90€

V cene je:

  • Dôkladné vyšetrenie a vysvetlenie stavu ústnej hygieny
  • Naplánovanie liečby
  • Odstránenie zubného kameňa
  • AIRFLOW – odstránenie pigmentov a škvŕn
  • GBT – najšetrnejšia metóda čistenia zubov
  • Inštruktáž k správnej starostlivosti o zuby

Vyberte si spôsob objednania termínu

Online rezervačný systém

  • Vyberte a zarezervujte si svoj termín hneď teraz

Telefonicky

Odoslanie formuláru

  • Vyplňte a odošlite formulár a my vás budeme kontaktovať

Pacientmi najlepšie hodnotená zubná ambulancia v Bratislave

Jan KocnarJan Kocnar
18:39 15 Feb 23
Dental Centrum som navštívil s bolesťou osmicky, kvôli ktorej som nemohol už ani spat. Objednal som sa cez internet a o pár hodín som už sedel v kresle. Popísal som ťažkosti, nasledoval rýchly RTG a zub išiel von. Všetko vidíte pred sebou na obrazovke. Pan doktor Bódi mi počas celého vysetrenia vysvetľoval čo sa bude diat - špeciálne jemu dakujem! Všetko prebehlo bez bolesti. Motivovaný na ďalšiu návštevu vrelo odporúčam, príjemný personál, skvele vybavenie, vsetko na jednotku 👍
Sabína BuríkováSabína Buríková
18:50 29 Dec 22
Odporúčam všetkým, ktorý majú strach zo zubára. Naozaj milý, ľudský prístup a ceny sú tiež prijateľné. Určite sa tam veľmi rada vrátim ( a to mám panický strach zo zubarov). Ďakujem obzvlášť pánovi doktorovi Novákovi za jeho prístup a pomoc.
AndrejAndrej
11:46 09 Dec 22
Potreboval som narýchlo opraviť zub, tak som pogooglil, zavolal sem a dostal rýchly termín (môj zubár mal všetko obsadené na najbližšie 3 mesiace). Krásne moderné priestory, recepcia, high tech zariadeniela a najmä profesionalita aj s podaním ruky. Pripravte si peňaženku, tu sa na poisťovňu nerobí.
Dominika TóthováDominika Tóthová
13:09 19 Nov 22
Endodencia úplne bezbolestná, veľmi pekne ďakujem za odborný a profesionálny prístup p. Nováka.Napriek komplikovanému zákroku, doteraz moja najpríjemnejšia návšteva zubárske ambulancie.
Anna FulierováAnna Fulierová
17:08 26 Oct 22
Do Dental Centrum Nivy chodím už niekoľko rokov. O moje zuby sa vždy kvalitne postarali bývalá skvelá pani doktorka Bordašová a skvelý pan doktor Novák, ktorý mi robil kvalitny zubny mostik a ja sa tak môžem usmievať. Viem,že keď mám akýkoľvek problém alebo bolesť zubov,mozem sa na nich kedykoľvek obrátiť. K inému zubárovi by som už nešla.
Peter BaraníkPeter Baraník
18:34 13 Oct 22
Bol som trhať zub. Všetko prebehlo v poriadku, pán doktor bol profesionálny. Vybavili ma naozaj za 15 minút, ani som poriadne nečakal. Zákrok bezbolestný, mesiac aj niečo po zákroku nemám žiadne problémy takže odporúčam
js_loader