Zubné mostíky

Badáte na svojich zuboch malé nedokonalosti? Riešením sú zubné mostíky. 

Túžite po ukážkovom úsmeve, ktorý vám dodá sebavedomie? Nemusíte podstupovať ťažké chirurgické zákroky, po ktorých nasleduje dlhá doba liečenia.

Už z názvu zubné mostíky môžete tušiť, že práve tento typ zubnej náhrady spája v našich ústach jeden zub za druhým, a tak z neho vytvára pomyselný mostík. Môžeme ich roztriediť do viacerých kategórií.

Zubné mostíky - ako to funguje?

Aká je vaša predstava pri slovnom spojení zubné mostíky? V skutočnosti je to konštrukcia, ktorá sa skladá z pilierových koruniek a medzičlenov, ktoré vytvárajú jeden celok. Na to, aby sa korunky mohli fixovať sa musia zuby nabrúsiť. Nabrúsenie zubov spôsobí, že korunky ich tvarovo dopĺňajú. Zubné mostíky sa odporúčajú najmä pacientom, ktorých zuby v okolí chýbajúceho zuba nie sú celkom zdravé. Sú skvelou voľbou pri strate 2-4 zubov vo frontálnom (prednom) ako aj distálnom (zadnom) úseku chrupu. Správne a kvalitne vytvorený zubný mostík vám opäť rozjasní úsmev na vašej tvári! Práve u nás v Dental Centrum NIVY vám ho vytvoríme na mieru podľa vašich potrieb. Z ambulancie budete odchádzať hrdo s novým úsmevom.

Ako prebieha nasadenie zubného mostíka?

Zubné mostíky vieme v našej ambulancii zhotoviť už v priebehu dvoch návštev.

  • Prvá návšteva

    Súčasťou prvej návštevy je podrobné vyšetrenie od stomatológa a vypracovanie plánu celého ošetrenia. Vopred bude pacientovi stanovená cena, ktorú zaplatí za vykonanie ošetrenia. Po úvodnom vyšetrení a zhodnotení stavu vašich zubov od zubného lekára sa plynule prechádza na druhý krok ošetrenia. Na to, aby sa na zuby mohol nasadiť zubný mostík je potrebné obrúsiť ich do potrebného tvaru. Brúsenie sa vykonáva za lokálnej anestézie, a tak nie je potrebný strach z bolesti. Môže sa stať, že zuby nie sú dostatočne stabilné a vtedy sa musia nahradiť zubnými implantátmi. Tie sa stanú akýmsi pilierom pre celý zubný mostík. Po tom, ako sa zuby obrúsia alebo nahradia zubnými implantátmi sa optickým intraorálnym skenom vykonáva snímok zubov, ktorý sa odosiela do laboratória.

  • Druhá návšteva

    Po tom, ako v špeciálnom laboratóriu približne po 2 týždňoch vymodelujú zubný mostík, ho zubný lekár pred samotným upevnením najskôr vyskúša. Ak je všetko v poriadku, pacient odchádza domov s novým úsmevom!

Vyberte si spôsob objednania termínu

Telefonicky

Odoslanie formuláru

  • Vyplňte a odošlite formulár a my vás budeme kontaktovať

Pacientmi najlepšie hodnotená zubná ambulancia v Bratislave

Laura PartikovaLaura Partikova
13:05 25 May 23
Mam panicky strach zo zubarov (kvoli zlej skusenosti z detstva) cize do kliniky na odstranenie spodnej osmicky som prisla s placom. Dievcata na recepcii boli velmi mile, takisto pan Dr. Novák bol skvely. Vysvetlil mi zakrok, pichol mi injekciu (z ktorej som mala takisto strach) uplne bez bolesti a osmicka bola vonku do 20 minut. Pocas zakroku som takmer nic necitila (iba tlak sem tam). Urcite sa sem vratim a nabuduce uz bez placu 😉 velmi velmi dakujem za skvely pristup a za rychle vybavenie!
Marek TuzincinMarek Tuzincin
13:15 17 Apr 23
Veľmi ochotný a priateľský personál. Pán doktor mi poradil podľa môjho názoru podľa najlepšieho svedomia a vedomia, keďže mi odporučil návštevu ortodoncie, ktorú ani nemajú na klinike a teda určite sa nesnažia za každú cenu spraviť zákrok, ktorý nepovažujú za najlepšie riešenie.
Jan KocnarJan Kocnar
18:39 15 Feb 23
Dental Centrum som navštívil s bolesťou osmicky, kvôli ktorej som nemohol už ani spat. Objednal som sa cez internet a o pár hodín som už sedel v kresle. Popísal som ťažkosti, nasledoval rýchly RTG a zub išiel von. Všetko vidíte pred sebou na obrazovke. Pan doktor Bódi mi počas celého vysetrenia vysvetľoval čo sa bude diat - špeciálne jemu dakujem! Všetko prebehlo bez bolesti. Motivovaný na ďalšiu návštevu vrelo odporúčam, príjemný personál, skvele vybavenie, vsetko na jednotku 👍
Sabína BuríkováSabína Buríková
18:50 29 Dec 22
Odporúčam všetkým, ktorý majú strach zo zubára. Naozaj milý, ľudský prístup a ceny sú tiež prijateľné. Určite sa tam veľmi rada vrátim ( a to mám panický strach zo zubarov). Ďakujem obzvlášť pánovi doktorovi Novákovi za jeho prístup a pomoc.
AndrejAndrej
11:46 09 Dec 22
Potreboval som narýchlo opraviť zub, tak som pogooglil, zavolal sem a dostal rýchly termín (môj zubár mal všetko obsadené na najbližšie 3 mesiace). Krásne moderné priestory, recepcia, high tech zariadeniela a najmä profesionalita aj s podaním ruky. Pripravte si peňaženku, tu sa na poisťovňu nerobí.
Dominika TóthováDominika Tóthová
13:09 19 Nov 22
Endodencia úplne bezbolestná, veľmi pekne ďakujem za odborný a profesionálny prístup p. Nováka.Napriek komplikovanému zákroku, doteraz moja najpríjemnejšia návšteva zubárske ambulancie.
Anna FulierováAnna Fulierová
17:08 26 Oct 22
Do Dental Centrum Nivy chodím už niekoľko rokov. O moje zuby sa vždy kvalitne postarali bývalá skvelá pani doktorka Bordašová a skvelý pan doktor Novák, ktorý mi robil kvalitny zubny mostik a ja sa tak môžem usmievať. Viem,že keď mám akýkoľvek problém alebo bolesť zubov,mozem sa na nich kedykoľvek obrátiť. K inému zubárovi by som už nešla.
Peter BaraníkPeter Baraník
18:34 13 Oct 22
Bol som trhať zub. Všetko prebehlo v poriadku, pán doktor bol profesionálny. Vybavili ma naozaj za 15 minút, ani som poriadne nečakal. Zákrok bezbolestný, mesiac aj niečo po zákroku nemám žiadne problémy takže odporúčam
js_loader