Zubné mostíky

Badáte na svojich zuboch malé nedokonalosti? 

Túžite po ukážkovom úsmeve, ktorý vám dodá sebavedomie? Nemusíte podstupovať ťažké chirurgické zákroky, po ktorých nasleduje dlhá doba liečenia.

Už z názvu zubný mostík môžete tušiť, že práve tento typ zubnej náhrady spája v našich ústach jeden zub za druhým, a tak z neho vytvára pomyselný mostík. Môžeme ich roztriediť do viacerých kategórií.

Ako to funguje?

Aká je vaša predstava pri slovnom spojení zubný mostík? V skutočnosti je to konštrukcia, ktorá sa skladá z pilierových koruniek a medzičlenov, ktoré vytvárajú jeden celok. Na to, aby sa korunky mohli fixovať sa musia zuby nabrúsiť. Nabrúsenie zubov spôsobí, že korunky ich tvarovo dopĺňajú. Zubný mostík sa odporúča najmä pacientom, ktorých zuby v okolí chýbajúceho zuba nie sú celkom zdravé. Sú skvelou voľbou pri strate 2-4 zubov vo frontálnom (prednom) ako aj distálnom (zadnom) úseku chrupu. Správne a kvalitne vytvorený zubný mostík vám opäť rozjasní úsmev na vašej tvári! Práve u nás v Dental Centrum NIVY vám ho vytvoríme na mieru podľa vašich potrieb. Z ambulancie budete odchádzať hrdo s novým úsmevom.

Ako prebieha nasadenie zubného mostíka?

Zubný mostík na našej klinike zhotovíme už v priebehu dvoch návštev!

  • Prvá návšteva

    Súčasťou prvej návštevy je podrobné vyšetrenie od stomatológa a vypracovanie plánu celého ošetrenia. Vopred bude pacientovi stanovená cena, ktorú zaplatí za vykonanie ošetrenia. Po úvodnom vyšetrení a zhodnotení stavu vašich zubov od zubného lekára sa plynule prechádza na druhý krok ošetrenia. Na to, aby sa na zuby mohol nasadiť zubný mostík je potrebné obrúsiť ich do potrebného tvaru. Brúsenie sa vykonáva za lokálnej anestézie, a tak nie je potrebný strach z bolesti. Môže sa stať, že zuby nie sú dostatočne stabilné a vtedy sa musia nahradiť zubnými implantátmi. Tie sa stanú akýmsi pilierom pre celý zubný mostík. Po tom, ako sa zuby obrúsia alebo nahradia zubnými implantátmi sa optickým intraorálnym skenom vykonáva snímok zubov, ktorý sa odosiela do laboratória.

  • Druhá návšteva

    Po tom, ako v špeciálnom laboratóriu približne po 2 týždňoch vymodelujú zubný mostík, ho zubný lekár pred samotným upevnením najskôr vyskúša. Ak je všetko v poriadku, pacient odchádza domov s novým úsmevom!

Vyberte si spôsob objednania termínu

Telefonicky

Odoslanie formuláru

  • Vyplňte a odošlite formulár a my vás budeme kontaktovať

Spokojnosť našich pacientov