Bielenie zubov

Ako vybieliť zuby? Tu sa dozviete ako mať krásne biele zuby. Pre najúčinnejšie bielenie zubov odporúčame profesionálne bielenie. Neodbornými metódami si môžete porušiť sklovinu zubov alebo poškodiť ďasná.

Pred a po

Ako funguje bielenie zubov?

Najúčinnejšie bielenie zubov je pomocou peroxidu vodíka. To je doteraz jediná látka na trhu, ktorá zuby naozaj vybieli. Zub sa skladá na povrchu zo zubnej skloviny, pod ktorou je dentín. Ten je sfarbený a udáva farbu zuba. Od neho záleží ako veľmi máte zuby žlté či biele. Ak chceme aby bola účinnosť dlhotrvajúca, je potrebné vybieliť práve dentín. Vekom tmavne a preto máme s pribúdajúcimi rokmi zuby tmavšie/žltšie.

Na vybielenie dentínu používame 12% peroxid vodíka, ktorý prejde cez tubuly v zubnej sklovine a šetrne dentín vybieli. Šetrnosť bielenia voči zubom závisí od koncentrácie peroxidu vodíka, čím nižšia je koncentrácia, tým je proces šetrnejší.

Odporúčame absolvovať najprv dentálnu hygienu

Ak chceme aby malo bielenie čo najlepší efekt, je dôležité pred tým absolvovať dentálnu hygienu, na ktorej sa zo zubov pomocou pieskovania odstráni zubný povlak a pigmenty. Pomocou ultrazvuku očistíme aj zubný kameň. Keď sú zuby čisté, zabezpečíme najúčinnejšie bielenie.

Ako to prebieha?

Najúčinnejšie a najšetrnejšie bielenie zubov je domáce.

Postup domáceho bielenia:

 • Ambulantná časť:

  • Počas prvej návštevy vám zhotovíme odtlačky zubov
  • Do 1-2 dní vyrobíme priesvitné nosiče/dlahy na vaše zuby, do ktorých si budete doma nasádzať bieliacu pastu
  • Následne si dohodneme termín na odovzdanie dláh a sady na bielenie
 • Domáca časť:

  • Ideálne je bieliť zuby počas noci, pretože v noci sa nám tvorí menej slín, čo znamená, že sa nám nevyplavuje gél z nosičov tak rýchlo ako počas dňa
  • Bielenie by malo vždy trvať minimálne 4 hodiny
  • Pred bielením si treba zuby dôkladne očistiť aby mali čistý povrch bez zubného povlaku
  • Do nosičov na bielenie nanášajte malinké množstvo bieliaceho gélu (12% H2O2)
  • Nosiče s bieliacim gélom si nasaďte na zuby
  • Ak gél z nosičov vytečie, odstráňte ho z povrchu ďasien pomocou vatovej tyčinky
  • Ráno keď vstanete si vyberte nosiče a umyte si zuby aj nosiče zubnou kefkou

Proces aplikujte 1-2 týždne. Trvanie záleží od toho aké biele zuby chcete mať a tiež od vášho zuba, ako rýchlo sa bude bieliť.

Domáce bielenie zubov je bezpečné a viete si sami regulovať ako biele zuby chcete mať. Dôležité je riadiť sa pokynmi od ošetrujúceho.

Koľko stojí bielenie zubov?

od 150€

V cene je:

 • Výroba priesvitných nosičov na bieliaci gél
 • Dlahy a sada na bielenie zubov
 • Inštruktáž k správnemu použitiu

Vyberte si spôsob objednania termínu

Online rezervačný systém

 • Vyberte a zarezervujte si svoj termín hneď teraz

Telefonicky

Odoslanie formuláru

 • Vyplňte a odošlite formulár a my vás budeme kontaktovať

Pacientmi najlepšie hodnotená zubná ambulancia v Bratislave

Laura PartikovaLaura Partikova
13:05 25 May 23
Mam panicky strach zo zubarov (kvoli zlej skusenosti z detstva) cize do kliniky na odstranenie spodnej osmicky som prisla s placom. Dievcata na recepcii boli velmi mile, takisto pan Dr. Novák bol skvely. Vysvetlil mi zakrok, pichol mi injekciu (z ktorej som mala takisto strach) uplne bez bolesti a osmicka bola vonku do 20 minut. Pocas zakroku som takmer nic necitila (iba tlak sem tam). Urcite sa sem vratim a nabuduce uz bez placu 😉 velmi velmi dakujem za skvely pristup a za rychle vybavenie!
Marek TuzincinMarek Tuzincin
13:15 17 Apr 23
Veľmi ochotný a priateľský personál. Pán doktor mi poradil podľa môjho názoru podľa najlepšieho svedomia a vedomia, keďže mi odporučil návštevu ortodoncie, ktorú ani nemajú na klinike a teda určite sa nesnažia za každú cenu spraviť zákrok, ktorý nepovažujú za najlepšie riešenie.
Jan KocnarJan Kocnar
18:39 15 Feb 23
Dental Centrum som navštívil s bolesťou osmicky, kvôli ktorej som nemohol už ani spat. Objednal som sa cez internet a o pár hodín som už sedel v kresle. Popísal som ťažkosti, nasledoval rýchly RTG a zub išiel von. Všetko vidíte pred sebou na obrazovke. Pan doktor Bódi mi počas celého vysetrenia vysvetľoval čo sa bude diat - špeciálne jemu dakujem! Všetko prebehlo bez bolesti. Motivovaný na ďalšiu návštevu vrelo odporúčam, príjemný personál, skvele vybavenie, vsetko na jednotku 👍
Sabína BuríkováSabína Buríková
18:50 29 Dec 22
Odporúčam všetkým, ktorý majú strach zo zubára. Naozaj milý, ľudský prístup a ceny sú tiež prijateľné. Určite sa tam veľmi rada vrátim ( a to mám panický strach zo zubarov). Ďakujem obzvlášť pánovi doktorovi Novákovi za jeho prístup a pomoc.
AndrejAndrej
11:46 09 Dec 22
Potreboval som narýchlo opraviť zub, tak som pogooglil, zavolal sem a dostal rýchly termín (môj zubár mal všetko obsadené na najbližšie 3 mesiace). Krásne moderné priestory, recepcia, high tech zariadeniela a najmä profesionalita aj s podaním ruky. Pripravte si peňaženku, tu sa na poisťovňu nerobí.
Dominika TóthováDominika Tóthová
13:09 19 Nov 22
Endodencia úplne bezbolestná, veľmi pekne ďakujem za odborný a profesionálny prístup p. Nováka.Napriek komplikovanému zákroku, doteraz moja najpríjemnejšia návšteva zubárske ambulancie.
Anna FulierováAnna Fulierová
17:08 26 Oct 22
Do Dental Centrum Nivy chodím už niekoľko rokov. O moje zuby sa vždy kvalitne postarali bývalá skvelá pani doktorka Bordašová a skvelý pan doktor Novák, ktorý mi robil kvalitny zubny mostik a ja sa tak môžem usmievať. Viem,že keď mám akýkoľvek problém alebo bolesť zubov,mozem sa na nich kedykoľvek obrátiť. K inému zubárovi by som už nešla.
Peter BaraníkPeter Baraník
18:34 13 Oct 22
Bol som trhať zub. Všetko prebehlo v poriadku, pán doktor bol profesionálny. Vybavili ma naozaj za 15 minút, ani som poriadne nečakal. Zákrok bezbolestný, mesiac aj niečo po zákroku nemám žiadne problémy takže odporúčam
js_loader