Celková rekonštrukcia chrupu

Na našej klinike ponúkame aj možnosť kompletnej rekonštrukcie chrupu. V prípade, že ide o estetickú rekonštrukciu chrupu, môžeme hovoriť o pomerne jednoduchých zákrokoch, ktoré pacientovi pomôžu vylepšiť jeho úsmev. Medzi tieto jednoduché zákroky patrí bielenie zubov a zmena tvaru či veľkosti zuba.

Ako to funguje?

Niekedy aj odstránenie malých detailov môže zmeniť váš úsmev na nepoznanie. Ak už nie je možné zuby zachrániť, je pre pacienta vhodnejšie zvoliť celkovú rekonštrukciu chrupu. Zuby sú bezbolestne extrahované a následne po dôkladnom doliečení prichádza na rad voľba zubnej náhrady. A tak vznikne váš nový úsmev!

Ako prebieha celková rekonštrukcia chrupu?

Niektorí pacienti k nám prichádzajú s chrupom, ktorý si vyžaduje okamžitý zásah lekárov. Nie len kvôli zdravotným ale aj estetickým dôvodom. Niektoré zo zubov sú odlomené, iné zase pokazené a zapálené. Vtedy je potrebné siahnuť po celkovej rekonštrukcii chrupu.  Je to „beh na dlhú trať“, no s tímom profesionálov a odborníkov, ktorí vás touto cestou prevedú to zvládnete omnoho jednoduchšie. Ukážeme vám, aké to je opäť sa s radosťou usmievať!

 • Krok 1

  Základom celej rekonštrukcie je dôkladné a premyslené plánovanie. Po niekoľkých sedeniach s vami lekár zostaví jednotlivé kroky, podľa ktorých bude počas rekonštrukcie postupovať. Po celý čas liečby na vás bude dohliadať školený personál, ktorý vám bude nápomocný pri všetkých potrebných otázkach ohľadom liečby.

 • Krok 2

  Pred samotným zásahom je potrebné zuby poriadne vyčistiť a to profesionálnou dentálnou hygienou. Naše hygienistky pre zákrokom vyčistia zuby tak, aby lekár mohol začať s jednotlivými krokmi liečby.

 • Krok 3

  Zuby, ktoré v ústach nie sú potrebné sa pred rekonštrukciou chrupu extrahujú a tie, ktoré majú zubný kaz sa vyvŕtajú a vyplnia vhodnou plombou. V prípade, že pacient dlhodobo neliečil zubný kaz je potrebné vykonať aj ošetrenie zubných kanálikov a preliečiť koreň zuba.

 • Krok 4

  Až po všetkých predchádzajúcich krokoch môže lekár pristúpiť k výberu vhodnej zubnej náhrady. V prípade zlomeného zuba zubár problém najčastejšie rieši vytvorením novej zubnej korunky, ktorá je vyrobená pomocou systému CEREC®. Je to rýchle a efektívne riešenie, ktoré je viditeľné už po pár hodinách! Ak pacient prišiel vplyvom extrakcie o viacero zubov, možnosťou je vytvorenie zubného mostíka, ktorý vám opäť zabezpečí krásny nový úsmev

Vyberte si spôsob objednania termínu

Telefonicky

Odoslanie formuláru

 • Vyplňte a odošlite formulár a my vás budeme kontaktovať

Spokojnosť našich pacientov