Celková rekonštrukcia chrupu

Na našej klinike ponúkame aj možnosť – celková rekonštrukcia chrupu. V prípade, že ide o estetickú rekonštrukciu chrupu, môžeme hovoriť o pomerne jednoduchých zákrokoch, ktoré pacientovi pomôžu vylepšiť jeho úsmev. Medzi tieto jednoduché zákroky patrí bielenie zubov a zmena tvaru či veľkosti zuba.

Ako funguje celková rekonštrukcia chrupu?

Niekedy aj odstránenie malých detailov môže zmeniť váš úsmev na nepoznanie. Ak už nie je možné zuby zachrániť, je pre pacienta vhodnejšie zvoliť celkovú rekonštrukciu chrupu. Zuby sú bezbolestne extrahované a následne po dôkladnom doliečení prichádza na rad voľba zubnej náhrady. Celková rekonštrukcia chrupu je cestou pre váš nový úsmev.

Ako prebieha celková rekonštrukcia chrupu?

Niektorí pacienti k nám prichádzajú s chrupom, ktorý si vyžaduje okamžitý zásah lekárov. Nie len kvôli zdravotným ale aj estetickým dôvodom. Niektoré zo zubov sú odlomené, iné zase pokazené a zapálené. Vtedy je potrebná celková rekonštrukcia chrupu. Je to „beh na dlhú trať“, no s tímom profesionálov a odborníkov, ktorí vás touto cestou prevedú to zvládnete omnoho jednoduchšie. Ukážeme vám, aké to je opäť sa s radosťou usmievať!

 • Krok 1

  Základom celej rekonštrukcie je dôkladné a premyslené plánovanie. Po niekoľkých sedeniach s vami lekár zostaví jednotlivé kroky, podľa ktorých bude počas rekonštrukcie postupovať. Po celý čas liečby na vás bude dohliadať školený personál, ktorý vám bude nápomocný pri všetkých potrebných otázkach ohľadom liečby.

 • Krok 2

  Pred samotným zásahom je potrebné zuby poriadne vyčistiť a to profesionálnou dentálnou hygienou. Naše hygienistky pre zákrokom vyčistia zuby tak, aby lekár mohol začať s jednotlivými krokmi liečby.

 • Krok 3

  Zuby, ktoré v ústach nie sú potrebné sa pred rekonštrukciou chrupu extrahujú a tie, ktoré majú zubný kaz sa vyvŕtajú a vyplnia vhodnou plombou. V prípade, že pacient dlhodobo neliečil zubný kaz je potrebné vykonať aj ošetrenie zubných kanálikov a preliečiť koreň zuba.

 • Krok 4

  Až po všetkých predchádzajúcich krokoch môže lekár pristúpiť k výberu vhodnej zubnej náhrady. V prípade zlomeného zuba zubár problém najčastejšie rieši vytvorením novej zubnej korunky, ktorá je vyrobená pomocou systému CEREC®. Je to rýchle a efektívne riešenie, ktoré je viditeľné už po pár hodinách! Ak pacient prišiel vplyvom extrakcie o viacero zubov, možnosťou je vytvorenie zubného mostíka, ktorý vám opäť zabezpečí krásny nový úsmev

Vyberte si spôsob objednania termínu

Telefonicky

Odoslanie formuláru

 • Vyplňte a odošlite formulár a my vás budeme kontaktovať

Pacientmi najlepšie hodnotená zubná ambulancia v Bratislave

Laura PartikovaLaura Partikova
13:05 25 May 23
Mam panicky strach zo zubarov (kvoli zlej skusenosti z detstva) cize do kliniky na odstranenie spodnej osmicky som prisla s placom. Dievcata na recepcii boli velmi mile, takisto pan Dr. Novák bol skvely. Vysvetlil mi zakrok, pichol mi injekciu (z ktorej som mala takisto strach) uplne bez bolesti a osmicka bola vonku do 20 minut. Pocas zakroku som takmer nic necitila (iba tlak sem tam). Urcite sa sem vratim a nabuduce uz bez placu 😉 velmi velmi dakujem za skvely pristup a za rychle vybavenie!
Marek TuzincinMarek Tuzincin
13:15 17 Apr 23
Veľmi ochotný a priateľský personál. Pán doktor mi poradil podľa môjho názoru podľa najlepšieho svedomia a vedomia, keďže mi odporučil návštevu ortodoncie, ktorú ani nemajú na klinike a teda určite sa nesnažia za každú cenu spraviť zákrok, ktorý nepovažujú za najlepšie riešenie.
Jan KocnarJan Kocnar
18:39 15 Feb 23
Dental Centrum som navštívil s bolesťou osmicky, kvôli ktorej som nemohol už ani spat. Objednal som sa cez internet a o pár hodín som už sedel v kresle. Popísal som ťažkosti, nasledoval rýchly RTG a zub išiel von. Všetko vidíte pred sebou na obrazovke. Pan doktor Bódi mi počas celého vysetrenia vysvetľoval čo sa bude diat - špeciálne jemu dakujem! Všetko prebehlo bez bolesti. Motivovaný na ďalšiu návštevu vrelo odporúčam, príjemný personál, skvele vybavenie, vsetko na jednotku 👍
Sabína BuríkováSabína Buríková
18:50 29 Dec 22
Odporúčam všetkým, ktorý majú strach zo zubára. Naozaj milý, ľudský prístup a ceny sú tiež prijateľné. Určite sa tam veľmi rada vrátim ( a to mám panický strach zo zubarov). Ďakujem obzvlášť pánovi doktorovi Novákovi za jeho prístup a pomoc.
AndrejAndrej
11:46 09 Dec 22
Potreboval som narýchlo opraviť zub, tak som pogooglil, zavolal sem a dostal rýchly termín (môj zubár mal všetko obsadené na najbližšie 3 mesiace). Krásne moderné priestory, recepcia, high tech zariadeniela a najmä profesionalita aj s podaním ruky. Pripravte si peňaženku, tu sa na poisťovňu nerobí.
Dominika TóthováDominika Tóthová
13:09 19 Nov 22
Endodencia úplne bezbolestná, veľmi pekne ďakujem za odborný a profesionálny prístup p. Nováka.Napriek komplikovanému zákroku, doteraz moja najpríjemnejšia návšteva zubárske ambulancie.
Anna FulierováAnna Fulierová
17:08 26 Oct 22
Do Dental Centrum Nivy chodím už niekoľko rokov. O moje zuby sa vždy kvalitne postarali bývalá skvelá pani doktorka Bordašová a skvelý pan doktor Novák, ktorý mi robil kvalitny zubny mostik a ja sa tak môžem usmievať. Viem,že keď mám akýkoľvek problém alebo bolesť zubov,mozem sa na nich kedykoľvek obrátiť. K inému zubárovi by som už nešla.
Peter BaraníkPeter Baraník
18:34 13 Oct 22
Bol som trhať zub. Všetko prebehlo v poriadku, pán doktor bol profesionálny. Vybavili ma naozaj za 15 minút, ani som poriadne nečakal. Zákrok bezbolestný, mesiac aj niečo po zákroku nemám žiadne problémy takže odporúčam
js_loader