Dental reconstruction

If you have lost a few of your teeth, a great solution can be to insert dental implants like All-on-4 or All-on-6. This is a system in which 4 or 6 implants are placed in the mouth and then used to create a fixed denture.

How does it work?

At our clinic, we try to recommend the best possible solutions to each of our patient’s. One of them is “All-on” implants, which offer the possibility of achieving a long-lasting healthy smile! This is a treatment that can be performed in just one session. In order for the implant to form, there has to be enough of a bone structure remaining in the jaw.

How does the treatment work?

 • A consultation is essential
  The first and most important step is the initial consultation. During the first appointment, the dentist will take an X-ray which will give him a better idea about which type of “All-on” procedure is most suitable for the patient. A treatment plan is set, a quote is determined and a date is set for the next appointment.
 • Them come the implants
  After the consultation and extraction of the remaining teeth, we can proceed to the insertion of implants. These are inserted during just one session. If the dentist has indicated an All-on-4 procedure, the patient will have four implants inserted. For an All-on-6, that’s six implants.
 • Healing time
  After implantation, the body needs to be given time to recover. If healing progresses as it should, in most cases a temporary prosthesis is fitted as early as 7 days after the initial procedure. Before that, the dentist will check that all the implants have been fitted correctly to avoid unwanted problems.
 • Then it’s just one step away from a new smile
  The time it takes for the jaw to accept a dental bridge or a fixed prosthesis varies depending on a number of factors. However, it can take approximately 2-6 months after the fitting of the implants. It is very individual, so it is best to undergo regular check-ups, where the dentist will set an exact date for the fitting of dentures.
 • Don’t underestimate the aftercare
  Even if you undergo a more demanding treatment, the result is worth it! You will be adorned with a beautiful smile that will make you shine. But to make it last as long as possible, don’t underestimate regular check-ups at the dentist’s!

Choose your preferred method

Make a call

Fill a form

 • Fill out and submit the form and we will contact you

The best rated dental clinic in Bratislava according to its patients

Dental Centrum NIVY
5.0
Based on 85 reviews
powered by Google
Laura PartikovaLaura Partikova
13:05 25 May 23
Mam panicky strach zo zubarov (kvoli zlej skusenosti z detstva) cize do kliniky na odstranenie spodnej osmicky som prisla s placom. Dievcata na recepcii boli velmi mile, takisto pan Dr. Novák bol skvely. Vysvetlil mi zakrok, pichol mi injekciu (z ktorej som mala takisto strach) uplne bez bolesti a osmicka bola vonku do 20 minut. Pocas zakroku som takmer nic necitila (iba tlak sem tam). Urcite sa sem vratim a nabuduce uz bez placu 😉 velmi velmi dakujem za skvely pristup a za rychle vybavenie!
Marek TuzincinMarek Tuzincin
13:15 17 Apr 23
Veľmi ochotný a priateľský personál. Pán doktor mi poradil podľa môjho názoru podľa najlepšieho svedomia a vedomia, keďže mi odporučil návštevu ortodoncie, ktorú ani nemajú na klinike a teda určite sa nesnažia za každú cenu spraviť zákrok, ktorý nepovažujú za najlepšie riešenie.
Jan KocnarJan Kocnar
18:39 15 Feb 23
Dental Centrum som navštívil s bolesťou osmicky, kvôli ktorej som nemohol už ani spat. Objednal som sa cez internet a o pár hodín som už sedel v kresle. Popísal som ťažkosti, nasledoval rýchly RTG a zub išiel von. Všetko vidíte pred sebou na obrazovke. Pan doktor Bódi mi počas celého vysetrenia vysvetľoval čo sa bude diat - špeciálne jemu dakujem! Všetko prebehlo bez bolesti. Motivovaný na ďalšiu návštevu vrelo odporúčam, príjemný personál, skvele vybavenie, vsetko na jednotku 👍
Sabína BuríkováSabína Buríková
18:50 29 Dec 22
Odporúčam všetkým, ktorý majú strach zo zubára. Naozaj milý, ľudský prístup a ceny sú tiež prijateľné. Určite sa tam veľmi rada vrátim ( a to mám panický strach zo zubarov). Ďakujem obzvlášť pánovi doktorovi Novákovi za jeho prístup a pomoc.
AndrejAndrej
11:46 09 Dec 22
Potreboval som narýchlo opraviť zub, tak som pogooglil, zavolal sem a dostal rýchly termín (môj zubár mal všetko obsadené na najbližšie 3 mesiace). Krásne moderné priestory, recepcia, high tech zariadeniela a najmä profesionalita aj s podaním ruky. Pripravte si peňaženku, tu sa na poisťovňu nerobí.
Dominika TóthováDominika Tóthová
13:09 19 Nov 22
Endodencia úplne bezbolestná, veľmi pekne ďakujem za odborný a profesionálny prístup p. Nováka.Napriek komplikovanému zákroku, doteraz moja najpríjemnejšia návšteva zubárske ambulancie.
Anna FulierováAnna Fulierová
17:08 26 Oct 22
Do Dental Centrum Nivy chodím už niekoľko rokov. O moje zuby sa vždy kvalitne postarali bývalá skvelá pani doktorka Bordašová a skvelý pan doktor Novák, ktorý mi robil kvalitny zubny mostik a ja sa tak môžem usmievať. Viem,že keď mám akýkoľvek problém alebo bolesť zubov,mozem sa na nich kedykoľvek obrátiť. K inému zubárovi by som už nešla.
Peter BaraníkPeter Baraník
18:34 13 Oct 22
Bol som trhať zub. Všetko prebehlo v poriadku, pán doktor bol profesionálny. Vybavili ma naozaj za 15 minút, ani som poriadne nečakal. Zákrok bezbolestný, mesiac aj niečo po zákroku nemám žiadne problémy takže odporúčam
js_loader