Rekonštrukcia chrupu

Ak sa vám stalo, že ste prišli o niekoľko z vašich zubov, skvelým riešením môže byť zavedenie zubných implantátov v podobe all on 4 / all on 6. Je to systém, pri ktorom sa do úst zavedie 4 alebo 6 implantátov a následne sa vytvorí fixná zubná náhrada.

Ako to funguje?

Na našej klinike sa snažíme pacientom odporučiť čo najlepšie možné riešenia na ich problémy. Jedným z nich sú aj implantáty „all-on“, ktoré ponúkajú možnosť dlhotrvajúceho zdravého úsmevu! Ide o ošetrenie, ktoré je možné vykonať už počas jedného sedenia.  Na to, aby sa implantát mohol vytvoriť je potrebné, aby mala čeľusť dostatok kostnej štruktúry.

Ako prebieha ošetrenie?

 • Konzultácia je základ
  Prvým a najdôležitejším krokom je úvodná konzultácia. Počas prvej návštevy lekár vyhotoví RTG snímok, ktorý mu viac napovie o tom, ktorý typ „all-on“ procedúry je pre pacienta najvhodnejší. Stanoví sa liečebný plán, cenová ponuka a nastaví sa termín ďalšieho spoločného stretnutia.

 • Na rade sú implantáty
  Po konzultácii a vybratí zostávajúcich zubov môžeme prejsť k nasadeniu implantátov. Tie sa nasadia už počas jedného sedenia. V prípade, že lekár určil procedúru all-on-4, budú pacientovi umiestnené štyri implantáty. Pri all-on-6 je to šesť implantátov.

 • Čas na zahojenie
  Po implantácii je potrebné dopriať telu čas na regeneráciu. Ak hojenie postupuje tak ako má, vo väčšine prípadov sa dočasná protéza namontuje už 7 dní od prvotného zákroku. Predtým ešte lekár skontroluje, či sú všetky implantáty nasadené správne, aby nedošlo nežiadúcim problémom.

 • Už len krok od nového úsmevu
  Čas, ktorý je potrebný na to, aby čeľusť prijala zubný mostík alebo fixnú protézu sa líši v závislosti od viacerých faktorov. Približne to však môže trvať 2-6 mesiacov od umiestnenia implantátov. Je to veľmi individuálne, a tak je najlepšie podstúpiť pravidelné kontrolné vyšetrenia, na ktorých lekár stanoví presný termín nasadenia zubnej protézy.

 • Nepodceňte následnú starostlivosť
  Aj napriek tomu, že absolvujete náročnejšiu liečbu – výsledok stojí za to! Zdobiť vás bude krásny úsmev, ktorým zažiarite. Aby to však vydržalo čo najdlhšie, nepodceňujte pravidelné kontroly u zubného lekára!

Vyberte si spôsob objednania termínu

Telefonicky

Odoslanie formuláru

 • Vyplňte a odošlite formulár a my vás budeme kontaktovať

Spokojnosť našich pacientov