Rekonštrukcia chrupu

Ak sa vám stalo, že ste prišli o niekoľko z vašich zubov, skvelým riešením môže byť rekonštrukcia chrupu zavedením zubných implantátov v podobe all on 4 / all on 6. Je to systém, pri ktorom sa do úst zavedie 4 alebo 6 implantátov a následne sa vytvorí fixná zubná náhrada.

Ako to funguje?

Na našej klinike sa snažíme pacientom odporučiť čo najlepšie možné riešenia na ich problémy. Jedným z nich sú aj implantáty „all-on“, ktoré ponúkajú možnosť dlhotrvajúceho zdravého úsmevu! Ide o ošetrenie, ktoré je možné vykonať už počas jedného sedenia.  Na to, aby sa implantát mohol vytvoriť je potrebné, aby mala čeľusť dostatok kostnej štruktúry. Rekonštrukcia chrupu pre váš nový úsmev.

Ako prebieha rekonštrukcia chrupu?

 • Konzultácia je základ
  Prvým a najdôležitejším krokom je úvodná konzultácia. Počas prvej návštevy lekár vyhotoví RTG snímok, ktorý mu viac napovie o tom, ktorý typ „all-on“ procedúry je pre pacienta najvhodnejší. Stanoví sa liečebný plán, cenová ponuka a nastaví sa termín ďalšieho spoločného stretnutia.

 • Na rade sú implantáty
  Po konzultácii a vybratí zostávajúcich zubov môžeme prejsť k nasadeniu implantátov. Tie sa nasadia už počas jedného sedenia. V prípade, že lekár určil procedúru all-on-4, budú pacientovi umiestnené štyri implantáty. Pri all-on-6 je to šesť implantátov.

 • Čas na zahojenie
  Po implantácii je potrebné dopriať telu čas na regeneráciu. Ak hojenie postupuje tak ako má, vo väčšine prípadov sa dočasná protéza namontuje už 7 dní od prvotného zákroku. Predtým ešte lekár skontroluje, či sú všetky implantáty nasadené správne, aby nedošlo nežiadúcim problémom.

 • Už len krok od nového úsmevu
  Čas, ktorý je potrebný na to, aby čeľusť prijala zubný mostík alebo fixnú protézu sa líši v závislosti od viacerých faktorov. Približne to však môže trvať 2-6 mesiacov od umiestnenia implantátov. Je to veľmi individuálne, a tak je najlepšie podstúpiť pravidelné kontrolné vyšetrenia, na ktorých lekár stanoví presný termín nasadenia zubnej protézy.

 • Nepodceňte následnú starostlivosť
  Aj napriek tomu, že absolvujete náročnejšiu liečbu – výsledok stojí za to! Zdobiť vás bude krásny úsmev, ktorým zažiarite. Aby to však vydržalo čo najdlhšie, nepodceňujte pravidelné kontroly u zubného lekára!

Vyberte si spôsob objednania termínu

Telefonicky

Odoslanie formuláru

 • Vyplňte a odošlite formulár a my vás budeme kontaktovať

Pacientmi najlepšie hodnotená zubná ambulancia v Bratislave

Laura PartikovaLaura Partikova
13:05 25 May 23
Mam panicky strach zo zubarov (kvoli zlej skusenosti z detstva) cize do kliniky na odstranenie spodnej osmicky som prisla s placom. Dievcata na recepcii boli velmi mile, takisto pan Dr. Novák bol skvely. Vysvetlil mi zakrok, pichol mi injekciu (z ktorej som mala takisto strach) uplne bez bolesti a osmicka bola vonku do 20 minut. Pocas zakroku som takmer nic necitila (iba tlak sem tam). Urcite sa sem vratim a nabuduce uz bez placu 😉 velmi velmi dakujem za skvely pristup a za rychle vybavenie!
Marek TuzincinMarek Tuzincin
13:15 17 Apr 23
Veľmi ochotný a priateľský personál. Pán doktor mi poradil podľa môjho názoru podľa najlepšieho svedomia a vedomia, keďže mi odporučil návštevu ortodoncie, ktorú ani nemajú na klinike a teda určite sa nesnažia za každú cenu spraviť zákrok, ktorý nepovažujú za najlepšie riešenie.
Jan KocnarJan Kocnar
18:39 15 Feb 23
Dental Centrum som navštívil s bolesťou osmicky, kvôli ktorej som nemohol už ani spat. Objednal som sa cez internet a o pár hodín som už sedel v kresle. Popísal som ťažkosti, nasledoval rýchly RTG a zub išiel von. Všetko vidíte pred sebou na obrazovke. Pan doktor Bódi mi počas celého vysetrenia vysvetľoval čo sa bude diat - špeciálne jemu dakujem! Všetko prebehlo bez bolesti. Motivovaný na ďalšiu návštevu vrelo odporúčam, príjemný personál, skvele vybavenie, vsetko na jednotku 👍
Sabína BuríkováSabína Buríková
18:50 29 Dec 22
Odporúčam všetkým, ktorý majú strach zo zubára. Naozaj milý, ľudský prístup a ceny sú tiež prijateľné. Určite sa tam veľmi rada vrátim ( a to mám panický strach zo zubarov). Ďakujem obzvlášť pánovi doktorovi Novákovi za jeho prístup a pomoc.
AndrejAndrej
11:46 09 Dec 22
Potreboval som narýchlo opraviť zub, tak som pogooglil, zavolal sem a dostal rýchly termín (môj zubár mal všetko obsadené na najbližšie 3 mesiace). Krásne moderné priestory, recepcia, high tech zariadeniela a najmä profesionalita aj s podaním ruky. Pripravte si peňaženku, tu sa na poisťovňu nerobí.
Dominika TóthováDominika Tóthová
13:09 19 Nov 22
Endodencia úplne bezbolestná, veľmi pekne ďakujem za odborný a profesionálny prístup p. Nováka.Napriek komplikovanému zákroku, doteraz moja najpríjemnejšia návšteva zubárske ambulancie.
Anna FulierováAnna Fulierová
17:08 26 Oct 22
Do Dental Centrum Nivy chodím už niekoľko rokov. O moje zuby sa vždy kvalitne postarali bývalá skvelá pani doktorka Bordašová a skvelý pan doktor Novák, ktorý mi robil kvalitny zubny mostik a ja sa tak môžem usmievať. Viem,že keď mám akýkoľvek problém alebo bolesť zubov,mozem sa na nich kedykoľvek obrátiť. K inému zubárovi by som už nešla.
Peter BaraníkPeter Baraník
18:34 13 Oct 22
Bol som trhať zub. Všetko prebehlo v poriadku, pán doktor bol profesionálny. Vybavili ma naozaj za 15 minút, ani som poriadne nečakal. Zákrok bezbolestný, mesiac aj niečo po zákroku nemám žiadne problémy takže odporúčam
js_loader