Pieskovanie zubov

Pieskovanie zubov/airflow je stlačený vzduch, voda a prášok, ktorý šetrne odstraňuje povlaky, pigmenty ale aj mierne kalcifikovaný/stvrdnutý kameň z povrchu zubov.

Ako to funguje?

Pieskovanie/airflow je momentálne najlepšia technológia ako môžeme bezpečne očistiť povrch zuba bez poškodenia zubov alebo ďasien a zároveň je to najefektívnejšie čistenie, pretože s práškom sa dostaneme aj na ťažko prístupné miesta ako sú medzizubné priestory, fisúry na žuvacích plochách zubov, okolie protetických náhrad alebo okolie ortodontických zámkov.

Moderná technológia

Avšak na trhu existuje veľa druhov prístrojov a práškov, ktoré majú rôznu zrnitosť. Čím menšia zrnitosť a lepšia technológia, tým šetrnejšie ošetrenie povrchu zubov.

U nás v Dental Centrum NIVY si zakladáme na bezbolestných a profesionálnych ošetreniach, preto používame tie najmodernejšie technológie. Jednou z našich moderných technológii je prístroj Airflow Prophylaxis Master, s ktorým vieme pracovať efektívne a minimálne invazívne. Tento prístroj je externý pieskovač zubov, ktorý prichádza zo Švajčiarska podložený vedeckými štúdiami. Používame najjemnejší prášok na trhu, s ktorým vieme bezpečne, dôkladne a bezbolestne očistiť povrch zubov.

Tento prístroj poteší aj pacientov, ktorí majú zuby citlivé na chlad, pretože pracuje s ohriatou vodou.

Ako vzniká zubný povlak?

Biofilm vzniká na zuboch hneď po ich očistení. Najprv sa na zuby naviaže slinná pelikula, ktorá chráni zub pred vonkajšími faktormi ako sú napríklad kyslé jedlá či nápoje. Do slinnej pelikuly sa začínajú zachytávať baktérie, ktoré vytvárajú na zuboch biofilm/povlak. Tento povlak časom hrubne a po 48 hodinách vzniká zrelý biofilm. Zrelý biofilm obsahuje patogénne baktérie, ktoré už spôsobujú ochorenia v ústach, zubný kaz, zápal ďasien alebo paradentózu/parodontitídu. Ak sa tento biofilm neočistí domácou ústnou hygienou pravidelne každý deň, budete mať v ústach zrelý biofilm s množstvom baktérii. To znamená, že ak chcete mať zdravé krásne zuby a ďasná bez zápalu, je dôležité dôkladne odstraňovať biofilm z povrchu zubov každý deň. Poznať správnu techniku a používať medzizubné kefky je zaručený úspech pre zdravé ďasná a zdravé zuby.

Pieskovanie zubov/airflow robíme v rámci balíčka dentálnej hygieny

Pri zdravých zuboch sa dentálna hygiena odporúča 2x ročne. Pri parodontitíde/paradentóze je dôležité udržať biofilm pod kontrolou tak, aby ochorenie rýchlo nepostupovalo. Preto sa v tomto prípade odporúča návšteva dentálnej hygieny 3-4x ročne.

Koľko to stojí?

90€

V cene je:

  • Dôkladné vyšetrenie a vysvetlenie stavu ústnej hygieny
  • Naplánovanie liečby
  • Odstránenie zubného kameňa
  • AIRFLOW – odstránenie pigmentov a škvŕn
  • GBT – najšetrnejšia metóda čistenia zubov
  • Inštruktáž k správnej starostlivosti o zuby

Vyberte si spôsob objednania termínu

Online rezervačný systém

  • Vyberte a zarezervujte si svoj termín hneď teraz

Telefonicky

Odoslanie formuláru

  • Vyplňte a odošlite formulár a my vás budeme kontaktovať

Pacientmi najlepšie hodnotená zubná ambulancia v Bratislave

Laura PartikovaLaura Partikova
13:05 25 May 23
Mam panicky strach zo zubarov (kvoli zlej skusenosti z detstva) cize do kliniky na odstranenie spodnej osmicky som prisla s placom. Dievcata na recepcii boli velmi mile, takisto pan Dr. Novák bol skvely. Vysvetlil mi zakrok, pichol mi injekciu (z ktorej som mala takisto strach) uplne bez bolesti a osmicka bola vonku do 20 minut. Pocas zakroku som takmer nic necitila (iba tlak sem tam). Urcite sa sem vratim a nabuduce uz bez placu 😉 velmi velmi dakujem za skvely pristup a za rychle vybavenie!
Marek TuzincinMarek Tuzincin
13:15 17 Apr 23
Veľmi ochotný a priateľský personál. Pán doktor mi poradil podľa môjho názoru podľa najlepšieho svedomia a vedomia, keďže mi odporučil návštevu ortodoncie, ktorú ani nemajú na klinike a teda určite sa nesnažia za každú cenu spraviť zákrok, ktorý nepovažujú za najlepšie riešenie.
Jan KocnarJan Kocnar
18:39 15 Feb 23
Dental Centrum som navštívil s bolesťou osmicky, kvôli ktorej som nemohol už ani spat. Objednal som sa cez internet a o pár hodín som už sedel v kresle. Popísal som ťažkosti, nasledoval rýchly RTG a zub išiel von. Všetko vidíte pred sebou na obrazovke. Pan doktor Bódi mi počas celého vysetrenia vysvetľoval čo sa bude diat - špeciálne jemu dakujem! Všetko prebehlo bez bolesti. Motivovaný na ďalšiu návštevu vrelo odporúčam, príjemný personál, skvele vybavenie, vsetko na jednotku 👍
Sabína BuríkováSabína Buríková
18:50 29 Dec 22
Odporúčam všetkým, ktorý majú strach zo zubára. Naozaj milý, ľudský prístup a ceny sú tiež prijateľné. Určite sa tam veľmi rada vrátim ( a to mám panický strach zo zubarov). Ďakujem obzvlášť pánovi doktorovi Novákovi za jeho prístup a pomoc.
AndrejAndrej
11:46 09 Dec 22
Potreboval som narýchlo opraviť zub, tak som pogooglil, zavolal sem a dostal rýchly termín (môj zubár mal všetko obsadené na najbližšie 3 mesiace). Krásne moderné priestory, recepcia, high tech zariadeniela a najmä profesionalita aj s podaním ruky. Pripravte si peňaženku, tu sa na poisťovňu nerobí.
Dominika TóthováDominika Tóthová
13:09 19 Nov 22
Endodencia úplne bezbolestná, veľmi pekne ďakujem za odborný a profesionálny prístup p. Nováka.Napriek komplikovanému zákroku, doteraz moja najpríjemnejšia návšteva zubárske ambulancie.
Anna FulierováAnna Fulierová
17:08 26 Oct 22
Do Dental Centrum Nivy chodím už niekoľko rokov. O moje zuby sa vždy kvalitne postarali bývalá skvelá pani doktorka Bordašová a skvelý pan doktor Novák, ktorý mi robil kvalitny zubny mostik a ja sa tak môžem usmievať. Viem,že keď mám akýkoľvek problém alebo bolesť zubov,mozem sa na nich kedykoľvek obrátiť. K inému zubárovi by som už nešla.
Peter BaraníkPeter Baraník
18:34 13 Oct 22
Bol som trhať zub. Všetko prebehlo v poriadku, pán doktor bol profesionálny. Vybavili ma naozaj za 15 minút, ani som poriadne nečakal. Zákrok bezbolestný, mesiac aj niečo po zákroku nemám žiadne problémy takže odporúčam
js_loader