Pieskovanie zubov

Pieskovanie zubov/airflow je stlačený vzduch, voda a prášok, ktorý šetrne odstraňuje povlaky, pigmenty ale aj mierne kalcifikovaný/stvrdnutý kameň z povrchu zubov.

Ako to funguje?

Pieskovanie/airflow je momentálne najlepšia technológia ako môžeme bezpečne očistiť povrch zuba bez poškodenia zubov alebo ďasien a zároveň je to najefektívnejšie čistenie, pretože s práškom sa dostaneme aj na ťažko prístupné miesta ako sú medzizubné priestory, fisúry na žuvacích plochách zubov, okolie protetických náhrad alebo okolie ortodontických zámkov.

Moderná technológia

Avšak na trhu existuje veľa druhov prístrojov a práškov, ktoré majú rôznu zrnitosť. Čím menšia zrnitosť a lepšia technológia, tým šetrnejšie ošetrenie povrchu zubov.

U nás v Dental Centrum NIVY si zakladáme na bezbolestných a profesionálnych ošetreniach, preto používame tie najmodernejšie technológie. Jednou z našich moderných technológii je prístroj Airflow Prophylaxis Master, s ktorým vieme pracovať efektívne a minimálne invazívne. Tento prístroj je externý pieskovač zubov, ktorý prichádza zo Švajčiarska podložený vedeckými štúdiami. Používame najjemnejší prášok na trhu, s ktorým vieme bezpečne, dôkladne a bezbolestne očistiť povrch zubov.

Tento prístroj poteší aj pacientov, ktorí majú zuby citlivé na chlad, pretože pracuje s ohriatou vodou.

Ako vzniká zubný povlak?

Biofilm vzniká na zuboch hneď po ich očistení. Najprv sa na zuby naviaže slinná pelikula, ktorá chráni zub pred vonkajšími faktormi ako sú napríklad kyslé jedlá či nápoje. Do slinnej pelikuly sa začínajú zachytávať baktérie, ktoré vytvárajú na zuboch biofilm/povlak. Tento povlak časom hrubne a po 48 hodinách vzniká zrelý biofilm. Zrelý biofilm obsahuje patogénne baktérie, ktoré už spôsobujú ochorenia v ústach, zubný kaz, zápal ďasien alebo paradentózu/parodontitídu. Ak sa tento biofilm neočistí domácou ústnou hygienou pravidelne každý deň, budete mať v ústach zrelý biofilm s množstvom baktérii. To znamená, že ak chcete mať zdravé krásne zuby a ďasná bez zápalu, je dôležité dôkladne odstraňovať biofilm z povrchu zubov každý deň. Poznať správnu techniku a používať medzizubné kefky je zaručený úspech pre zdravé ďasná a zdravé zuby.

Pieskovanie zubov/airflow robíme v rámci balíčka dentálnej hygieny

Pri zdravých zuboch sa dentálna hygiena odporúča 2x ročne. Pri parodontitíde/paradentóze je dôležité udržať biofilm pod kontrolou tak, aby ochorenie rýchlo nepostupovalo. Preto sa v tomto prípade odporúča návšteva dentálnej hygieny 3-4x ročne.

Koľko to stojí?

90€

V cene je:

  • Dôkladné vyšetrenie a vysvetlenie stavu ústnej hygieny
  • Naplánovanie liečby
  • Odstránenie zubného kameňa
  • AIRFLOW – odstránenie pigmentov a škvŕn
  • GBT – najšetrnejšia metóda čistenia zubov
  • Inštruktáž k správnej starostlivosti o zuby

Vyberte si spôsob objednania termínu

Online rezervačný systém

  • Vyberte a zarezervujte si svoj termín hneď teraz

Telefonicky

Odoslanie formuláru

  • Vyplňte a odošlite formulár a my vás budeme kontaktovať

Spokojnosť našich pacientov