Zubné implantáty

Chýba vám zub? Riešením môžu byť zubné implantáty.

Prišli ste o zub a máte strach, že váš úsmev už nebude nikdy ako predtým? Riešením môžu byť zubné implantáty, ktoré v mnohých prípadoch nerozoznáte od pravých zubov.

Ako fungujú zubné implantáty?

Zubné implatnáty značky Straumann sú skvelou možnosťou v prípade, že ste prišli o jeden zo svojich zubov a všetky okolité zuby sú zdravé. Tento typ zubnej náhrady vám vieme vytvoriť na počkanie priamo v našej klinike prostredníctvom systému CEREC®.  Implantát sa skladá z dvoch častí – zo skrutky a zubnej bielej korunky, ktorá sa na ňu bezbolestne nasadí. Ak sa rozhodnete pre zubný implantát, o pár minút u nás vykonáme CT vyšetrenie, ktoré zubným lekárom napovie viac o stave vášho chrupu a najmä kosti, do ktorej sa následne bude aplikovať skrutka. Tento zákrok zvládneme vykonať v priebehu jedného spoločného stretnutia a to bezbolestne! Za najväčšiu výhodu zubného implantátu môžeme považovať jednoduchú výmenu korunky v prípade jej poškodenia či opotrebovania.

Priebeh ošetrenia

V prvom kroku je potrebná konzultácia, na ktorej zubný lekár dôkladne vyšetrí zdravotnú anamnézu na vylúčenie možných kontraindikácii. Následne vyšetrí stav ústnej dutiny a stav tkanív okolo zubov. Dôležité je zhotovenie CT snímku, na ktorom je vidieť stav a množstvo kostí. Taktiež nám upresní kvalitu kosti, do ktorej bude implantát zavedený. Na základe dôkladného a odborného vyšetrenia zubný lekár zhodnotí, či je možné implantát zaviesť alebo nie. V prípade, že sa zistí nedostatočné množstvo kostí, je možné v niektorých prípadoch kosť doplniť.

Druhým krokom je už samotné zavedenie implantátu do kosti. Po tomto zákroku nasleduje hojenie, ktoré trvá približne 60 dní. Po 2 mesiacoch, keď sa implantát zahojí, môžeme pristúpiť k vytvoreniu zubnej korunky, ktorá je tiež súčasťou implantátu. Urobia sa odtlačky vašich zubov a do 14-tich dní je korunka hotová. My sme tak už len krok od vášho vysnívaného úsmevu. Nasledujúca návšteva slúži na odovzdanie vyhotovenej korunky, ktorá sa na implantát naskrutkuje a uzatvorí. Zavedenie implantátu trvá maximálne 30 minút. Zubné implantáty môžete mať hotové počas troch návštev našej kliniky.

Vyberte si spôsob objednania termínu

Telefonicky

Odoslanie formuláru

  • Vyplňte a odošlite formulár a my vás budeme kontaktovať

Pacientmi najlepšie hodnotená zubná ambulancia v Bratislave

Laura PartikovaLaura Partikova
13:05 25 May 23
Mam panicky strach zo zubarov (kvoli zlej skusenosti z detstva) cize do kliniky na odstranenie spodnej osmicky som prisla s placom. Dievcata na recepcii boli velmi mile, takisto pan Dr. Novák bol skvely. Vysvetlil mi zakrok, pichol mi injekciu (z ktorej som mala takisto strach) uplne bez bolesti a osmicka bola vonku do 20 minut. Pocas zakroku som takmer nic necitila (iba tlak sem tam). Urcite sa sem vratim a nabuduce uz bez placu 😉 velmi velmi dakujem za skvely pristup a za rychle vybavenie!
Marek TuzincinMarek Tuzincin
13:15 17 Apr 23
Veľmi ochotný a priateľský personál. Pán doktor mi poradil podľa môjho názoru podľa najlepšieho svedomia a vedomia, keďže mi odporučil návštevu ortodoncie, ktorú ani nemajú na klinike a teda určite sa nesnažia za každú cenu spraviť zákrok, ktorý nepovažujú za najlepšie riešenie.
Jan KocnarJan Kocnar
18:39 15 Feb 23
Dental Centrum som navštívil s bolesťou osmicky, kvôli ktorej som nemohol už ani spat. Objednal som sa cez internet a o pár hodín som už sedel v kresle. Popísal som ťažkosti, nasledoval rýchly RTG a zub išiel von. Všetko vidíte pred sebou na obrazovke. Pan doktor Bódi mi počas celého vysetrenia vysvetľoval čo sa bude diat - špeciálne jemu dakujem! Všetko prebehlo bez bolesti. Motivovaný na ďalšiu návštevu vrelo odporúčam, príjemný personál, skvele vybavenie, vsetko na jednotku 👍
Sabína BuríkováSabína Buríková
18:50 29 Dec 22
Odporúčam všetkým, ktorý majú strach zo zubára. Naozaj milý, ľudský prístup a ceny sú tiež prijateľné. Určite sa tam veľmi rada vrátim ( a to mám panický strach zo zubarov). Ďakujem obzvlášť pánovi doktorovi Novákovi za jeho prístup a pomoc.
AndrejAndrej
11:46 09 Dec 22
Potreboval som narýchlo opraviť zub, tak som pogooglil, zavolal sem a dostal rýchly termín (môj zubár mal všetko obsadené na najbližšie 3 mesiace). Krásne moderné priestory, recepcia, high tech zariadeniela a najmä profesionalita aj s podaním ruky. Pripravte si peňaženku, tu sa na poisťovňu nerobí.
Dominika TóthováDominika Tóthová
13:09 19 Nov 22
Endodencia úplne bezbolestná, veľmi pekne ďakujem za odborný a profesionálny prístup p. Nováka.Napriek komplikovanému zákroku, doteraz moja najpríjemnejšia návšteva zubárske ambulancie.
Anna FulierováAnna Fulierová
17:08 26 Oct 22
Do Dental Centrum Nivy chodím už niekoľko rokov. O moje zuby sa vždy kvalitne postarali bývalá skvelá pani doktorka Bordašová a skvelý pan doktor Novák, ktorý mi robil kvalitny zubny mostik a ja sa tak môžem usmievať. Viem,že keď mám akýkoľvek problém alebo bolesť zubov,mozem sa na nich kedykoľvek obrátiť. K inému zubárovi by som už nešla.
Peter BaraníkPeter Baraník
18:34 13 Oct 22
Bol som trhať zub. Všetko prebehlo v poriadku, pán doktor bol profesionálny. Vybavili ma naozaj za 15 minút, ani som poriadne nečakal. Zákrok bezbolestný, mesiac aj niečo po zákroku nemám žiadne problémy takže odporúčam
js_loader