Zubné implantáty

Vypadol vám zub? Riešením je implantát

Prišli ste o zub a máte strach, že váš úsmev už nebude nikdy ako predtým? Riešením môže byť zubný implantát, ktorý v mnohých prípadoch nerozoznáte od pravého zuba.

Ako funguje zubný implantát?

Zubný implatnát značky Straumann je skvelou možnosťou v prípade, že ste prišli o jeden zo svojich zubov a všetky okolité zuby sú zdravé. Tento typ zubnej náhrady vám vieme vytvoriť na počkanie priamo v našej klinike prostredníctvom systému CEREC®.  Implantát sa skladá z dvoch častí – zo skrutky a zubnej bielej korunky, ktorá sa na ňu bezbolestne nasadí. Ak sa rozhodnete pre zubný implantát, o pár minút u nás vykonáme CT vyšetrenie, ktoré zubným lekárom napovie viac o stave vášho chrupu a najmä kosti, do ktorej sa následne bude aplikovať skrutka. Tento zákrok zvládneme vykonať v priebehu jedného spoločného stretnutia a to bezbolestne! Za najväčšiu výhodu zubného implantátu môžeme považovať jednoduchú výmenu korunky v prípade jej poškodenia či opotrebovania.

Priebeh ošetrenia

V prvom kroku je potrebná konzultácia, na ktorej zubný lekár dôkladne vyšetrí zdravotnú anamnézu na vylúčenie možných kontraindikácii. Následne vyšetrí stav ústnej dutiny a stav tkanív okolo zubov. Dôležité je zhotovenie CT snímku, na ktorom je vidieť stav a množstvo kostí. Taktiež nám upresní kvalitu kosti, do ktorej bude implantát zavedený. Na základe dôkladného a odborného vyšetrenia zubný lekár zhodnotí, či je možné implantát zaviesť alebo nie. V prípade, že sa zistí nedostatočné množstvo kostí, je možné v niektorých prípadoch kosť doplniť.

Druhým krokom je už samotné zavedenie implantátu do kosti. Po tomto zákroku nasleduje hojenie, ktoré trvá približne 60 dní. Po 2 mesiacoch, keď sa implantát zahojí, môžeme pristúpiť k vytvoreniu zubnej korunky, ktorá je tiež súčasťou implantátu. Urobia sa odtlačky vašich zubov a do 14-tich dní je korunka hotová. My sme tak už len krok od vášho vysnívaného úsmevu. Nasledujúca návšteva slúži na odovzdanie vyhotovenej korunky, ktorá sa na implantát naskrutkuje a uzatvorí. Zavedenie implantátu trvá maximálne 30 minút. Implantát môžete mať hotový počas troch návštev našej kliniky!

Vyberte si spôsob objednania termínu

Telefonicky

Odoslanie formuláru

  • Vyplňte a odošlite formulár a my vás budeme kontaktovať

Spokojnosť našich pacientov