Zubné korunky

Kedykoľvek počas života sa nám môže stať, že niektoré z našich zubov stratia až príliš veľa tvrdého zubného tkaniva a plomba v tomto prípade už nestačí. Prichádza na rad zubná korunka!

Ako prebieha nasadenie zubnej korunky?

Zubné korunk predstavujú akýsi plášť, ktorý pokryje zbrúsený zub a vytvorí z neho opäť krásny a nový zub. Nasadenie zubnej korunky býva zväčša rozdelené do dvoch sedení. Najdôležitejším je naše prvé spoločné stretnutie, na ktorom vás čaká brúsenie zuba. Nemusíte si z toho však robiť ťažkú hlavu. Celé ošetrenie prebieha po aplikovaní lokálnej anestézie. Brúsenie zuba by sme mohli prirovnať k vŕtaniu zubného kazu. Snažíme sa, aby sa naši pacienti u nás cítili bezpečne a pokiaľ to ide, aj bez stresu. Preto je aplikovanie lokálnej anestézie nevyhnutné. Zubár zub zbrúsi z každej strany o pár milimetrov. Je to dlhší proces, ktorý je však pri vytváraní zubnej korunky kľúčový. Po dôkladnom zbrúsení prichádzajú na rad odtlačky špeciálnou hmotou.

A teraz prichádza to najlepšie! Už po druhom sedení budete mať opäť váš krásny úsmev. Zostáva už len vybrať správnu farbu korunky. Pri správnom výbere farby korunky je dôležité, aby ladila s farbou vašich zubov. Hotová korunka sa musí pred úplným nasadením na zbrúsený zub poriadne vyskúšať. Ak všetko dokonale sedí, nanesie sa do korunky len malé množstvo fixačného materiálu, založí sa na zub a hotovo! Váš úsmev je ako nový.

Z čoho je vyrobená zubná korunka?

To, z čoho je vyrobená zubná korunka závisí vo väčšine prípadov od ceny. V ponuke je viacero dostupných materiálov.

  • Jedným z typov sú celokovové korunky, ktoré patria medzi najlacnejšie. Štruktúrou aj materiálom sú veľmi pevné a odolné. V dnešnej dobe však už nie sú až tak používané, nakoľko nepôsobia v ústach veľmi esteticky.
  • Spojením kovu a keramiky vznikli kovokeramické korunky. Ich vnútorná časť je z kovu a teda spĺňajú parametre odolnosti a pevnosti. Povrch už však vyzerá omnoho lepšie ako pri celokovových korunkách. Pokryté sú keramikou, ktorá vytvára krásny biely efekt.
  • Ak túžite po tom, aby bol váš úsmev opäť taký ako predtým, odporúčame vám siahnuť po možnosti celokeramických koruniek. Sú najestetickejšie a dokážu dokonale napodobniť vzhľad vášho strateného zuba. Keď sa vsadí do úst, tak ju od ostatných zubov odlíšite len veľmi ťažko.

Sú zubné korunky večné?

Pri nesprávnej starostlivosti o vaše zuby môžete prísť nie len o tie zdravé zuby, ale aj o zubné korunky. Môže sa stať, že sa zubná korunka začne kývať a v tom prípade určite neodkladajte návštevu zubnej ambulancie. Je potrebné, aby zubný lekár korunku odstránil a opätovne nasadil až po dôkladnom vyčistení daného miesta. Ak podceníte návštevu lekára, môže sa stať, že sa pod ňu dostanú baktérie a pokazíte si zdravý zub nachádzajúci sa pod zubnou korunkou.

Vyberte si spôsob objednania termínu

Telefonicky

Odoslanie formuláru

  • Vyplňte a odošlite formulár a my vás budeme kontaktovať

Pacientmi najlepšie hodnotená zubná ambulancia v Bratislave

Laura PartikovaLaura Partikova
13:05 25 May 23
Mam panicky strach zo zubarov (kvoli zlej skusenosti z detstva) cize do kliniky na odstranenie spodnej osmicky som prisla s placom. Dievcata na recepcii boli velmi mile, takisto pan Dr. Novák bol skvely. Vysvetlil mi zakrok, pichol mi injekciu (z ktorej som mala takisto strach) uplne bez bolesti a osmicka bola vonku do 20 minut. Pocas zakroku som takmer nic necitila (iba tlak sem tam). Urcite sa sem vratim a nabuduce uz bez placu 😉 velmi velmi dakujem za skvely pristup a za rychle vybavenie!
Marek TuzincinMarek Tuzincin
13:15 17 Apr 23
Veľmi ochotný a priateľský personál. Pán doktor mi poradil podľa môjho názoru podľa najlepšieho svedomia a vedomia, keďže mi odporučil návštevu ortodoncie, ktorú ani nemajú na klinike a teda určite sa nesnažia za každú cenu spraviť zákrok, ktorý nepovažujú za najlepšie riešenie.
Jan KocnarJan Kocnar
18:39 15 Feb 23
Dental Centrum som navštívil s bolesťou osmicky, kvôli ktorej som nemohol už ani spat. Objednal som sa cez internet a o pár hodín som už sedel v kresle. Popísal som ťažkosti, nasledoval rýchly RTG a zub išiel von. Všetko vidíte pred sebou na obrazovke. Pan doktor Bódi mi počas celého vysetrenia vysvetľoval čo sa bude diat - špeciálne jemu dakujem! Všetko prebehlo bez bolesti. Motivovaný na ďalšiu návštevu vrelo odporúčam, príjemný personál, skvele vybavenie, vsetko na jednotku 👍
Sabína BuríkováSabína Buríková
18:50 29 Dec 22
Odporúčam všetkým, ktorý majú strach zo zubára. Naozaj milý, ľudský prístup a ceny sú tiež prijateľné. Určite sa tam veľmi rada vrátim ( a to mám panický strach zo zubarov). Ďakujem obzvlášť pánovi doktorovi Novákovi za jeho prístup a pomoc.
AndrejAndrej
11:46 09 Dec 22
Potreboval som narýchlo opraviť zub, tak som pogooglil, zavolal sem a dostal rýchly termín (môj zubár mal všetko obsadené na najbližšie 3 mesiace). Krásne moderné priestory, recepcia, high tech zariadeniela a najmä profesionalita aj s podaním ruky. Pripravte si peňaženku, tu sa na poisťovňu nerobí.
Dominika TóthováDominika Tóthová
13:09 19 Nov 22
Endodencia úplne bezbolestná, veľmi pekne ďakujem za odborný a profesionálny prístup p. Nováka.Napriek komplikovanému zákroku, doteraz moja najpríjemnejšia návšteva zubárske ambulancie.
Anna FulierováAnna Fulierová
17:08 26 Oct 22
Do Dental Centrum Nivy chodím už niekoľko rokov. O moje zuby sa vždy kvalitne postarali bývalá skvelá pani doktorka Bordašová a skvelý pan doktor Novák, ktorý mi robil kvalitny zubny mostik a ja sa tak môžem usmievať. Viem,že keď mám akýkoľvek problém alebo bolesť zubov,mozem sa na nich kedykoľvek obrátiť. K inému zubárovi by som už nešla.
Peter BaraníkPeter Baraník
18:34 13 Oct 22
Bol som trhať zub. Všetko prebehlo v poriadku, pán doktor bol profesionálny. Vybavili ma naozaj za 15 minút, ani som poriadne nečakal. Zákrok bezbolestný, mesiac aj niečo po zákroku nemám žiadne problémy takže odporúčam
js_loader