Zubné korunky

Kedykoľvek počas života sa nám môže stať, že niektoré z našich zubov stratia až príliš veľa tvrdého zubného tkaniva a plomba v tomto prípade už nestačí. Prichádza na rad zubná korunka!

Ako prebieha nasadenie zubnej korunky?

Pod zubnou korunkou si môžete predstaviť akýsi plášť, ktorý pokryje zbrúsený zub a vytvorí z neho opäť krásny a nový zub. Nasadenie zubnej korunky býva zväčša rozdelené do dvoch sedení. Najdôležitejším je naše prvé spoločné stretnutie, na ktorom vás čaká brúsenie zuba. Nemusíte si z toho však robiť ťažkú hlavu. Celé ošetrenie prebieha po aplikovaní lokálnej anestézie. Brúsenie zuba by sme mohli prirovnať k vŕtaniu zubného kazu. Snažíme sa, aby sa naši pacienti u nás cítili bezpečne a pokiaľ to ide, aj bez stresu. Preto je aplikovanie lokálnej anestézie nevyhnutné. Zubár zub zbrúsi z každej strany o pár milimetrov. Je to dlhší proces, ktorý je však pri vytváraní zubnej korunky kľúčový. Po dôkladnom zbrúsení prichádzajú na rad odtlačky špeciálnou hmotou.

A teraz prichádza to najlepšie! Už po druhom sedení budete mať opäť váš krásny úsmev. Zostáva už len vybrať správnu farbu korunky. Pri správnom výbere farby korunky je dôležité, aby ladila s farbou vašich zubov. Hotová korunka sa musí pred úplným nasadením na zbrúsený zub poriadne vyskúšať. Ak všetko dokonale sedí, nanesie sa do korunky len malé množstvo fixačného materiálu, založí sa na zub a hotovo! Váš úsmev je ako nový.

Z čoho je vyrobená zubná korunka?

To, z čoho je vyrobená zubná korunka závisí vo väčšine prípadov od ceny. V ponuke je viacero dostupných materiálov.

  • Jedným z typov sú celokovové korunky, ktoré patria medzi najlacnejšie. Štruktúrou aj materiálom sú veľmi pevné a odolné. V dnešnej dobe však už nie sú až tak používané, nakoľko nepôsobia v ústach veľmi esteticky.
  • Spojením kovu a keramiky vznikli kovokeramické korunky. Ich vnútorná časť je z kovu a teda spĺňajú parametre odolnosti a pevnosti. Povrch už však vyzerá omnoho lepšie ako pri celokovových korunkách. Pokryté sú keramikou, ktorá vytvára krásny biely efekt.
  • Ak túžite po tom, aby bol váš úsmev opäť taký ako predtým, odporúčame vám siahnuť po možnosti celokeramických koruniek. Sú najestetickejšie a dokážu dokonale napodobniť vzhľad vášho strateného zuba. Keď sa vsadí do úst, tak ju od ostatných zubov odlíšite len veľmi ťažko.

Je zubná korunka večná?

Pri nesprávnej starostlivosti o vaše zuby môžete prísť nie len o tie zdravé zuby, ale aj o zubnú korunku. Môže sa stať, že sa začne kývať a v tom prípade určite neodkladajte návštevu našej kliniky! Je potrebné, aby zubný lekár korunku odstránil a opätovne nasadil až po dôkladnom vyčistení daného miesta. Ak podceníte návštevu lekára, môže sa stať, že sa pod ňu dostanú baktérie a pokazíte si zdravý zub nachádzajúci sa pod zubnou korunkou.

Vyberte si spôsob objednania termínu

Telefonicky

Odoslanie formuláru

  • Vyplňte a odošlite formulár a my vás budeme kontaktovať

Spokojnosť našich pacientov