Zubný röntgen

Práve zubný röntgen patrí medzi najčastejšie používaný nástroj na presné diagnostikovanie stavu chrupu a ústnej dutiny. Tento spôsob dokáže presne určiť anatómiu zuba z rôznych uhlov. Pre zubného lekára je to nápomocný nástroj, vďaka ktorému môže predísť neočakávaným komplikáciám pri liečení.

Škodí nášmu zdraviu zubný röntgen?

Táto otázka je jednou z najčastejších zo strany pacientov. Každý z nás je počas dňa vystavený istému radiačnému žiareniu, ktorému sa bohužiaľ nevieme vyhnúť. Denne ho prijímame napríklad z televízorov, počítačov či iných lekárskych vyšetrení. Zubný röntgen nepatrí medzi nebezpečné! Vďaka tomuto presnému vyšetreniu dokážeme odhaliť množstvo na oko neviditeľných problémov.

Aké typy zubných röntgenov sa používajú?

  • Intraorálne snímkovanie – Tento typ röntgenu patrí medzi najbežnejšie. Využíva sa najmä na detailné vyobrazenie stavu jednotlivých zubov, odhalenie skrytých kazov či pri ošetrení koreňových kanálikov (endodoncii).
  • Panoramatický röntgen zubov – Využíva sa najmä vtedy, ak zubný lekár potrebuje preskúmať nielen zuby, ale aj kosti, sánku, prínosové dutiny a spánkovo-sánkový kĺb.
  • 3D CT zubný röntgen – Je to trojrozmerný snímok, ktorý je nevyhnutnou súčasťou napríklad pred implantáciou alebo extrakciou zuba. Vtedy lekár vďaka nemu zistí presný stav a hrúbku kosti, alebo presné miesto rastu zubov múdrosti.

Aký typ zubného röntgenu vykonáme na našej klinike?

Na našej zubnej klinike využívame digitálny röntgen, ktorý patrí v súčasnosti medzi najmodernejšie prístroje s minimálnou dávkou ožiarenia pre pacienta. Snažíme sa, aby sa naši pacienti na klinike cítili čo najbezpečnejšie a preto im ponúkame aj takéto moderné a inovatívne riešenia. Na klinike sa nachádza aj veľký CT röntgen, ktorým dokážeme pacientovi snímkovať všetky zuby naraz.

Koľko to stojí?

  • Intraorálne snímkovanie 10 €
  • Panoramatický röntgen zubov 50 €
  • 3D CT zubný röntgen 50 €

Vyberte si spôsob objednania termínu

Telefonicky

Odoslanie formuláru

  • Vyplňte a odošlite formulár a my vás budeme kontaktovať

Pacientmi najlepšie hodnotená zubná ambulancia v Bratislave

Laura PartikovaLaura Partikova
13:05 25 May 23
Mam panicky strach zo zubarov (kvoli zlej skusenosti z detstva) cize do kliniky na odstranenie spodnej osmicky som prisla s placom. Dievcata na recepcii boli velmi mile, takisto pan Dr. Novák bol skvely. Vysvetlil mi zakrok, pichol mi injekciu (z ktorej som mala takisto strach) uplne bez bolesti a osmicka bola vonku do 20 minut. Pocas zakroku som takmer nic necitila (iba tlak sem tam). Urcite sa sem vratim a nabuduce uz bez placu 😉 velmi velmi dakujem za skvely pristup a za rychle vybavenie!
Marek TuzincinMarek Tuzincin
13:15 17 Apr 23
Veľmi ochotný a priateľský personál. Pán doktor mi poradil podľa môjho názoru podľa najlepšieho svedomia a vedomia, keďže mi odporučil návštevu ortodoncie, ktorú ani nemajú na klinike a teda určite sa nesnažia za každú cenu spraviť zákrok, ktorý nepovažujú za najlepšie riešenie.
Jan KocnarJan Kocnar
18:39 15 Feb 23
Dental Centrum som navštívil s bolesťou osmicky, kvôli ktorej som nemohol už ani spat. Objednal som sa cez internet a o pár hodín som už sedel v kresle. Popísal som ťažkosti, nasledoval rýchly RTG a zub išiel von. Všetko vidíte pred sebou na obrazovke. Pan doktor Bódi mi počas celého vysetrenia vysvetľoval čo sa bude diat - špeciálne jemu dakujem! Všetko prebehlo bez bolesti. Motivovaný na ďalšiu návštevu vrelo odporúčam, príjemný personál, skvele vybavenie, vsetko na jednotku 👍
Sabína BuríkováSabína Buríková
18:50 29 Dec 22
Odporúčam všetkým, ktorý majú strach zo zubára. Naozaj milý, ľudský prístup a ceny sú tiež prijateľné. Určite sa tam veľmi rada vrátim ( a to mám panický strach zo zubarov). Ďakujem obzvlášť pánovi doktorovi Novákovi za jeho prístup a pomoc.
AndrejAndrej
11:46 09 Dec 22
Potreboval som narýchlo opraviť zub, tak som pogooglil, zavolal sem a dostal rýchly termín (môj zubár mal všetko obsadené na najbližšie 3 mesiace). Krásne moderné priestory, recepcia, high tech zariadeniela a najmä profesionalita aj s podaním ruky. Pripravte si peňaženku, tu sa na poisťovňu nerobí.
Dominika TóthováDominika Tóthová
13:09 19 Nov 22
Endodencia úplne bezbolestná, veľmi pekne ďakujem za odborný a profesionálny prístup p. Nováka.Napriek komplikovanému zákroku, doteraz moja najpríjemnejšia návšteva zubárske ambulancie.
Anna FulierováAnna Fulierová
17:08 26 Oct 22
Do Dental Centrum Nivy chodím už niekoľko rokov. O moje zuby sa vždy kvalitne postarali bývalá skvelá pani doktorka Bordašová a skvelý pan doktor Novák, ktorý mi robil kvalitny zubny mostik a ja sa tak môžem usmievať. Viem,že keď mám akýkoľvek problém alebo bolesť zubov,mozem sa na nich kedykoľvek obrátiť. K inému zubárovi by som už nešla.
Peter BaraníkPeter Baraník
18:34 13 Oct 22
Bol som trhať zub. Všetko prebehlo v poriadku, pán doktor bol profesionálny. Vybavili ma naozaj za 15 minút, ani som poriadne nečakal. Zákrok bezbolestný, mesiac aj niečo po zákroku nemám žiadne problémy takže odporúčam
js_loader