Zubný röntgen

Práve zubný röntgen patrí medzi najčastejšie používaný nástroj na presné diagnostikovanie stavu chrupu a ústnej dutiny. Tento spôsob dokáže presne určiť anatómiu zuba z rôznych uhlov. Pre zubného lekára je to nápomocný nástroj, vďaka ktorému môže predísť neočakávaným komplikáciám pri liečení.

Škodí nášmu zdraviu zubný röntgen?

Táto otázka je jednou z najčastejších zo strany pacientov. Každý z nás je počas dňa vystavený istému radiačnému žiareniu, ktorému sa bohužiaľ nevieme vyhnúť. Denne ho prijímame napríklad z televízorov, počítačov či iných lekárskych vyšetrení. Zubný röntgen nepatrí medzi nebezpečné! Vďaka tomuto presnému vyšetreniu dokážeme odhaliť množstvo na oko neviditeľných problémov.

Aké typy zubných röntgenov sa používajú?

  • Intraorálne snímkovanie – Tento typ röntgenu patrí medzi najbežnejšie. Využíva sa najmä na detailné vyobrazenie stavu jednotlivých zubov, odhalenie skrytých kazov či pri ošetrení koreňových kanálikov (endodoncii).
  • Panoramatický röntgen zubov – Využíva sa najmä vtedy, ak zubný lekár potrebuje preskúmať nielen zuby, ale aj kosti, sánku, prínosové dutiny a spánkovo-sánkový kĺb.
  • 3D CT zubný röntgen – Je to trojrozmerný snímok, ktorý je nevyhnutnou súčasťou napríklad pred implantáciou alebo extrakciou zuba. Vtedy lekár vďaka nemu zistí presný stav a hrúbku kosti, alebo presné miesto rastu zubov múdrosti.

Aký typ zubného röntgenu vykonáme na našej klinike?

Na našej zubnej klinike využívame digitálny zubný röntgen, ktorý patrí v súčasnosti medzi najmodernejšie prístroje s minimálnou dávkou ožiarenia pre pacienta.  Snažíme sa, aby sa naši pacienti na klinike cítili čo najbezpečnejšie a preto im ponúkame aj takéto moderné a inovatívne riešenia zubných röntgenov. Na klinike sa nachádza aj veľký CT röntgen, ktorým dokážeme pacientovi snímkovať všetky zuby naraz.

Koľko to stojí?

  • Intraorálne snímkovanie 10 €
  • Panoramatický röntgen zubov 50 €
  • 3D CT zubný röntgen 50 €

Vyberte si spôsob objednania termínu

Telefonicky

Odoslanie formuláru

  • Vyplňte a odošlite formulár a my vás budeme kontaktovať

Spokojnosť našich pacientov