Preventívne prehliadky

Nie nadarmo sa hovorí, že prehliadkou u zubára si môžete zachrániť váš úsmev. Súčasťou preventívnej prehliadky je kontrola stavu ďasien, vzájomného postavenia zubov, kontrola prípadných zubných náhrad a tiež stav vašej dentálnej hygieny.

Čo ma čaká na preventívnej prehliadke?

  • Súčasťou preventívnej prehliadky je kontrola stavu chrupu a parodontu, sliznice a dôležitých tkanív ústnej dutiny. Dôkladné vyšetrenie môže odhaliť anomálie napríklad v postavení zubov a čeľustí. Preventívna prehliadka môže odhaliť prednádorové a nádorové zmeny. Súčasťou samotného vyšetrenia je aj kontrola lymfatických uzlín hmatom.
  • Prostredníctvom zrkadielka a sondy, ktoré sú neoddeliteľnou súčasťou vyšetrovacích nástrojov zubných lekárov sa presunie pozornosť na zisťovanie prítomnosti zubného kazu. Dôkladne sa prezrú jamky a ryhy žuvacích plôšok a tiež medzizubné priestory, v ktorých sa často nachádzajú skryté kazy.
  • Okrem kontroly zubného kazu je súčasťou preventívnej prehliadky aj stav dentálnej hygieny. Zisťuje sa prítomnosť plaku a zubného kameňa. Zubný lekár zhodnotí, či je potrebné vykonanie dentálnej hygieny.
  • Súčasťou preventívnej kontroly je aj vyhotovenie RTG snímok, ktoré dokážu včasne odhaliť skryté zubné kazy.
  • Po skončení prehliadky zubný lekár informuje pacienta o výsledkoch. Ak sa objaví nejaký problém, v našej klinike sa snažíme okamžite vytvoriť plán liečby spolu s cenovou ponukou. Nič nenechávame na náhodu!


Z preventívnej prehliadky už nemusíte mať strach! V našej klinike vás čaká príjemný a priateľský kolektív odborníkov, ktorý vám rád vysvetlí všetky informácie súvisiace s preventívnou prehliadkou. Postaráme sa o to, aby váš úsmev vydržal čo najdlhšie zdravý a prirodzený!

Vyberte si spôsob objednania termínu

Telefonicky

Odoslanie formuláru

  • Vyplňte a odošlite formulár a my vás budeme kontaktovať

Spokojnosť našich pacientov