Preventívna prehliadka

Nie nadarmo sa hovorí, že prehliadkou u zubára si môžete zachrániť váš úsmev. Súčasťou preventívnej prehliadky je kontrola stavu ďasien, vzájomného postavenia zubov, kontrola prípadných zubných náhrad a tiež stav vašej dentálnej hygieny. Preventívna prehliadka sa vykonáva 1x ročne.

Preventívna prehliadka u zubára - čo ma čaká?

  • Preventívna prehliadka je kontrola stavu chrupu a parodontu, sliznice a dôležitých tkanív ústnej dutiny. Dôkladné vyšetrenie môže odhaliť anomálie napríklad v postavení zubov a čeľustí. Preventívna prehliadka môže odhaliť prednádorové a nádorové zmeny. Súčasťou samotného vyšetrenia je aj kontrola lymfatických uzlín hmatom.
  • Prostredníctvom zrkadielka a sondy, ktoré sú neoddeliteľnou súčasťou vyšetrovacích nástrojov zubných lekárov sa presunie pozornosť na zisťovanie prítomnosti zubného kazu. Dôkladne sa prezrú jamky a ryhy žuvacích plôšok a tiež medzizubné priestory, v ktorých sa často nachádzajú skryté kazy.
  • Okrem kontroly zubného kazu je súčasťou preventívnej prehliadky aj stav dentálnej hygieny. Zisťuje sa prítomnosť plaku a zubného kameňa. Zubný lekár zhodnotí, či je potrebné vykonanie dentálnej hygieny.
  • Súčasťou preventívnej kontroly je aj vyhotovenie RTG snímok, ktoré dokážu včasne odhaliť skryté zubné kazy.
  • Po skončení prehliadky zubný lekár informuje pacienta o výsledkoch. Ak sa objaví nejaký problém, v našej klinike sa snažíme okamžite vytvoriť plán liečby spolu s cenovou ponukou. Nič nenechávame na náhodu.


Z preventívnej prehliadky už nemusíte mať strach! V našej klinike vás čaká príjemný a priateľský kolektív odborníkov, ktorý vám rád vysvetlí všetky informácie súvisiace s preventívnou prehliadkou. Postaráme sa o to, aby váš úsmev vydržal čo najdlhšie zdravý a prirodzený.

Vyberte si spôsob objednania termínu

Telefonicky

Odoslanie formuláru

  • Vyplňte a odošlite formulár a my vás budeme kontaktovať

Pacientmi najlepšie hodnotená zubná ambulancia v Bratislave

Laura PartikovaLaura Partikova
13:05 25 May 23
Mam panicky strach zo zubarov (kvoli zlej skusenosti z detstva) cize do kliniky na odstranenie spodnej osmicky som prisla s placom. Dievcata na recepcii boli velmi mile, takisto pan Dr. Novák bol skvely. Vysvetlil mi zakrok, pichol mi injekciu (z ktorej som mala takisto strach) uplne bez bolesti a osmicka bola vonku do 20 minut. Pocas zakroku som takmer nic necitila (iba tlak sem tam). Urcite sa sem vratim a nabuduce uz bez placu 😉 velmi velmi dakujem za skvely pristup a za rychle vybavenie!
Marek TuzincinMarek Tuzincin
13:15 17 Apr 23
Veľmi ochotný a priateľský personál. Pán doktor mi poradil podľa môjho názoru podľa najlepšieho svedomia a vedomia, keďže mi odporučil návštevu ortodoncie, ktorú ani nemajú na klinike a teda určite sa nesnažia za každú cenu spraviť zákrok, ktorý nepovažujú za najlepšie riešenie.
Jan KocnarJan Kocnar
18:39 15 Feb 23
Dental Centrum som navštívil s bolesťou osmicky, kvôli ktorej som nemohol už ani spat. Objednal som sa cez internet a o pár hodín som už sedel v kresle. Popísal som ťažkosti, nasledoval rýchly RTG a zub išiel von. Všetko vidíte pred sebou na obrazovke. Pan doktor Bódi mi počas celého vysetrenia vysvetľoval čo sa bude diat - špeciálne jemu dakujem! Všetko prebehlo bez bolesti. Motivovaný na ďalšiu návštevu vrelo odporúčam, príjemný personál, skvele vybavenie, vsetko na jednotku 👍
Sabína BuríkováSabína Buríková
18:50 29 Dec 22
Odporúčam všetkým, ktorý majú strach zo zubára. Naozaj milý, ľudský prístup a ceny sú tiež prijateľné. Určite sa tam veľmi rada vrátim ( a to mám panický strach zo zubarov). Ďakujem obzvlášť pánovi doktorovi Novákovi za jeho prístup a pomoc.
AndrejAndrej
11:46 09 Dec 22
Potreboval som narýchlo opraviť zub, tak som pogooglil, zavolal sem a dostal rýchly termín (môj zubár mal všetko obsadené na najbližšie 3 mesiace). Krásne moderné priestory, recepcia, high tech zariadeniela a najmä profesionalita aj s podaním ruky. Pripravte si peňaženku, tu sa na poisťovňu nerobí.
Dominika TóthováDominika Tóthová
13:09 19 Nov 22
Endodencia úplne bezbolestná, veľmi pekne ďakujem za odborný a profesionálny prístup p. Nováka.Napriek komplikovanému zákroku, doteraz moja najpríjemnejšia návšteva zubárske ambulancie.
Anna FulierováAnna Fulierová
17:08 26 Oct 22
Do Dental Centrum Nivy chodím už niekoľko rokov. O moje zuby sa vždy kvalitne postarali bývalá skvelá pani doktorka Bordašová a skvelý pan doktor Novák, ktorý mi robil kvalitny zubny mostik a ja sa tak môžem usmievať. Viem,že keď mám akýkoľvek problém alebo bolesť zubov,mozem sa na nich kedykoľvek obrátiť. K inému zubárovi by som už nešla.
Peter BaraníkPeter Baraník
18:34 13 Oct 22
Bol som trhať zub. Všetko prebehlo v poriadku, pán doktor bol profesionálny. Vybavili ma naozaj za 15 minút, ani som poriadne nečakal. Zákrok bezbolestný, mesiac aj niečo po zákroku nemám žiadne problémy takže odporúčam
js_loader