Zubné korunky: Čo je to sólo korunka a kedy je vhodná?

Zubná korunka znamená pre niektorých dokonalé vylepšenie vzhľadu a pevnosti vlastného zuba, druhí ju považujú za prehru starostlivosti o vlastný chrup a prvú známku starnutia. Ako to teda naozaj je so zubnými korunkami?

Čo sú to zubné korunky a kedy sú vhodné? | Dental Centrum NIVY

Čo sú to zubné korunky a kedy sú vhodné?

Dnes si povieme niečo o sólo korunke, čiže korunke na jednom vlastnom zube. Inými druhmi môžu byť spojené korunky, mostíky, korunky na implantátoch, fazety (veneers) ale o tých zas v inom článku.

Či bude nutné zub opatriť zubnou korunkou rozhoduje lekár po dohode s pacientom na základe indikácií, teda dôvodov či korunka je alebo nie je potrebná. Rozhodujúci nie je vek pacienta, korunku môžu potrebovať rovnako 20-ročný ako 90-ročný. Indikácie sú rôzne, no najčastejšou je taká deštrukcia (chýbajúca časť) zuba, ktorú už nie je možné zrekonštruovať len výplňou (plombou). Iným dôvodom môže byť vystuženie a ochrana zuba pred zlomením (fraktúrou) po liečbe koreňa (endodontické ošetrenie), alebo estetické dôvody ak má zub od vývoja poškodenú sklovinu, alebo je inak esteticky narušený.

Ako dlho vydržia zubné korunky? | Dental Centrum NIVY

Máte preliečený mŕtvy zub (črenový alebo stoličku)? Každý takýto zub po liečbe koreňa by mal byť opatrený korunkou. Na základe klinických štúdií bolo preukázané, že korunka na mŕtvy zub významne znižuje riziko prasknutia zuba. Liečený zub má zníženú pevnosť a odolnosť voči žuvacím tlakom. Korunka ho obopína ako obrúčka, drží zub pokope a zároveň rozvádza žuvacie tlaky na väčšiu plochu zuba.

Zubné korunky zhotovujeme buď v zubnom laboratóriu alebo v určitých situáciách technológiou CEREC priamo v ordinácii. V dnešnej dobe zhotovujeme takmer výlučne korunky celokeramické zirkónové bez kovového plášťa. V minulosti sa zhotovovali korunky kovokeramické a ešte aj v dnešnej dobe má tento materiál svoje indikácie, ale bol takmer úplne nahradený moderným zirkónom. Zirkónové korunky sú presnejšie a čo oceňuje väčšina pacientov aj estetickejšie, častokrát na nerozoznanie od vlastného vedľajšieho zuba.

Ako dlho vydržia zubné korunky?

Čo sa týka trvácnosti alebo odolnosti, obidva materiály sú porovnateľné a nie je medzi nimi pre pacienta prakticky rozdiel. Pacienti sa často pýtajú, či je potrebné korunky po nejakom čase meniť – odpoveď je nie. Ak je korunka stále vyhovujúca, to znamená pevne drží na zube, nie je zlomená, nemá defekt, alebo sa neobjavili estetické dôvody pre jej výmenu, nie je žiaden dôvod ju vymeniť len preto, že má 10, 20 a viac rokov. Životnosť koruniek je teoreticky neobmedzená a nie je žiadna časová hranica pre ich výmenu.

Aký je postup nasadenia zubnej korunky?

Postup zhotovenia korunky od prípravy zuba po pevné fixovanie na zub sa môže u rôznych lekárov líšiť, ale opíšem vám ako postupujeme v Dental Centrum NIVY. Tento postup považujem za najefektívnejší a najmenej zaťažujúci pre pacienta či už časovo alebo fyzicky. Ak korunku zhotovujeme cestou zubného laboratória, potom sú potrebné dve návštevy. Pri technológii CEREC pacient odchádza s novou korunkou v jednej návšteve.

Aký je postup nasadenia zubnej korunky? | Dental Centrum NIVY

Prvá časť ošetrenia je pre oba postupy rovnaká – zub po aplikácii anestézy (znecitlivenie) nabrúsime do presne definovaného tvaru bez podbiehavých miest, aby na neho korunka pasovala. Pacient cíti len vibrácie. V ďalšom kroku nabrúsený zub ako aj ostatné zuby v hornej a dolnej čeľusti opticky naskenujeme malou kamerou, ktorá sa vkladá do úst. Skenovanie nahrádza v minulosti bežné odtlačky, ktoré boli väčšine pacientov nepríjemné a spôsobovali napínanie na vracanie. Skenovanie je rýchlejšie, presnejšie, pohodlnejšie pre pacienta a skúsenému lekárovi nezaberie viac ako pár minút.

Nasleduje druhá fáza, ktorá je rozdielna. Ak zadáme zhotovenie korunky zubnému technikovi, odošleme mu skeny cez internet. Technik si skeny stiahne a môže začať pracovať na zhotovení korunky laboratórnym postupom. Zvyčajne trvá zhotovenie korunky 1 pracovný týždeň podľa vyťaženosti zubného technika. Vyrobenú korunku nám technik pošle kuriérom. Ak vyrábame korunky technológiou CEREC, počítač nám priamo v ordinácii vytvorí na základe skenov vašich zubov model novej zubnej korunky, ktorú následne do 15 minút vyfrézujeme z keramického bločku vo farbe vašich zubov. Korunka je pripravená.

Z čoho je vyrobená CEREC zubná korunka? | Dental Centrum NIVY

A posledná fáza je pre oba postupy opäť rovnaká – či už zubným technikom zhotovenú, alebo v ordinácii vyfrézovanú korunku pomocou fixačného cementu pevne nasadíme na zub, dôkladne odstránime prebytky cementu a vyskúšame či korunka sedí správne na zube, má body kontaktu s ostatnými zubami a nie je príliš vysoká. Odovzdanie korunky netrvá dlhšie ako pol hodinu. To je všetko. Vaša nová korunka je odteraz pripravená na každodenné používanie. Môžete si ju hneď vyskúšať pri žuvaní. Moderné cementy používané u nás na klinike, ktorými korunka drží na zube, sú ihneď stuhnuté, nemusíte čakať hodiny kým sa budete môcť najesť. Ak by ste mali akékoľvek ďalšie otázky o zubných korunkách, neváhajte nás kontaktovať a všetko vám detailne vysvetlíme u nás v ambulancii.

Čo sú to zubné korunky a kedy sú vhodné? | Dental Centrum NIVY

Ako sa o korunku starať, aby Vám čo najdlhšie vydržala? Najrozšírenejší mýtus medzi pacientmi je, že o zub s korunkou sa nemusím starať. Na zube mám korunku a mám do konca života bez starostí. To bohužiaľ nie je tak celkom pravda. Skutočnosťou zostáva, že korunka ako keramický materiál sa nepokazí, pokaziť sa môže len Váš zub pôsobením baktérií. Pokial si zub každý deň správne neumývate, nepoužívate medzizubnú kefku a okolo korunky si tak vypestujete nánosy zubného povlaku a baktérií v ňom, stále si môžete spôsobiť zápal ďasien, vznik zubného kazu na prechode medzi korunkou a Vaším zubom alebo lokalizovanú parodontózu (zápal a ústup kosti) okolo korunky. A to určite nechcete po tom čo ste spravili všetko preto aby ste si svoj zub vďaka korunke zachovali funkčný čo najdlhšie. Správnou každodennou starostlivosťou nie len o korunky ale aj o ostatné zuby a pravidelnou dentálnou hygienou si viete zachovať chrup po celý život.

Autor článku:

MDDr. Tomáš Novák, zubný lekár
MDDr. Tomáš Novák, zubný lekár

Promoval som v roku 2010 na Lekárskej fakulte Masarykovej univerzity v Brne. Po škole som zbieral skúsenosti v zubnej praxi Primadent v Čadci a súčasne som 2-3krát do týždňa slúžil na zubnej pohotovosti v Žiline. V septembri 2011 som otvoril vlastnú ordináciu v Žiline a v roku 2015 som prevzal vedenie ordinácií Dental Studio v Bratislave. Už počas školy som sa zaoberal vedecko-výskumnou činnosťou v oblasti využití Laserov v stomatológii. Svoju prácu som prednášal na Študentskej vedeckej konferencii a na dentálnom kongrese InDent v Ostrave. Ďalej som už ako lekár prednášal pre svojich kolegov na témy „Komplikácie v endodoncii“ a „Nepriame kompozitné náhrady“.

Prečítajte si recenzie našich pacientov z Google a Facebooku

Sme pacientmi najlepšie hodnotená zubná ambulancia v Bratislave

Dental Centrum NIVYVynikajúceDental Centrum NIVY5.0 Založené na 377 recenziách odVšetky recenzie ohodnoťte nás naMonika SzilasovaMonika Szilasova ★★★★★ Bol som na rengéne, bolo to super, rýchle a bezbolestné. Doporučujem ;DMichaela KuchtováMichaela Kuchtová ★★★★★ Chodím pravidelne, na preventivky, ošetrenia aj dentálnu hygienu. Vzdy som maximálne spokojná. Pan doktor Novak prekonal môj strach zo zubárov. Nikde v zdravotníctve som sa nestretla s takýmto prístupom. Odporúčam.Juliana WallnerováJuliana Wallnerová ★★★★★ Neuveritelny profesional! Pan doktor Novak mi zub vytrhol bez bolesti, rychlo a mal empaticky ludsky pristup. Pocas celeho zakroku so mnou komunikoval a rozpraval co ide robit, co ma upokojovalo. Odporucam!!!!Ina SrnaIna Srna ★★★★★ Spokojenostantibes2006antibes2006 ★★★★★ Super pristup, profesionalita, celkovy dobry management kliniky. SpokojnostBlanka JesenickáBlanka Jesenická ★★★★★ Skvely personal a profesionalna starostlivost.Vrele odporucamIveta JuricovaIveta Juricova ★★★★★ Úžasný prístup. Ďakujem.Dan KollarDan Kollar ★★★★★ Extrakcia zubu bezbolestná a výraznejšie príjemnejšia ako som očakával, skvelý prístup, vybavenie. Pomerne drahé, ale keďže som v štátnej nemocnici dostal termín o dva mesiace a tu na druhý deň, kvôli bolesti som zvolil tu a neľutujem.Nina LenďákováNina Lenďáková ★★★★★ Veľká spokojnosť. Pán Doktor veľký odborník. Odporúčam 🤗Andrea BundzelovaAndrea Bundzelova ★★★★★ Perfektná dentálna hygiena od Evičky Novákovej, profesionálny prístup, vysvetlila ako sa aj doma starať o zúbky aby boli zdravéSophia Lorraine AustinSophia Lorraine Austin ★★★★★ Veľmi milý personál, celá skúsenosť bola veľmi príjemná, určite odporúčam.Ingrid JanculovaIngrid Janculova ★★★★★ Velmi som spokojna uz som bola viackrat a vzdy som mala len vybornu skusenost. Dental centrum mozem len odporucit😊Kristina GrundovaKristina Grundova ★★★★★ Zubnu pohotovost v Dental Centre Nivy mozem odporucit po vsetkych strankach, objednanie v den telefonatu, osetrenie bez cakania, prijemny personal aj prostredie, pan doktor velmi citlivy.Dusan PolaneckyDusan Polanecky ★★★★★ Maximalna spojojnost, odporucamSamuel DobiasSamuel Dobias ★★★★★ Moja skúsenosť s pánom doktorom Novákom: som nadmieru spokojný s prístupom pána doktora, všetko robil v kľude a pohode o všetkom ma informoval pred tým ako niečo urobil.Jane CaputolanJane Caputolan ★★★★★ It was my second time to visit for both wisdom tooth extraction and everything went well. One was emergency case and i was able to schedule asap, on the same day, just after I contacted them. I was both under Dr. Rojik and Dr. Novak and they are both professional on what they do and made you feel at ease especially with my dental procedure. They also speak English very well so it was great for me as a foreigner.Kamil JurasekKamil Jurasek ★★★★★ Bola to moja druha navsteva a som opat spokojny, prevedenie zakroku bolo uplne v poriadku a hlavne pan doktor vysvetli vsteky aspekty. Recepcia, objednavanie funguje vyborne, cakacia doba bola 0 minut.Eva TrnkováEva Trnková ★★★★★ Super, veľmi milí a všetko vysvetlili.Kristína KaufmanováKristína Kaufmanová ★★★★★ Ďakujem pekne za úžasné služby v tejto klinike, veľmi jednoduché bezstarostné jednanie, profesionalita na veľmi vysokej úrovni a predovšetkým úplne bezbolestné a rýchle ošetrenie aj pri chirurgických zákrokoch. Veľmi spokojná klientka už 2 roky, ďakujem!Omar AlaboudOmar Alaboud ★★★★★ recepcia a lekári sú veľmi slušní, usmievajú sa, bol som tam skontrolovať zub po extrakcii v (YLUX, kde som mal zlé skúsenosti), lekár v zubnom centre nivy bol veľmi slušný, sebavedomý, čo som v YLUX nevidel,Kontrola bola Zadarmo aj X-ray , i poslali mi x-ray na mail, co páčilo sa mi ,Станислав ПогребнойСтанислав Погребной ★★★★★ Zub múdrosti bol odstránený rýchlo a bez bolesti. Som spokojný.Vladimir BenaVladimir Bena ★★★★★ Moja skúsennosť s touto klinikou je mimoriadne vynikajúca, presnosť, mili personal a lekári ani nehovorím. Veľmi, veľmi ústretoví, všetko vysvetlia čo budú robiť. Ani jedna výčitka sa nedá povedať.Elena LisaElena Lisa ★★★★★ Dakujem za profesionálne a rýchle rieseniePavel KvasPavel Kvas ★★★★★ Velka spokojnost ako vzdy. Rychlost,preciznost odbornost a velmi prijemne vystupovanie od recepcie az po p. lekara. DAKUJEM !Mariia PanovaMariia Panova ★★★★★ Pán Novak je veľmi dobrý lekár. OdporúčamViera SemanováViera Semanová ★★★★★ Mimoriadna spokojnosť, veľká vďaka.Martin VaculaMartin Vacula ★★★★★ Ambulanciu navštevujem už nejaký ten rok (vďaka bohu nie stále s tým istým, že by sa mi niečo vracalo, či musel som reklamovať úkon) a prešiel som rukami viacerých doktorov (kvôli špecializácii) a môžem len odporučiť. Vysoké (až neuveriteľné) hodnotenie ambulancie je opodstatnené. Je vidno, že veci si dobre plánujú, nakoľko v prípade dojednaného termínu človek čaká max. 5 minút. A určite ambulanciu odporúčam aj tým čo zubára nie že nemajú v láske, ale boja sa ho.Jana HrabkovaJana Hrabkova ★★★★★ Pán doktor, veľmi príjemný , a veľký odborník v tom čo robí , veľká spokojnosť, vrelo odporúčam .BertyBerty ★★★★★ Patri sa podakovat a zvlast ked sa Vam stane zazitok ktory Vam zmeni pohlad na sluzbu o ktorej ste si mysleli , ze je to vsade rovnaka, ze su zubary vsetci rovnaky ved maju rovnake skoly a uz ste sa s tym zmierili a zrazu to zazijete tak ako ste si to predstavovali , ze by to malo byt. Ze vlastne aj strach zo zubara je iba iluzia ide to aj bez strachu.Velka vdaka Dr.Novak uz som to sice urobil osobne ale este raz dakujem za odborny pristup, komunikaciu, pocit ktory ma sprevadzal od zaciatku az po koniec. proces ako celok recepcia, priestor, sestricky, doktor, super. Este raz dakujemBarbora KorfantovaBarbora Korfantova ★★★★★ Absolvovala som dentálnu hygienu u p. Barborky Hospodárovej. Bola to veľmi príjemná a najmä bezbolestná skúsenosť. Som spokojná, až tak, že som si rovno dohodla ďalší termín.Jozef MatejovičJozef Matejovič ★★★★★ Som novým klientom tohto centra. Ako prvé som absolvoval ošetrenie, dvoch zubov. A dnes dentálnu hygienu. Chcel by som vyzdvihnúť profesionalitu personálu! Už na recepcii vás milo a s úsmevom privítajú. Ošetrujúci lekár všetko vysvetli, navrhne možnosti a po spoločnej dohode všetko dá na poriadok.Pani doktorka ktorá ma na starosti dentálnu hygienu, tak tá sa o vaše zuby postará ako o vlastne 😉 Taktiež všetko vysvetli do detailov, bezbolestne a s milým prístupom ošetrí ..V tomto centre je cítiť, že všetci svoju prácu vykonávajú s radosťouZa mňa, odporúčam 😎Martina GarajováMartina Garajová ★★★★★ S dentálnou hygienou som bola veľmi spokojná. Všetko mi bolo pekne vysvetlené tak, aby som si vedela efektívne a precízne vyčistit zuby aj doma.Amalia SokolovaAmalia Sokolova ★★★★★ Vsetko bolo super ďakujemRenáta SlaničkováRenáta Slaničková ★★★★★ Spokojnosť po všetkých stránkach,profesionálny prístup, ani neviem, čo mám viac dodať jedým slovom kvalita, profesionalita a moje veľké ďakujem R. S.Eliška MašírováEliška Mašírová ★★★★★ Vrelo odporúčam! Urgentne som potrebovala nejakú zubnú pohotovosť a podľa recenzii som si vybrala Dental Centrum Nivy. Recenzie nesklamali. Mám obrovskú hrôzu zo zubárov. Vedela som , že zub pôjde preč (moje prvé trhanie zubu). Doktor bol nesmierne milý, trpezlivý, ponúkol mi všetky možnosti aj so sumou koľko by čo stálo. Samotný zákrok bol absolútne bezbolestný. Som v procese hojenia, ale žiadny opuch, ani modrina. Platila som síce trošku viac, ale za tú pohodu a bezbolestnosť aj nabudúce!Marek RázgaMarek Rázga ★★★★★ Super rýchly prístupOs MiaOs Mia ★★★★★ Veľká spokojnosť, zachránili mi predné zuby.sebastien coppsebastien copp ★★★★★ I am very statisfied. Top professionalDaniel MoškoDaniel Moško ★★★★★ niekoľko dní ma trápil zub, našiel som si vo štvrtok termín a piatok ráno bol zub vytrhnutý. milý prístup, pekné prostredie, bezbolestná realizácia. 👍daniel moškodaniel moško ★★★★★ Perfektná praca- extrakcia- Dr.NovákMichaela ZsoldosMichaela Zsoldos ★★★★★ Woow, tlieskam 👏
Osmička pokazena, zlomená, ubolena.
Termín som dostala na druhý deň. Super prístup, bezbolestný zákrok ( trhanie ).
Určite prídem znovu, lebo mám pár kúskov ešte na opravu 😅 a to som mala “bobky” ako som sa bala. Dr. Polívka 🔝❤️
Rastislav LilkoRastislav Lilko ★★★★★ Profi prístup, bezbolestný zákrok a maximálna spokojnosť 👌🏼👍🏼 Odporúčam !Javor KaJavor Ka ★★★★★ Neporovnateľný prístup k pacientovi, v porovnaní s mojou zmluvnou stomatoligičkou. Obrovská spokojnosť. R.J.Samuel SteinhubelSamuel Steinhubel ★★★★★ precizne zistenie problemu, vysvetlenie co a preco a ako sa ide robit, bezbolestne osetrenie 🙂Psia MatkaPsia Matka ★★★★★ Perfektná organizácia práce počnúc recepciou a všetkými ambulanciami,vynikajúci, milý, ústretový personál, profesionálna práca bez čakania a bolesti.Samira HačkoSamira Hačko ★★★★★ Skvely pristup, maximalne profesionalne prostredie. Dostala som termin hned v ten isty den, vsetko prebehlo rychlo, bezbolestne a na vysokej urovni. Odporucam vsetkymi desiatimi!Bianka ČajkováBianka Čajková ★★★★★ Veľmi pekne ďakujem za super a hlavne rýchly termín. Odporúčam všetkými desiatimi či za prístup alebo cenovo. 🙏🙏 ĎAKUJEM♥️Ivka AlföldiováIvka Alföldiová ★★★★★ Ak máte akútnu silnú bolesť zubu tak jednoznačne odporúčam navštíviť Dental Centrum Nivy. Zoberú vás ešte v ten deň a zbavia vás trápenia. Ľudský a profesionálny prístup pani zubárky ma príjemne prekvapil. Ceny trošku vyššie, no do pol hodiny bolo po extrémnych bolestiach a zub zachránený. Ďakujem.Erika MichelováErika Michelová ★★★★★ Hodnotím na výbornú 👍
Mala som akútnu bolesť zubu múdrosti, ktorý som vedela, že bude musieť ísť von. Na kliniku som si zavolala ráno, termín mi dali v ten deň poobede. Nebola som ich pacientkou, ale pravdepodobne sa vrátim aj na ostatné osmičky sem.

Veľmi príjemné recepčné, výborná pani doktorka aj milá sestrička.
Anestéziu, z ktorej aplikácie som mala asi najväčší strach, som ani len necítila, taká tenučká bola ihla. Zo zákroku som necítila nič, iba tlak. Röntgen majú prenosný, spravili mi ho priamo v zubárskom kresle. Cena za vytrhnutie osmičky asi najlepšia, akú som našla v BA. Určite môžem odporučiť 👍
Marián MadolaMarián Madola ★★★★★ Ked ma rozbolel zub, hladal som rychlu pomoc, jedine v Dental Centrum Nivy mi boli schopny dat termin este v dany den a to som mal za sebou minimalne 10 predchadzajucich odmietnuti alebo nerealnych datum. Vsetko prebehlo hladko, dokonca mi volali este pred terminom ze mozem prist aj skor. Tymto chcem podakovat p. doktorke Bocovej za profesionalny pristup a bezbolestne vyriesenie mojho problemu.Roman Becky BeckerRoman Becky Becker ★★★★★ Tak ako začať?🤷‍♂️
Zhruba po 25 rokoch ma rozbolel zub(nie že by ma občas nezabolel) ale toto už bol extrém.Po prebdenej noci a "brouzdaní" po internete som sa rozhodol že teda skúsim Dental Centrum.Perfektne recenzie,prijatelne ceny........ráno som zavolal.
Príjemný hlas na druhej strane mi oznámil že môžem dobehnúť behom 3 hodín.
Tak som šiel zo strachom ktorý u mňa zakorenil po návštevách lekárov podla všetkého vyučených u nejakého markíza de Sade.
Hneď po príchode som sa ukludnil ked som zbadal pristup personálu na recepcii.
A pri zákroku (trhanie zubu) ma pani doktorka Bočová aj zo svojou asistentkou zbavili mojho dlhorocného strachu z návštevy zubnej ambulancie.Ďakujem za profi prístup ,trpezlivosť a teším sa že konečne budem chodiť zubárovi/ke z radosťou.
Ďakujem
Ingrid Reháková BenčekováIngrid Reháková Benčeková ★★★★★ Bola som na ošetrení 12.11 2020 u pani doktorky Bočovej.Užasny prístup ,prijemna asistentka a bezbolestne ošetrenie.Naozaj sa niet čoho báť.Aj s parkovaním žiadny problem nebol,dostatok miest v podzemnej garáži hned vedla zubnej ambulancie v CBC dome.Tesim sa na ďalšiu návštevu!!👌👍🦷Jana Ďurečeková KovačikovaJana Ďurečeková Kovačikova ★★★★★ pán doktor Balog maximálna spokojnosť aj pani sestrička super ďakujemFrantišek Tiziano HorváthFrantišek Tiziano Horváth ★★★★★ Najlepšia zubárka v celej BratislaveSilvia GrunfeldSilvia Grunfeld ★★★★★ nagyon jo jozaallas es profeszionalis munka nagyon kedves doktor es a perszonal nagyon tudom ajalani szemelyes tapasztalat msgss szinvonalu munka suprerMonika KociskovaMonika Kociskova ★★★★★ Chcela by som aj ja vyzdvihnut sluzby tejto ambulancie, dostala som sa k nej len nahodou na internete, odvtedy chodim uz len sem 🙂 pani doktorka Bordasova je vzdy mila, ustretova, poradi a pomoze 🙂 mala som problemy s bolestivou osmickou, termin som dostala este v den zavolania 🙂 chcem sa velmi pekne podakovat a odporucam vsetkymi 10timi:))Marcel MraffkoMarcel Mraffko ★★★★★ Dnes som absolvoval zákrok na stomatologickom pracovisku Dental Centrum NIVY.
Prišiel som s komplikovaným a bolestivým zubom, napriek tomu Dr. Novák bol pri zákroku veľmi trpezlivý, všetko mi dopredu povysvetľoval, upozornil ma na tlak či vŕtanie. Dostal sa mi od personálu veľmi profesionálny prístup, boli veľmi príjemní a nikam sa neponáhľali. Pracovisko môžem vrelo odporúčať.
Domáca ŠkolaDomáca Škola ★★★★★ expresne rychlo som dostala termín a to v deň zavolania. Pýtali sa ma, či ma zub bolí a keď som povedala že áno,ihneď ma tam časovo dali. som nadmieru spokojná so všetkým.dakujem 🙂Tomáš BombermanTomáš Bomberman ★★★★★ 200% pristup/customer service
200% flexible
200% poradenstvo o suvislostiach zakroku+/extra mile service
200% professionalism
Lenka KabátováLenka Kabátová ★★★★★ Dakujem doktorovi Novakovi a jeho timu za zachranu zuba. Profesionalny a ludsky pristup. Jednoznacne doporucujem tuto zubnu ambulanciu.Klaudia PekováKlaudia Peková ★★★★★ veľmi príjemný, profesionálny personál, úľava od bolesti za prijateľnú cenu 😘Sisa Érsek NovákováSisa Érsek Nováková ★★★★★ Maximálne na klienta orientovaný profesionálny prístup. Viem, že počas ošetreniach som v dobrých rukách, tím pána doktora Nováka má moju absolútnu dôveru. Vrelo odporúčam.Katka HudecováKatka Hudecová ★★★★★ Výborný prístup, rýchle jednanie a skvelá komunikácia celého personálu od recepcie, sestričiek až po doktorov! ❤️ Odporúčam akýkoľvek zákrok a najmä kvôli profesionalite a komunikácii, takéto zaobchádzanie by si zaslúžil každý pacient všade 💐🙏. Top 👆👆👆Janka GregušováJanka Gregušová ★★★★★ Absolutne odporucam! Pan doktor Tomas Novak je naozaj skvely profesional. Vzdy Vas privita s usmevom a nikdy mu nechyba ludsky pristup. Vzdy vsetko detailne vysvetli a jeho praca je maximalne predcizna. Ani na sekundu som nelutovala peniaze za ukony pretoze s takouto kvalitou sluzieb som sa este nestretla! Vsetko bolo fakt super a este raz velmi pekne dakujem 🙂
js_loader