Domáce bielenie zubov babskými receptami, áno alebo nie?

Častokrát sa ma pýtajú pacienti, či existuje lacnejšia alternatíva ako je profesionálne bielenie zubov. Mnoho ľudí hneď siahne po rôznych tzv. ‘‘babských‘‘ receptoch na bielenie. Ale stojí to za tie následky? V tomto článku vysvetlím, prečo tieto lacnejšie tipy a triky na bielenie radšej doma neskúšať.

Babské recepty na domáce bielenie zubov, áno alebo nie? | Dental Centrum NIVY

1. Spôsoby na domáce bielenie zubov tzv. babskými receptami

Sme v dobe kedy každý túži po bielych zuboch, no častokrát môžu mať tieto domáce spôsoby bielenia zubov negatívne účinky, ktoré by sme mali brať do úvahy. Na internete ľudia často odporúčajú viacero domácich tipov a trikov na bielenie zubov, ktoré sú cenovo dostupné a prítomné v každej domácnosti. Častokrát to býva prvá voľba, ktorú každý skúsi. No opak je pravdou. Za mňa osobne patrí medzi najhoršie spôsoby, ktorými si môžete vybieliť zuby doma sami, sú:

  • Sóda bikarbóna
  • Soľ
  • Citrónová šťava a iné druhy citrusov
  • Kurkuma
  • Čierne uhlie
Čierne uhlie na domáce bielenie zubov, áno alebo nie? | Dental Centrum NIVY

Prečo mi tieto prostriedky nevybielia zuby? Použitie týchto potravinárskych ingrediencií, ktoré by podľa mňa mali slúžiť len na varenie, sú pre zubnú sklovinu nebezpečné. Ak si vyčistíme zuby napr. citrónovou šťavou alebo sódou bikarbónou, dochádza k poklesu pH v našej ústnej  dutine. Pri nízkom pH sa sklovina demineralizuje a zmäkčuje. Kombinácia drsného čistenia zubov s nízkym pH v ústach rozpúšťa, poškriabe a stenší povrch skloviny. 

Vyšuchaná sklovina sa môže prejaviť citlivosťou zubov a krčkovými defektami. Ostatné pomôcky, či už kryštály soli atď. vám taktiež vedia narušiť štruktúru skloviny. Farbu zuba nám udáva dentín, ktorý je pod sklovinou. Čím je sklovina tenšia, tým sú zuby žltšie. Nová sklovina nenarastie, preto je dôležité si dvakrát premyslieť, čo zvoliť pre krásny biely úsmev. 

2. Bieliace pasty, áno alebo nie?

Ďalším tipom bielenia zubov sú najčastejšie propagované bieliace pasty. Agresívna reklama presviedča ľudí, že bieliace zubné pasty sú jediným spôsobom ako dosiahnuť žiadaný výsledok. Tento druh bielenia vieme rozdeliť na 2 skupiny: 

  • pasty s mechanickým princípom bielenia
  • pasty na chemickej báze 
Bieliace pasty na domáce bielenie zubov, áno alebo nie? | Dental Centrum NIVY

Bieliace pasty s mechanickým princípom obsahujú príliš veľa abrazívnych čiastočiek, ktoré majú za úlohu odstrániť povrchové pigmentácie. Výška abrazivity sa udáva v stupnici RDA. Bieliace pasty vo väčšine obsahujú hodnoty okolo 200 RDA, čo patrí už pomerne k vyšším hodnotám. Abrazivita nad 250 je veľmi škodlivá a predaj takých pást je zakázaný.

Bieliace pasty na tomto princípe vám môžu trošku vybieliť zub ale to iba tým, že odstránia povlak a pigmenty z povrchu zubov, ale neodstránia pigmenty vo vnútornej vrstve zubov. Pri čistejších zuboch sa vám zub môže zdať belší ale celkovo farbu nezmení. Z dlhodobého hľadiska by som to neodporúčala. Nadmerné používanie bieliacich zubných pást v kombinácií so zlou technikou, silným tlakom a tvrdou zubnou kefkou oslabí štruktúru zubov a zvýši riziko prasklín skloviny.

Bieliace pasty na chemickom princípe využívajú malé percento karbamid peroxidu (maximálne do 0,1%). Obsah abrazívnych látok je tu nižší. Rovnako, ako pri pastách spomenutých vyššie, ide o odstránenie povlaku a škvŕn. V kombinácii s jemným peroxidom, zub dosiahne jemne belší vzhľad. No na udržanie výsledkov je nutné čistenie touto pastou pravidelne opakovať, čím nám časom tiež môže dôjsť k narušeniu štruktúry skloviny a zvýšení citlivosti zubov.

3. LED svetielka na bielenie

LED svetlo, patrí medzi veľmi populárnu formu bielenia. Jeho úlohou je uvoľňovať peroxid z bieliaceho gélu, čím sa proces bielenia urýchli. Zuby potom majú mierny nádych belších zubov.

LED svetlá na domáce bielenie zubov, áno alebo nie? | Dental Centrum NIVY

Tento efekt je taktiež spôsobený tým, že LED lampa má za úlohu vysušiť sklovinu. Zuby prirodzene obsahujú vodu a tým, že svetlo vysuší ich povrch (zuby dehydratujú), sa zuby zdajú potom svetlejšie. Tento efekt po veľmi rýchlom čase odznie, v podstate ihneď ako zuby opäť nasiaknú vodou, slinou (rehydratujú). 

Samotná LED lampa nevybieli zuby. Je nutné aby bola prítomná dostatočná koncentrácia peroxidu vodíka, ktorá sa používa len v zubných ambulanciách. No taktiež ani toto jednorázové bielenie nemusí dosiahnuť požadovaný efekt. Čo sa týka rôznych reklám ohľadom bielenia LED svetlom bez peroxidu, sú to za mňa vyhodené peniaze.

4. Bielenie s peroxidom vodíka

V dnešnej dobe sú v popredí rôzne bielenia bez peroxidu. Častokrát sú propagované ako najefektívnejšia a zároveň najšetrnejšia forma bielenia. Ako som spomínala vyššie, farba zuba sa bez prítomnosti peroxidu nezmení. Mnoho pacientov sa ma pýta, či peroxid škodí zubnej sklovine. Nie neškodí. Peroxid vodíka nenarúša povrch skloviny. Táto látka prejde skrz sklovinu, rozloží pigmenty uložené v dentíne a tým zmení farbu zubov. Je to jediná forma, ktorá vybieli zuby o niekoľko stupňov. 

Peroxid vodíka na domáce bielenie zubov, áno alebo nie? | Dental Centrum NIVY

S peroxidom vieme vybieliť zuby dvoma spôsobmi. Je to buď domáce, alebo ambulantné bielenie zubov. Počas ambulantného sa bielenie zubov robí v ambulancii za prítomnosti zubného lekára alebo dentálnej hygieničky. Gél s vyššou koncentráciou sa aplikuje na zuby a pomocou LED lampy sa zuby vybielia. No za mňa je táto forma málo efektívna. Je nutné chodiť častejšie a nedosahuje očakávané výsledky. 

Domáce bielenie zubov funguje tak, že sa vám urobí odtlačok alebo na našej klinike robíme digitálny scan zubov (bez odtlačkov), na základe ktorého sa vytvorí priesvitná dlaha, do ktorej si klient aplikuje bieliaci gél. Tento gél s obsahom 6% peroxidu, je možné si zakúpiť len v stomatologických ambulanciách. Návod na presné používanie domáceho bielenia je rozpísaný v predošlom článku na bielenie zubov v Bratislave. Takáto forma bielenia zubov je za mňa najúčinnejšia. Ak by ste mali k bieleniu akékoľvek otázky, alebo by ste ho chceli vyskúšať, neváhajte sa objednať.

Tipy na bezpečné domáce bielenie zubov od dentálnej hygieničky | Dental Centrum NIVY

Autor článku:

Bc. Barbora Hospodárová, dentálna hygienička
Bc. Barbora Hospodárová, dentálna hygienička

Na Zdravotníckej fakulte v Prešove som vyštudovala odbor Dentálnej hygieny. Okrem toho, že mám tie najnovšie poznatky v danom odbore, sa zúčastňujem na rôznych vzdelávacích kurzoch, vďaka ktorým sa postarám čo najlepšie o vaše ústne zdravie. Taktiež som absolvovala praktické školenie najnovšieho postupu ošetrovania Guided Biofilm Therapy, ktoré je už dlhé roky na našej klinike neoddeliteľnou súčasťou. Ponúkame vám bezbolestné a kvalitné ošetrenie. Mojou úlohou nie je len dokonale vyčistiť vaše zuby, ale taktiež sa venujem individuálnym prístupom pacientom trpiacim parodontitídou. Z estetického hľadiska sa zameriavam na bielenie zubov, vďaka čomu vám vyčarím ten najkrajší úsmev.

Prečítajte si recenzie našich pacientov z Google a Facebooku

Sme pacientmi najlepšie hodnotená zubná ambulancia v Bratislave

Dental Centrum NIVYVynikajúceDental Centrum NIVY5.0 Založené na 425 recenziách odVšetky recenzie ohodnoťte nás naZorren Grace OdsinadaZorren Grace Odsinada ★★★★★ Been client since 2021 and i like the service very much . As a foreigner I highly appreciate that the staffs and doctors speak english.Also , booking appointment is so easy and the clinic is so cleanZoja NádaždyováZoja Nádaždyová ★★★★★ S touto klinikou mam iba dobre skusenosti. Odporucil mi ju moj zubar, nakolko som potrebovala vykonat osetrenie zubu, na ktore on sam nemal potrebne vybavenie. Odvtedy som v DCN bola niekolko krat a vzdy som bola velmi spokojna. Pan doktor Novak je jeden z najmilsich doktorov akych som kedy stretla. Jeho pristup je vysoko profesionalny a pritom stale velmi ludsky...co nie je vzdy bezna kombinacia:) Celkovo je prostredie kliniky ciste, moderne a ja som sa tam vzdy citila prijemne. Personal je taktiez velmi mily a ustretovy, takze mi nenapada nic co by som im mohla vytknut:)katarina poljakovakatarina poljakova ★★★★★ Velmi prijemny personal a bezbolestna extrakcia. Nemam co vytknut.Michaela PolákováMichaela Poláková ★★★★★ Všetko okLadislav PappLadislav Papp ★★★★★ Ľudský, ale hlavne profesionálny prístup, ústretoví a milí zamestnanci, vždy bezbolestné ošetrenie, veľká spokojnosť. Určite odporúčam, aj cenovo.Miroslava ĎurkovičováMiroslava Ďurkovičová ★★★★★ Odporúčam, profesionalita a seriózny prístup.Lukáš KravecLukáš Kravec ★★★★★ Mal som veľmi boľavý zub, očividne so zápalom, polovica z neho sa mi ulomila. Vedel som, že musím ísť na pohotovosť ale po zlých skúsenostiach s pohotovosťami som musel silno rozmýšľať kam pôjdem. Pri hľadaní som natrafil na Dental Centrum Nivy a recenzie boli tak pozitívne, že som si myslel, že by som si rád zaplatil už len za to ísť si tam pokecať so super ľuďmi. Tak som zvolil DCN. A vieš čo? Recenzie neklamali. Veľmi som sa bál návštevy zubára ale od dám na recepcii, cez pani sestričku až k pánovi doktorovi bolo všetko akoby sme ani neboli na Slovensku. Veľmi príjemné, moderné prostredie, super personál, super doktor. Vybavenie hodné 21. storočia, extrakcia zuba bezbolestná a rýchla. (hlavne bezproblémová napriek tomu v akom stave som mal zub) Pán doktor Bodi, ďakujem. Ste super profík. Rovnako ako Vaši kolegovia. Prajem celému tímu všetko dobré.Ольга ДудниковаОльга Дудникова ★★★★★ I am very happy that my friend recommended this clinic to me. Because treatments I received here were great. Besides modern technologies I want mention personnel, they are professional and on point. Doctor commented everything he did, so I was ready if there would be some tension or what he will do next. For me going to dentist was stressful, here I felt safe and trust doctor fully.Tereza ViglašováTereza Viglašová ★★★★★ Úžasná klinika. 100% spokojnosť.Dušan ŠtefaňákDušan Štefaňák ★★★★★ Professionalny prístup, veľká spokojnosťKatarina KadlecikovaKatarina Kadlecikova ★★★★★ Skvela praca! 🙂jana popovičovájana popovičová ★★★★★ Maximalna spokojnost. Vybavenie ordinacie na urovni 21.storocia a maximalne ludsky a profesionalny pristup celeho personalu. Odporucam.Patricia PribolovaPatricia Pribolova ★★★★★ Vyšetrenie bolo dôkladne a pán doktor mi všetko vysvetlil. Spokojnosť 10/10Ada SimsikovaAda Simsikova ★★★★★ Vyborny pristup. DakujemLadislav UherkovichLadislav Uherkovich ★★★★★ Perfektný prístup, lekár všetko vysvetlilMarek KobolkaMarek Kobolka ★★★★★ Vsetko superDaša HolendováDaša Holendová ★★★★★ Trhanie zubu- rychle, bezbolestne a profesionalne. Vrelo odporucam 🙂👌Viktória PavleováViktória Pavleová ★★★★★ Super Dental Centrum. Som spokojná s kvalitou vyšetrenia. Personál je veľmi milí.Michaela MikováMichaela Miková ★★★★★ Veľká spokojnosť je tam profesionálny tím od sestričiek až po doktora Polivku. Všetko pekne vysvetli ukáže... nové nastroje techniky hneď všetko na jednom mieste. 🙂Marcel MalinčíkMarcel Malinčík ★★★★★ Výborná skúsenosť, fantastické službyAnna PavlaskovaAnna Pavlaskova ★★★★★ Som maximálne spokojná s prístupom celého teamu Dental Centrum Nivy. Nie so stály pacient, ani som nepotrebovala akútne ošetrenie, len odborný názor iného lekára, a to dosť súrne. S termínom na konzultáciu mi vyšli v ústrety a už po pár hodinách od zavolania som riešila svoj problém s lekárom MDDr. Bódim, ktorý je veľmi ústretový, empatický a všetko mi zrozumiteľne vysvetlil. Môžem iba odporúčať, ja som spokojná.Sandra JurčovaSandra Jurčova ★★★★★ Ďakujem pánovi Novákovi za bezbolestne vytrhnutie zuba múdrosti!Barbora MeliškováBarbora Melišková ★★★★★ Uzasna skusenost, velmi mily pan doktor s odbornym a citlivym pristupom, pocas zakroku (extrakcia zubu mudrosti) informoval, zaobchadzal naozaj setrne. Dakujem, pridem aj nabuduce 🙂Karin MáriaKarin Mária ★★★★★ Bola som na chirurgickom zakroku, pan doktor Novak je profesional a velmi ludsky. Pan doktor aj sestra sa vedia perfektne postarat o pohodlie a ustrachaneho pacienta (vypoculi aj moje decentne prosby 😅). Nic ma nebolelo, prebehlo to rychlo, je vidiet ze skutocne vedia co robia. Pri odchode som este dostala balicek na lepsie uzdravenie. Topka ⭐️ dakujem peknedodka benovadodka benova ★★★★★ Príjemný prístup, všetko vysvetlene. Plne odporúčam 😊Stanislav HujoStanislav Hujo ★★★★★ Super 🦷Sandra RožánkováSandra Rožánková ★★★★★ Veľká spokojnosť....,Иван АкастёловИван Акастёлов ★★★★★ I've been here 2 times. Both were amazing! Nice people, modern equipment, great attitude!Mária KamodiováMária Kamodiová ★★★★★ S výkonom som maximálne spokojná. Určite odporúčam.Zuzana PrekopováZuzana Prekopová ★★★★★ Dr. Novák, milý, profesional, ústretový. Vysvetlí, vytlačí cenovú ponuku. Bola som spokojná. Dnes odchádzam s dvoma novými zubami.RadoRado ★★★★★ Spokojný, ľudský prístup, milý personál. Odporúčam.Silvia H.Silvia H. ★★★★★ Nadpriemerná spokojnost - od recepcie až po konzultáciu s MDDr. Novakom.Andrej ZmecekAndrej Zmecek ★★★★★ Opakovane výborná skúsenosť s rôznymi druhmi výkonov.Patrícia ChromiakováPatrícia Chromiaková ★★★★★ Ďakujem za skvelú a naozaj bezbolestnú dentálnu hygienu 🙂 profi prístup k pacientom, milý personál, pekné priestory 💕Lucia KučerováLucia Kučerová ★★★★★ Vysoko profesionálny prístup, príjemné prostredie a veľmi milý personál.Maria HanulovaMaria Hanulova ★★★★★ Moja spokojnosť je na výbornú, chodím už niekoľko rokov do tohto Dental Centra, príjemný prístup, vysoká profesionalita,Natalia StahovcovaNatalia Stahovcova ★★★★★ Veľká vďaka za dnešné ošetrenie!Daniel MoškoDaniel Moško ★★★★★ niekoľko dní ma trápil zub, našiel som si vo štvrtok termín a piatok ráno bol zub vytrhnutý. milý prístup, pekné prostredie, bezbolestná realizácia. 👍Michaela ZsoldosMichaela Zsoldos ★★★★★ Woow, tlieskam 👏
Osmička pokazena, zlomená, ubolena.
Termín som dostala na druhý deň. Super prístup, bezbolestný zákrok ( trhanie ).
Určite prídem znovu, lebo mám pár kúskov ešte na opravu 😅 a to som mala “bobky” ako som sa bala. Dr. Polívka 🔝❤️
Rastislav LilkoRastislav Lilko ★★★★★ Profi prístup, bezbolestný zákrok a maximálna spokojnosť 👌🏼👍🏼 Odporúčam !Javor KaJavor Ka ★★★★★ Neporovnateľný prístup k pacientovi, v porovnaní s mojou zmluvnou stomatoligičkou. Obrovská spokojnosť. R.J.Samuel SteinhubelSamuel Steinhubel ★★★★★ precizne zistenie problemu, vysvetlenie co a preco a ako sa ide robit, bezbolestne osetrenie 🙂Samira HačkoSamira Hačko ★★★★★ Skvely pristup, maximalne profesionalne prostredie. Dostala som termin hned v ten isty den, vsetko prebehlo rychlo, bezbolestne a na vysokej urovni. Odporucam vsetkymi desiatimi!Bianka ČajkováBianka Čajková ★★★★★ Veľmi pekne ďakujem za super a hlavne rýchly termín. Odporúčam všetkými desiatimi či za prístup alebo cenovo. 🙏🙏 ĎAKUJEM♥️Ivka AlföldiováIvka Alföldiová ★★★★★ Ak máte akútnu silnú bolesť zubu tak jednoznačne odporúčam navštíviť Dental Centrum Nivy. Zoberú vás ešte v ten deň a zbavia vás trápenia. Ľudský a profesionálny prístup pani zubárky ma príjemne prekvapil. Ceny trošku vyššie, no do pol hodiny bolo po extrémnych bolestiach a zub zachránený. Ďakujem.Erika MichelováErika Michelová ★★★★★ Hodnotím na výbornú 👍
Mala som akútnu bolesť zubu múdrosti, ktorý som vedela, že bude musieť ísť von. Na kliniku som si zavolala ráno, termín mi dali v ten deň poobede. Nebola som ich pacientkou, ale pravdepodobne sa vrátim aj na ostatné osmičky sem.

Veľmi príjemné recepčné, výborná pani doktorka aj milá sestrička.
Anestéziu, z ktorej aplikácie som mala asi najväčší strach, som ani len necítila, taká tenučká bola ihla. Zo zákroku som necítila nič, iba tlak. Röntgen majú prenosný, spravili mi ho priamo v zubárskom kresle. Cena za vytrhnutie osmičky asi najlepšia, akú som našla v BA. Určite môžem odporučiť 👍
Marián MadolaMarián Madola ★★★★★ Ked ma rozbolel zub, hladal som rychlu pomoc, jedine v Dental Centrum Nivy mi boli schopny dat termin este v dany den a to som mal za sebou minimalne 10 predchadzajucich odmietnuti alebo nerealnych datum. Vsetko prebehlo hladko, dokonca mi volali este pred terminom ze mozem prist aj skor. Tymto chcem podakovat p. doktorke Bocovej za profesionalny pristup a bezbolestne vyriesenie mojho problemu.Roman Becky BeckerRoman Becky Becker ★★★★★ Tak ako začať?🤷‍♂️
Zhruba po 25 rokoch ma rozbolel zub(nie že by ma občas nezabolel) ale toto už bol extrém.Po prebdenej noci a "brouzdaní" po internete som sa rozhodol že teda skúsim Dental Centrum.Perfektne recenzie,prijatelne ceny........ráno som zavolal.
Príjemný hlas na druhej strane mi oznámil že môžem dobehnúť behom 3 hodín.
Tak som šiel zo strachom ktorý u mňa zakorenil po návštevách lekárov podla všetkého vyučených u nejakého markíza de Sade.
Hneď po príchode som sa ukludnil ked som zbadal pristup personálu na recepcii.
A pri zákroku (trhanie zubu) ma pani doktorka Bočová aj zo svojou asistentkou zbavili mojho dlhorocného strachu z návštevy zubnej ambulancie.Ďakujem za profi prístup ,trpezlivosť a teším sa že konečne budem chodiť zubárovi/ke z radosťou.
Ďakujem
Ingrid Reháková BenčekováIngrid Reháková Benčeková ★★★★★ Bola som na ošetrení 12.11 2020 u pani doktorky Bočovej.Užasny prístup ,prijemna asistentka a bezbolestne ošetrenie.Naozaj sa niet čoho báť.Aj s parkovaním žiadny problem nebol,dostatok miest v podzemnej garáži hned vedla zubnej ambulancie v CBC dome.Tesim sa na ďalšiu návštevu!!👌👍🦷Jana Ďurečeková KovačikovaJana Ďurečeková Kovačikova ★★★★★ pán doktor Balog maximálna spokojnosť aj pani sestrička super ďakujemFrantišek Tiziano HorváthFrantišek Tiziano Horváth ★★★★★ Najlepšia zubárka v celej BratislaveSilvia GrunfeldSilvia Grunfeld ★★★★★ nagyon jo jozaallas es profeszionalis munka nagyon kedves doktor es a perszonal nagyon tudom ajalani szemelyes tapasztalat msgss szinvonalu munka suprerMonika KociskovaMonika Kociskova ★★★★★ Chcela by som aj ja vyzdvihnut sluzby tejto ambulancie, dostala som sa k nej len nahodou na internete, odvtedy chodim uz len sem 🙂 pani doktorka Bordasova je vzdy mila, ustretova, poradi a pomoze 🙂 mala som problemy s bolestivou osmickou, termin som dostala este v den zavolania 🙂 chcem sa velmi pekne podakovat a odporucam vsetkymi 10timi:))Marcel MraffkoMarcel Mraffko ★★★★★ Dnes som absolvoval zákrok na stomatologickom pracovisku Dental Centrum NIVY.
Prišiel som s komplikovaným a bolestivým zubom, napriek tomu Dr. Novák bol pri zákroku veľmi trpezlivý, všetko mi dopredu povysvetľoval, upozornil ma na tlak či vŕtanie. Dostal sa mi od personálu veľmi profesionálny prístup, boli veľmi príjemní a nikam sa neponáhľali. Pracovisko môžem vrelo odporúčať.
Domáca ŠkolaDomáca Škola ★★★★★ expresne rychlo som dostala termín a to v deň zavolania. Pýtali sa ma, či ma zub bolí a keď som povedala že áno,ihneď ma tam časovo dali. som nadmieru spokojná so všetkým.dakujem 🙂Tomáš BombermanTomáš Bomberman ★★★★★ 200% pristup/customer service
200% flexible
200% poradenstvo o suvislostiach zakroku+/extra mile service
200% professionalism
Lenka KabátováLenka Kabátová ★★★★★ Dakujem doktorovi Novakovi a jeho timu za zachranu zuba. Profesionalny a ludsky pristup. Jednoznacne doporucujem tuto zubnu ambulanciu.Klaudia PekováKlaudia Peková ★★★★★ veľmi príjemný, profesionálny personál, úľava od bolesti za prijateľnú cenu 😘Sisa Érsek NovákováSisa Érsek Nováková ★★★★★ Maximálne na klienta orientovaný profesionálny prístup. Viem, že počas ošetreniach som v dobrých rukách, tím pána doktora Nováka má moju absolútnu dôveru. Vrelo odporúčam.Katka HudecováKatka Hudecová ★★★★★ Výborný prístup, rýchle jednanie a skvelá komunikácia celého personálu od recepcie, sestričiek až po doktorov! ❤️ Odporúčam akýkoľvek zákrok a najmä kvôli profesionalite a komunikácii, takéto zaobchádzanie by si zaslúžil každý pacient všade 💐🙏. Top 👆👆👆Janka GregušováJanka Gregušová ★★★★★ Absolutne odporucam! Pan doktor Tomas Novak je naozaj skvely profesional. Vzdy Vas privita s usmevom a nikdy mu nechyba ludsky pristup. Vzdy vsetko detailne vysvetli a jeho praca je maximalne predcizna. Ani na sekundu som nelutovala peniaze za ukony pretoze s takouto kvalitou sluzieb som sa este nestretla! Vsetko bolo fakt super a este raz velmi pekne dakujem 🙂Jozef ZemanJozef Zeman ★★★★★ Velmy šikovný doktor netrvalo to asi ani 3min a zub bol vonku bez žiadnej bolesti odporúčam���
js_loader