Hojenie rany po extrakcii zuba múdrosti

Zuby múdrosti, inak nazývané aj osmičky, alebo odborne tretie moláre. Trochu nezaslúžený strašiak všetkých pacientov. Na začiatok je potrebné povedať, že je veľa pacientov, ktorí zuby múdrosti nemajú a nikdy mať nebudú, alebo takých, ktorí ich majú a ani o nich nevedia. Posledné stoličky nie sú svojou štruktúrou žiadne špeciálne zuby, sú to zuby ako všetky ostatné. Evolúciou však dochádza u človeka k zmenšovaniu čeľuste a tieto posledné zuby sa častokrát nezmestia, tlačia sa na ostatné, krivo sa prerezávajú, alebo sa prerežú len čiastočne a zvyšok zuba zostane pod ďasnom. Ale ani to samo o sebe nemusí hneď spôsobovať obtiaže. Tie nastanú, až keď dôjde k zápalovej reakcii, potom môže pacient pociťovať bolesť, opuch okolo osmičiek alebo sťažené otváranie úst.

Kedy je potrebná extrakcia osmičky? | Dental Centrum NIVY

Kedy je potrebná extrakcia osmičky?

Pokiaľ nie je možné boľavú osmičku preliečiť konzervatívne, zubný lekár navrhne extrakciu zuba múdrosti. Na tomto mieste by som rád spomenul jednu vec: 9 z 10 extrakcií zubov múdrosti a ich hojenie prebieha bez akýchkoľvek komplikácií. Bohužiaľ, medzi pacientmi sa vždy rozšíria len tie sporadické komplikovanejšie prípady, ktoré väčšine pacientov z rôznych dôvodov nehrozia. Platí pravidlo: neodkladať! Ak bolo rozhodnuté osmičky vybrať, neodkladajte zákrok na “niekedy”. Čím je pacient mladší, tým je chirurgická extrakcia zuba múdrosti jednoduchšia, kosti sú mäkšie a hojaci potenciál tela vyšší. Menšie riziko komplikácii a rýchlejšie hojenie budete mať v 20 rokoch, ako v 40ke alebo neskôr.

Posuňme sa teraz na dobu po zákroku. Zub múdrosti je vytiahnutý. Celé ošetrenie trvalo najviac 15 minút a vy ste vďaka anestéze, sympatickej sestričke a príjemnej hudbe v pozadí ani nepostrehli ako rýchlo stihol šikovný zubár osmičku vybrať a ranu zašiť. To, čoho ste sa najviac báli, už máte za sebou s úľavou, že to vôbec nebolo také hrozné, ako ste si predstavovali. Ešte vo dverách si v duchu nadávate: “to kvôli tomuto som celú noc nespal…?”

Hojenie rany po extrakcii zuba múdrosti | Dental Centrum NIVY

Hojenie rany po extrakcii zuba múdrosti

Poďme sa pozrieť, ako budú vyzerať vaše nasledujúce chvíle a ako bude s najväčšou pravdepodobnosťou prebiehať hojenie rany. Prvé 2 – 4 hodiny po zákroku bude ešte stále pôsobiť anestéza. Okrem stŕpnutia by ste nemali cítiť vôbec nič. Ako bude anestéza odznievať, budete cítiť mravčenie tam, kde ste predtým cítili stŕpnutie a môžete začať pociťovať citlivosť v mieste extrakcie. To je celkom normálne, predsa len ste práve prišli o zub a namiesto neho máte ranu, ktorá sa musí zahojiť. 

Citlivosť je veľmi subjektívna a závisí od pacienta aj náročnosti zákroku. Jeden pacient zvládne celé hojenie s jedným alebo žiadny liekom od bolesti (analgetiká), iný má prah citlivosti nižšií a musí prvých pár dní užívať 2 – 3 tabletky za deň. Lieky od bolesti vám pomôžu zvládnuť štart hojenia rany, ktorý trvá zvyčajne 3 – 4 dni. Nikdy neužívajte viac ako 4 dávky denne viac ako týždeň. Ak lieky nezaberajú, alebo bolesť trvá bez zmeny intenzity, alebo sa zhoršuje viac ako 4 dni, nebojte sa kontaktovať svojho lekára. V opačnom prípade, kedy lieky bez problémov stlmia nepríjemnú citlivosť v mieste extrakcie a citlivosť postupne zo dňa na deň klesá a ustupuje, je všetko v poriadku. Bolesť po extrakcii spoľahlivo stlmia voľnopredajné lieky ako IBUPROFEN, alebo PARALEN. Ak zaberajú slabšie, pacientom predpíšeme aj silnejšie lieky ako sú FLECTOR, AULIN alebo NOVALGIN.

Extrakcia zuba múdrosti | Dental Centrum NIVY

Ak bolo nutné uvoľňovať ďasno okolo zuba, mal by ho lekár stehmi zašiť do pôvodnej polohy, aby prekrylo ranu po vytrhnutom zube. V Dental Centrum NIVY používame vstrebateľné stehny, ktoré pacientom do 2 týždňov vypadnú samé a odpadá tak pre pacienta nutnosť ďalšej návštevy na vyberanie stehov. V podstate ihneď po zákroku – do 15 minút u zdravého človeka – by sa malo zastaviť krvácanie z rany. Niekedy môže pacient ešte pár hodín, výnimočne aj 1 – 2 dni po zákroku pociťovať jemné presakovanie krvi z rany (ružová slina), čo u niektorých pacientov vyvolá zbytočnú paniku. Rana by ale nemala krvácať tak, že pacient neustále vypľúva krv, alebo zrazené kúsky krvi. Ranu ani ústa prvé 3 dni nevyplachujte žiadnym rastlinným alebo dezinfekčným prostriedkom. V rane sa vytvorí krvná zrazenina, ktorá štartuje hojenie. Ak si zrazeninu z rany vypláchnete, obnažíte kosť v ktorej zub držal. Nekrytá kosť sa zapáli a spôsobíte si zápal zubného lôžka. Vyplachovať môžete od 3. dňa po zákroku, keď cítite zlepšovanie prvotných obtiaží – príznak správneho hojenia.

Ak rana krváca, prosím zachovajte pokoj. Aj keď to nie je príjemné, extrakcia zuba nie je úkon, po ktorom by človek vykrvácal. V prvom kroku si zoberte čistú látkovú vreckovku a viackrát ju preložte do tvaru valčeka. Zahryznite vreckovku pevne v mieste rany na 20 minút a neotvárajte ústa. Ak rana po tejto dobe stále krváca, postup ešte raz zopakujte a ak ani po 40 minútach rana neprestáva krvácať, kontaktujte svojho lekára.

Extrakcia osmičky | Dental Centrum NIVY

V niektorých prípadoch môže rana, alebo tvár na strane vybratého zuba opuchnúť. To je ale oveľa menej časté ako citlivosť rany. Opuch vznikne zvyčajne len v prípade, keď musí lekár vo väčšom rozsahu odklápať ďasno, aby mohol zub múdrosti vybrať, ale ani to automaticky neznamená, že opuchnete. Opuch nie je vždy komplikácia, ale sprievodná reakcia a rovnako ako citlivosť môže (ale nemusí) sprevádzať prvé 3 – 4 dni štartu hojenia rany. Komplikáciou je len vo veľmi malom percente prípadov vtedy, keď sa začne nekontrolovatelne zväčšovať a prechádza cez hranu čeľuste na krk, alebo komplikuje prehĺtanie. Vtedy čo najskôr kontaktujte svojho lekára alebo zubnú pohotovosť. Bežný opuch sa odporúča jemne chladiť, to znamená vždy cez uterák prikladať ľad alebo namrazené termovrecká. Chladenie by malo byť kontinuálne a len toľko, aby vám bolo príjemné. Ak začnete cítiť tŕpnutie tváre z chladu, na chvíľu prestaňte. Mohli by ste opuch zhoršiť. Po prvom dni, kedy opuch nastúpi, by sa už nemal zväčšovať a najneskôr od tretieho dňa by mal ustupovať. Opuch môžete tlmiť aj užívaním lieku AESCIN, ktorý je voľnopredajný.

Sťažené otváranie úst je takisto výnimočné, ale môže sa objaviť. Je prejavom spazmu (stiahnutia a skrátenia) žuvacích svalov. Sťažené otváranie vyzerá neprirodzene a môže pacienta zneistiť, ale je to celkom reverzibilný (vratný) prejav podráždenia svalov buď pri aplikácii anestézy, alebo pri vyberaní zuba, ktorému sa nedá vopred zabrániť. Otváranie je potrebné začať čo najskôr rozcvičovať jednoduchým cvikom aby sa trvalo nezafixovalo. Palec položíte na hryzaciu hranu predného zuba (rezák), ukazovákom tej istej ruky sa zapriete o hryzaciu hranu spodných zubov a začnete jemne odtláčať čeľuste od seba. Pozor, tak ako pri chladení opuchu platí – len tak aby vám to bolo príjemné, resp. mierne nepríjemné, nie cez bolesť. Odtlačíte čeľuste do mierne nepríjemneho pocitu, chvíľku vydržíte a povolíte. Toto môžete opakovať veľakrát za deň tak často, kým sa otváranie nevráti do pôvodného stavu. Na spazmus žuvacích svalov priaznivo pôsobí suché teplo (infra), ale len v prípade, že nie je prítomný opuch.

Čo môžem robiť pre rýchlejšie hojenie rany?

Jednoduchá rada – NEROBTE NIČ. Častokrát si pacienti po vytrhnutí zuba privodia komplikácie sami tým, že sa snažia zasahovať do prirodzených telesných procesov hojenia rany. Telo má svoje procesy, akými si vie zahojiť rany a ich narúšanie priebeh hojenia komplikuje.

 1. Nevyplachujte ničím ranu.
 2. Nešpárajte sa ničím v rane, nič do rany nevkladajte ani z nej nevyberajte.
 3. Prežúvajte na opačnej strane.
 4. Nejedzte a nepite nič horúce.
 5. Nepite alkohol a nefajčite.
 6. Necvičte a nerobte zvýšenú fyzickú aktivitu (aby ste sa nespotili).
 7. Zuby čistite tak ako doteraz, len nedráždite ranu kefkou.
 8. Buďte trpezliví, dôverujte vášmu telu a lekárovi.
 9. Nevyhľadávajte a neverte hororovým scénarom na internete a nepanikárte.
 10. Ak si nie ste niečím istí, nebojte sa spýtať vášho lekára.
 11. Pamätajte, že 9 z 10 ľuďom, medzi ktorých budete určite patriť aj vy, prebehne hojenie bez akýchkoľvek komplikácií.
Čo môžem robiť pre rýchlejšie hojenie rany po extrakcii zuba? | Dental Centrum NIVY

Kedy môžem jesť, piť a fajčiť po extrakcii zuba?

Najčastejšia otázka všetkých pacientov – kedy môžem začať jesť, piť a fajčiť? Jesť a piť môžete do pol hodiny po zákroku keď rana nekrváca. Prežúvajte prvé dni na opačnej strane ako bol vytrhnutý zub. Fajčiť by ste nemali prvé 3 dni po zákroku a potom už nikdy. Chirurgická extrakcia zuba je zákrok v ústnej dutine, ktorý sa musí zahojiť. Fajčenie sťahuje cievy v ďasnách, predlžuje a komplikuje hojenie. Štúdie preukázali, že nezáleží či sa jedná o klasické alebo elektronické cigarety, príp. iné formy nahrievania tabaku. Všetky vám škodia.

Autor článku:

Picture of MDDr. Tomáš Novák, zubný lekár / garant kliniky
MDDr. Tomáš Novák, zubný lekár / garant kliniky

Promoval som v roku 2010 na Lekárskej fakulte Masarykovej univerzity v Brne. Po škole som zbieral skúsenosti v zubnej praxi Primadent v Čadci a súčasne som 2 - 3 krát do týždňa slúžil na zubnej pohotovosti v Žiline. V septembri 2011 som otvoril vlastnú ordináciu v Žiline a v roku 2015 som prevzal vedenie ordinácií Dental Studio v Bratislave.
Už počas školy som sa zaoberal vedecko-výskumnou činnosťou v oblasti využití Laserov v stomatológii. Svoju prácu som prednášal na Študentskej vedeckej konferencii a na dentálnom kongrese InDent v Ostrave. Ďalej som už ako lekár prednášal pre svojich kolegov na témy „Komplikácie v endodoncii“ a „Nepriame kompozitné náhrady“.

Prečítajte si recenzie našich pacientov z Google a Facebooku

Sme pacientmi najlepšie hodnotená zubná ambulancia v Bratislave

Dental Centrum NIVY
Vynikajúce
5.0
Na základe 498 recenzií
ohodnoťte nás na
Veľmi veľký spokojnosť. Odporúčam zubnú kliniku.
Komplikovane trhanie zubu, bez bolesti a za par minut. Mozem len odporucit. Najlepsia klinika v Bratislave.
Veľmi dobrá klinika,som spokojná.Dakuem pekne
Dnes som absolvovala konzultaciu ohľadom implantátu a pan doktor zistil rozsiahly zápal pod koreňom zuba. Bez čakania koreň odstránil, nebolo treba sa objednávať na iný termin. Ďakujem za rýchle a bezbolestné ošetrenie.
Veľmi spokojná Veľká spokojnosť....,
Vynikajúce, s celou rodinou uz inam ani nechodime na osetrenie zubov. Na tejto klinike Vam naozaj nehrozi zanedbany kaz alebo zniceny chrup kvoli chybnemu pristupu lekarov! Absolvovala som tu niekolko velmi komplikovanych zakrokov a nikdy nebol s nicim ani najmensi problem. Za poslednych priblizne 10 rokov som bola len jeden krat na inej klinike, pretoze som mala bolest pocas dovolenky, a tak som musela navstivit ineho zubara. Po par dnoch mi vsak bolest vobec neprechadzala, a tak som sa ihned po navrate z dovolenky musela aj tak objednat na urgentny termin do Dental Centra Nivy. Tim v Dental centre mi dal okamzite termin a ja som z kliniky odchadzala uplne bez bolesti zuba, maximalne spokojna. Ak mate strach zo zubara a ak nemate cas na zbytocne cakanie v cakarni, a zbytocne opakovane navstevy, toto je urcite pre vas najlepsia volba
Bola som velmi spokojna s osetrenim. Skvely a profesionalny pristup
Ďakujem za urgentné vyšetrenie keď sa zlúčila obrovská bolesť a neordinujuci zubár. Ste ma zachránili pre utrpením počas víkendu. Personál bol fantastický a zubár bol veľmi ľudský a milý. Ďakujem veľmi pekne
Všetko super⭐️maximalna spokojnosť. 😊
So zubnou klinikou Dental Centrum NIVY som veľmi spokojná. Zaujali ma pozitívne recenzie a po dnešnom ošetrení pribúda ďalšia aj odo mňa. 🙂 Klinika má veľmi príjemný personál, či už ide o pána doktora, pani sestričku, alebo usmiate slečny na recepcii. Čo sa týka samotného ošetrenia, kliniku som kontaktovala z dôvodu bolesti zubu a potreby využitia služby zubnej pohotovosti. Ošetroval ma pán doktor Novák a som veľmi spokojná. Ako pacient, ktorý má strach z doktorov a vyšetrení, obzvlášť oceňujem kľud, sebavedomie a prívestivosť pána doktora. Kliniku odporúčam "všetkými desiatimi" a prajem pevné zdravie a všetko dobré personálu. (A pacientom kliniky, aby mali aj naďalej príjemné skúsenosti. :-))
Naprosto v pořádku
Rada by som sa podakovala doktorovi Novakovi a celemu timu,z dentalneho centra Nivy za vysoko profesionalny a priatelsky pristup k osetreniu.Ak ma niekto strach zo zubara,pana doktora odporucam vsetkymi desiatimi:)Velke dakujem este raz.
Nadpriemerná spokojnost - od recepcie až po konzultáciu s MDDr. Novakom. Za 4 mesiace som mala hotový cely proces dvoch implantátov. MDDr. Novak je ľudsky, empaticky človek a profesionál. Aj napriek môjmu strachu zo zubných zákrokov, cely proces implantácie som vďaka jeho pokojnému a láskavemu prístupu zvladla. Odporúčam ho a aj služby Dental Nivy Centrum.
Veľmi príjemná ambulancia, s príjemným personálom. Odkedy som v Bratislave mal som problém nájsť si miesto a ľudí komu by som zveril svoje zúbky do rúk. Sem sa vždy rád vrátim.
Super ošetrenie, ďakujem za veľmi dobrý prístup a ochotu,ďakujem
I'm very happy with the dental care. A modern surgery with a pleasant reception area and, above all, top dentists.Dr. Novak did an excellent job in repairing one of my molars. I was able to book an appointment with him for the next day as it was an emergency. Many thanks.
Najlepšia skúsenosť akú som kedy u zubára na Slovensku mala. Jasné vyhodnotenie problému, férová a transparentná cenová ponuka vopred (žiadne "nevieme presne koľko to bude") a termín som dostala tiež takmer okamžite. Absolútne bezbolestné ošetrenie koreňovych kanálikov, skvelý prístup a zručnosti pána doktora Polivku. Odporúčam všetkými desiatimi.
Profesionálny prístup a bezbolestné ošetrenie. Zakaždým odchadzam spokojná a strach so zubárov je menší.
Super ambulancia veľmi milý personál. Dobrý systém.
Vždy veľmi príjemné prostredie, usmievavá a milá recepčná, výborna dentalna hygiena, zmenili o 180° môj pohlad na zubarov.
Good place with very professional doctors
Super profesionálne služby odporúčam
Rýchle a najmä bezbolestné, veľmi príjemný a profesionálny prístup.
Pán Novák je najlepší zubár akého som kedy stretla. Čo nevedeli na iných pohotovostiach, vyriešil on hneď a s prehľadom. Som mu veľmi vďačná a odporúčam všetkými desiatimi. Ďakujem!:)
Veľmi milý a ľudský prístup pána doktora, precízne vyšetrenie, milý personál, príjemné priestory. Určite odporúčam ! 🙂
Milý personál, úžasný, bezbolestný prístup pani doktorky pri dentálnej hygiene
Veľmi som spokojná so službami DCN, konečne rada chodím k zubárovi. Dentalna hygiena super.
Úžasná klinika, milé slečny na recepcii a vysokoprofesionálny prístup, konkrétne odporúčam pána doktora Polivku na endodonické ošetrenia, 10/10 🙂
Profesionalne sluzby a skvely pristup celeho personalu.
Ďakujem za ošetrenie, ešte v noci veľká bolesť a dnes ma jej pán doktor Novák veľmi rýchlo a bezbolestne zbavil. Každému odporúčam, skvelý prístup!
Bola som zakazdym velmi spokojna. Odporucam vsetkym kto sa boji zubarov 🙂
Went for dental hygiene. Very happy with professional and kind attitude of Ms Barbora. Booking is also really simple and everybody speaks English.
Profesionalny pristup, neni o com 😉
I made an appointment with a doctor and received the best service during my entire stay in Slovakia. The doctor speaks English, it was easy and understandable. removed wisdom tooth. I was also surprised by the reasonable prices.
Dental Centrum Nivy je jedno špičkové stomatologické zariadenie. Hľadal som dlhšiu dobu nového stomatológa v Bratislave, nakoľko som nebol spokojný s mojim pôvodným, ktorý mi za celý život nespravil ani jeden rtg snímok na preventívnej prehliadke a opravoval len keď kaz sa prejavil. Nechal som si tu opraviť všetky zuby, ktoré mi na vstupnom vyšetrení označili za problematické a neľutujem. Som veľmi spokojný a odporúčam. A dentálna hygiena tiež skvelá. Kvalitný a milý personál.
niekoľko dní ma trápil zub, našiel som si vo štvrtok termín a piatok ráno bol zub vytrhnutý. milý prístup, pekné prostredie, bezbolestná realizácia. 👍
Woow, tlieskam 👏
Osmička pokazena, zlomená, ubolena.
Termín som dostala na druhý deň. Super prístup, bezbolestný zákrok ( trhanie ).
Určite prídem znovu, lebo mám pár kúskov ešte na opravu 😅 a to som mala “bobky” ako som sa bala. Dr. Polívka 🔝❤️
Profi prístup, bezbolestný zákrok a maximálna spokojnosť 👌🏼👍🏼 Odporúčam !
Neporovnateľný prístup k pacientovi, v porovnaní s mojou zmluvnou stomatoligičkou. Obrovská spokojnosť. R.J.
precizne zistenie problemu, vysvetlenie co a preco a ako sa ide robit, bezbolestne osetrenie 🙂
Skvely pristup, maximalne profesionalne prostredie. Dostala som termin hned v ten isty den, vsetko prebehlo rychlo, bezbolestne a na vysokej urovni. Odporucam vsetkymi desiatimi!
Veľmi pekne ďakujem za super a hlavne rýchly termín. Odporúčam všetkými desiatimi či za prístup alebo cenovo. 🙏🙏 ĎAKUJEM♥️
Ak máte akútnu silnú bolesť zubu tak jednoznačne odporúčam navštíviť Dental Centrum Nivy. Zoberú vás ešte v ten deň a zbavia vás trápenia. Ľudský a profesionálny prístup pani zubárky ma príjemne prekvapil. Ceny trošku vyššie, no do pol hodiny bolo po extrémnych bolestiach a zub zachránený. Ďakujem.
Hodnotím na výbornú 👍
Mala som akútnu bolesť zubu múdrosti, ktorý som vedela, že bude musieť ísť von. Na kliniku som si zavolala ráno, termín mi dali v ten deň poobede. Nebola som ich pacientkou, ale pravdepodobne sa vrátim aj na ostatné osmičky sem.

Veľmi príjemné recepčné, výborná pani doktorka aj milá sestrička.
Anestéziu, z ktorej aplikácie som mala asi najväčší strach, som ani len necítila, taká tenučká bola ihla. Zo zákroku som necítila nič, iba tlak. Röntgen majú prenosný, spravili mi ho priamo v zubárskom kresle. Cena za vytrhnutie osmičky asi najlepšia, akú som našla v BA. Určite môžem odporučiť 👍
Ked ma rozbolel zub, hladal som rychlu pomoc, jedine v Dental Centrum Nivy mi boli schopny dat termin este v dany den a to som mal za sebou minimalne 10 predchadzajucich odmietnuti alebo nerealnych datum. Vsetko prebehlo hladko, dokonca mi volali este pred terminom ze mozem prist aj skor. Tymto chcem podakovat p. doktorke Bocovej za profesionalny pristup a bezbolestne vyriesenie mojho problemu.
Tak ako začať?🤷‍♂️
Zhruba po 25 rokoch ma rozbolel zub(nie že by ma občas nezabolel) ale toto už bol extrém.Po prebdenej noci a "brouzdaní" po internete som sa rozhodol že teda skúsim Dental Centrum.Perfektne recenzie,prijatelne ceny........ráno som zavolal.
Príjemný hlas na druhej strane mi oznámil že môžem dobehnúť behom 3 hodín.
Tak som šiel zo strachom ktorý u mňa zakorenil po návštevách lekárov podla všetkého vyučených u nejakého markíza de Sade.
Hneď po príchode som sa ukludnil ked som zbadal pristup personálu na recepcii.
A pri zákroku (trhanie zubu) ma pani doktorka Bočová aj zo svojou asistentkou zbavili mojho dlhorocného strachu z návštevy zubnej ambulancie.Ďakujem za profi prístup ,trpezlivosť a teším sa že konečne budem chodiť zubárovi/ke z radosťou.
Ďakujem
Bola som na ošetrení 12.11 2020 u pani doktorky Bočovej.Užasny prístup ,prijemna asistentka a bezbolestne ošetrenie.Naozaj sa niet čoho báť.Aj s parkovaním žiadny problem nebol,dostatok miest v podzemnej garáži hned vedla zubnej ambulancie v CBC dome.Tesim sa na ďalšiu návštevu!!👌👍🦷
pán doktor Balog maximálna spokojnosť aj pani sestrička super ďakujem
Najlepšia zubárka v celej Bratislave
nagyon jo jozaallas es profeszionalis munka nagyon kedves doktor es a perszonal nagyon tudom ajalani szemelyes tapasztalat msgss szinvonalu munka suprer
Chcela by som aj ja vyzdvihnut sluzby tejto ambulancie, dostala som sa k nej len nahodou na internete, odvtedy chodim uz len sem 🙂 pani doktorka Bordasova je vzdy mila, ustretova, poradi a pomoze 🙂 mala som problemy s bolestivou osmickou, termin som dostala este v den zavolania 🙂 chcem sa velmi pekne podakovat a odporucam vsetkymi 10timi:))
Dnes som absolvoval zákrok na stomatologickom pracovisku Dental Centrum NIVY.
Prišiel som s komplikovaným a bolestivým zubom, napriek tomu Dr. Novák bol pri zákroku veľmi trpezlivý, všetko mi dopredu povysvetľoval, upozornil ma na tlak či vŕtanie. Dostal sa mi od personálu veľmi profesionálny prístup, boli veľmi príjemní a nikam sa neponáhľali. Pracovisko môžem vrelo odporúčať.
expresne rychlo som dostala termín a to v deň zavolania. Pýtali sa ma, či ma zub bolí a keď som povedala že áno,ihneď ma tam časovo dali. som nadmieru spokojná so všetkým.dakujem 🙂
200% pristup/customer service
200% flexible
200% poradenstvo o suvislostiach zakroku+/extra mile service
200% professionalism
Dakujem doktorovi Novakovi a jeho timu za zachranu zuba. Profesionalny a ludsky pristup. Jednoznacne doporucujem tuto zubnu ambulanciu.
veľmi príjemný, profesionálny personál, úľava od bolesti za prijateľnú cenu 😘
Maximálne na klienta orientovaný profesionálny prístup. Viem, že počas ošetreniach som v dobrých rukách, tím pána doktora Nováka má moju absolútnu dôveru. Vrelo odporúčam.
Výborný prístup, rýchle jednanie a skvelá komunikácia celého personálu od recepcie, sestričiek až po doktorov! ❤️ Odporúčam akýkoľvek zákrok a najmä kvôli profesionalite a komunikácii, takéto zaobchádzanie by si zaslúžil každý pacient všade 💐🙏. Top 👆👆👆
Absolutne odporucam! Pan doktor Tomas Novak je naozaj skvely profesional. Vzdy Vas privita s usmevom a nikdy mu nechyba ludsky pristup. Vzdy vsetko detailne vysvetli a jeho praca je maximalne predcizna. Ani na sekundu som nelutovala peniaze za ukony pretoze s takouto kvalitou sluzieb som sa este nestretla! Vsetko bolo fakt super a este raz velmi pekne dakujem 🙂
Velmy šikovný doktor netrvalo to asi ani 3min a zub bol vonku bez žiadnej bolesti odporúčam���
js_loader