Hojenie rany po extrakcii zuba múdrosti

Zuby múdrosti, inak nazývané aj osmičky, alebo odborne tretie moláre. Trochu nezaslúžený strašiak všetkých pacientov. Na začiatok je potrebné povedať, že je veľa pacientov, ktorí zuby múdrosti nemajú a nikdy mať nebudú, alebo takých, ktorí ich majú a ani o nich nevedia. Posledné stoličky nie sú svojou štruktúrou žiadne špeciálne zuby, sú to zuby ako všetky ostatné. Evolúciou však dochádza u človeka k zmenšovaniu čeľuste a tieto posledné zuby sa častokrát nezmestia, tlačia sa na ostatné, krivo sa prerezávajú, alebo sa prerežú len čiastočne a zvyšok zuba zostane pod ďasnom. Ale ani to samo o sebe nemusí hneď spôsobovať obtiaže. Tie nastanú, až keď dôjde k zápalovej reakcii, potom môže pacient pociťovať bolesť, opuch okolo osmičiek alebo sťažené otváranie úst.

Kedy je potrebná extrakcia osmičky? | Dental Centrum NIVY

Kedy je potrebná extrakcia osmičky?

Pokiaľ nie je možné boľavú osmičku preliečiť konzervatívne, zubný lekár navrhne extrakciu zuba múdrosti. Na tomto mieste by som rád spomenul jednu vec: 9 z 10 extrakcií zubov múdrosti a ich hojenie prebieha bez akýchkoľvek komplikácií. Bohužiaľ, medzi pacientmi sa vždy rozšíria len tie sporadické komplikovanejšie prípady, ktoré väčšine pacientov z rôznych dôvodov nehrozia. Platí pravidlo: neodkladať! Ak bolo rozhodnuté osmičky vybrať, neodkladajte zákrok na “niekedy”. Čím je pacient mladší, tým je chirurgická extrakcia zuba múdrosti jednoduchšia, kosti sú mäkšie a hojaci potenciál tela vyšší. Menšie riziko komplikácii a rýchlejšie hojenie budete mať v 20 rokoch, ako v 40ke alebo neskôr.

Posuňme sa teraz na dobu po zákroku. Zub múdrosti je vytiahnutý. Celé ošetrenie trvalo najviac 15 minút a vy ste vďaka anestéze, sympatickej sestričke a príjemnej hudbe v pozadí ani nepostrehli ako rýchlo stihol šikovný zubár osmičku vybrať a ranu zašiť. To, čoho ste sa najviac báli, už máte za sebou s úľavou, že to vôbec nebolo také hrozné, ako ste si predstavovali. Ešte vo dverách si v duchu nadávate: “to kvôli tomuto som celú noc nespal…?”

Hojenie rany po extrakcii zuba múdrosti | Dental Centrum NIVY

Hojenie rany po extrakcii zuba múdrosti

Poďme sa pozrieť, ako budú vyzerať vaše nasledujúce chvíle a ako bude s najväčšou pravdepodobnosťou prebiehať hojenie rany. Prvé 2 – 4 hodiny po zákroku bude ešte stále pôsobiť anestéza. Okrem stŕpnutia by ste nemali cítiť vôbec nič. Ako bude anestéza odznievať, budete cítiť mravčenie tam, kde ste predtým cítili stŕpnutie a môžete začať pociťovať citlivosť v mieste extrakcie. To je celkom normálne, predsa len ste práve prišli o zub a namiesto neho máte ranu, ktorá sa musí zahojiť. 

Citlivosť je veľmi subjektívna a závisí od pacienta aj náročnosti zákroku. Jeden pacient zvládne celé hojenie s jedným alebo žiadny liekom od bolesti (analgetiká), iný má prah citlivosti nižšií a musí prvých pár dní užívať 2 – 3 tabletky za deň. Lieky od bolesti vám pomôžu zvládnuť štart hojenia rany, ktorý trvá zvyčajne 3 – 4 dni. Nikdy neužívajte viac ako 4 dávky denne viac ako týždeň. Ak lieky nezaberajú, alebo bolesť trvá bez zmeny intenzity, alebo sa zhoršuje viac ako 4 dni, nebojte sa kontaktovať svojho lekára. V opačnom prípade, kedy lieky bez problémov stlmia nepríjemnú citlivosť v mieste extrakcie a citlivosť postupne zo dňa na deň klesá a ustupuje, je všetko v poriadku. Bolesť po extrakcii spoľahlivo stlmia voľnopredajné lieky ako IBUPROFEN, alebo PARALEN. Ak zaberajú slabšie, pacientom predpíšeme aj silnejšie lieky ako sú FLECTOR, AULIN alebo NOVALGIN.

Extrakcia zuba múdrosti | Dental Centrum NIVY

Ak bolo nutné uvoľňovať ďasno okolo zuba, mal by ho lekár stehmi zašiť do pôvodnej polohy, aby prekrylo ranu po vytrhnutom zube. V Dental Centrum NIVY používame vstrebateľné stehny, ktoré pacientom do 2 týždňov vypadnú samé a odpadá tak pre pacienta nutnosť ďalšej návštevy na vyberanie stehov. V podstate ihneď po zákroku – do 15 minút u zdravého človeka – by sa malo zastaviť krvácanie z rany. Niekedy môže pacient ešte pár hodín, výnimočne aj 1 – 2 dni po zákroku pociťovať jemné presakovanie krvi z rany (ružová slina), čo u niektorých pacientov vyvolá zbytočnú paniku. Rana by ale nemala krvácať tak, že pacient neustále vypľúva krv, alebo zrazené kúsky krvi. Ranu ani ústa prvé 3 dni nevyplachujte žiadnym rastlinným alebo dezinfekčným prostriedkom. V rane sa vytvorí krvná zrazenina, ktorá štartuje hojenie. Ak si zrazeninu z rany vypláchnete, obnažíte kosť v ktorej zub držal. Nekrytá kosť sa zapáli a spôsobíte si zápal zubného lôžka. Vyplachovať môžete od 3. dňa po zákroku, keď cítite zlepšovanie prvotných obtiaží – príznak správneho hojenia.

Ak rana krváca, prosím zachovajte pokoj. Aj keď to nie je príjemné, extrakcia zuba nie je úkon, po ktorom by človek vykrvácal. V prvom kroku si zoberte čistú látkovú vreckovku a viackrát ju preložte do tvaru valčeka. Zahryznite vreckovku pevne v mieste rany na 20 minút a neotvárajte ústa. Ak rana po tejto dobe stále krváca, postup ešte raz zopakujte a ak ani po 40 minútach rana neprestáva krvácať, kontaktujte svojho lekára.

Extrakcia osmičky | Dental Centrum NIVY

V niektorých prípadoch môže rana, alebo tvár na strane vybratého zuba opuchnúť. To je ale oveľa menej časté ako citlivosť rany. Opuch vznikne zvyčajne len v prípade, keď musí lekár vo väčšom rozsahu odklápať ďasno, aby mohol zub múdrosti vybrať, ale ani to automaticky neznamená, že opuchnete. Opuch nie je vždy komplikácia, ale sprievodná reakcia a rovnako ako citlivosť môže (ale nemusí) sprevádzať prvé 3 – 4 dni štartu hojenia rany. Komplikáciou je len vo veľmi malom percente prípadov vtedy, keď sa začne nekontrolovatelne zväčšovať a prechádza cez hranu čeľuste na krk, alebo komplikuje prehĺtanie. Vtedy čo najskôr kontaktujte svojho lekára alebo zubnú pohotovosť. Bežný opuch sa odporúča jemne chladiť, to znamená vždy cez uterák prikladať ľad alebo namrazené termovrecká. Chladenie by malo byť kontinuálne a len toľko, aby vám bolo príjemné. Ak začnete cítiť tŕpnutie tváre z chladu, na chvíľu prestaňte. Mohli by ste opuch zhoršiť. Po prvom dni, kedy opuch nastúpi, by sa už nemal zväčšovať a najneskôr od tretieho dňa by mal ustupovať. Opuch môžete tlmiť aj užívaním lieku AESCIN, ktorý je voľnopredajný.

Sťažené otváranie úst je takisto výnimočné, ale môže sa objaviť. Je prejavom spazmu (stiahnutia a skrátenia) žuvacích svalov. Sťažené otváranie vyzerá neprirodzene a môže pacienta zneistiť, ale je to celkom reverzibilný (vratný) prejav podráždenia svalov buď pri aplikácii anestézy, alebo pri vyberaní zuba, ktorému sa nedá vopred zabrániť. Otváranie je potrebné začať čo najskôr rozcvičovať jednoduchým cvikom aby sa trvalo nezafixovalo. Palec položíte na hryzaciu hranu predného zuba (rezák), ukazovákom tej istej ruky sa zapriete o hryzaciu hranu spodných zubov a začnete jemne odtláčať čeľuste od seba. Pozor, tak ako pri chladení opuchu platí – len tak aby vám to bolo príjemné, resp. mierne nepríjemné, nie cez bolesť. Odtlačíte čeľuste do mierne nepríjemneho pocitu, chvíľku vydržíte a povolíte. Toto môžete opakovať veľakrát za deň tak často, kým sa otváranie nevráti do pôvodného stavu. Na spazmus žuvacích svalov priaznivo pôsobí suché teplo (infra), ale len v prípade, že nie je prítomný opuch.

Čo môžem robiť pre rýchlejšie hojenie rany?

Jednoduchá rada – NEROBTE NIČ. Častokrát si pacienti po vytrhnutí zuba privodia komplikácie sami tým, že sa snažia zasahovať do prirodzených telesných procesov hojenia rany. Telo má svoje procesy, akými si vie zahojiť rany a ich narúšanie priebeh hojenia komplikuje.

 1. Nevyplachujte ničím ranu.
 2. Nešpárajte sa ničím v rane, nič do rany nevkladajte ani z nej nevyberajte.
 3. Prežúvajte na opačnej strane.
 4. Nejedzte a nepite nič horúce.
 5. Nepite alkohol a nefajčite.
 6. Necvičte a nerobte zvýšenú fyzickú aktivitu (aby ste sa nespotili).
 7. Zuby čistite tak ako doteraz, len nedráždite ranu kefkou.
 8. Buďte trpezliví, dôverujte vášmu telu a lekárovi.
 9. Nevyhľadávajte a neverte hororovým scénarom na internete a nepanikárte.
 10. Ak si nie ste niečím istí, nebojte sa spýtať vášho lekára.
 11. Pamätajte, že 9 z 10 ľuďom, medzi ktorých budete určite patriť aj vy, prebehne hojenie bez akýchkoľvek komplikácií.
Čo môžem robiť pre rýchlejšie hojenie rany po extrakcii zuba? | Dental Centrum NIVY

Kedy môžem jesť, piť a fajčiť po extrakcii zuba?

Najčastejšia otázka všetkých pacientov – kedy môžem začať jesť, piť a fajčiť? Jesť a piť môžete do pol hodiny po zákroku keď rana nekrváca. Prežúvajte prvé dni na opačnej strane ako bol vytrhnutý zub. Fajčiť by ste nemali prvé 3 dni po zákroku a potom už nikdy. Chirurgická extrakcia zuba je zákrok v ústnej dutine, ktorý sa musí zahojiť. Fajčenie sťahuje cievy v ďasnách, predlžuje a komplikuje hojenie. Štúdie preukázali, že nezáleží či sa jedná o klasické alebo elektronické cigarety, príp. iné formy nahrievania tabaku. Všetky vám škodia.

Autor článku:

MDDr. Tomáš Novák, zubný lekár / garant kliniky
MDDr. Tomáš Novák, zubný lekár / garant kliniky

Promoval som v roku 2010 na Lekárskej fakulte Masarykovej univerzity v Brne. Po škole som zbieral skúsenosti v zubnej praxi Primadent v Čadci a súčasne som 2 - 3 krát do týždňa slúžil na zubnej pohotovosti v Žiline. V septembri 2011 som otvoril vlastnú ordináciu v Žiline a v roku 2015 som prevzal vedenie ordinácií Dental Studio v Bratislave.
Už počas školy som sa zaoberal vedecko-výskumnou činnosťou v oblasti využití Laserov v stomatológii. Svoju prácu som prednášal na Študentskej vedeckej konferencii a na dentálnom kongrese InDent v Ostrave. Ďalej som už ako lekár prednášal pre svojich kolegov na témy „Komplikácie v endodoncii“ a „Nepriame kompozitné náhrady“.

Prečítajte si recenzie našich pacientov z Google a Facebooku

Sme pacientmi najlepšie hodnotená zubná ambulancia v Bratislave

Dental Centrum NIVYVynikajúceDental Centrum NIVY5.0 Založené na 381 recenziách odVšetky recenzie ohodnoťte nás naNatalia StahovcovaNatalia Stahovcova ★★★★★ Veľká vďaka za dnešné ošetrenie!PatriciaPatricia ★★★★★ Super skusenost, mily tim, zatial najlepsi zubar v Bratislave u ktoreho som bola!Tomaš JesenickýTomaš Jesenický ★★★★★ Chodím už niekoľko rokov. Spokojnosť👍Natasa JesenickaNatasa Jesenicka ★★★★★ очень хорошоMonika SzilasovaMonika Szilasova ★★★★★ Bol som na rengéne, bolo to super, rýchle a bezbolestné. Doporučujem ;DMichaela KuchtováMichaela Kuchtová ★★★★★ Chodím pravidelne, na preventivky, ošetrenia aj dentálnu hygienu. Vzdy som maximálne spokojná. Pan doktor Novak prekonal môj strach zo zubárov. Nikde v zdravotníctve som sa nestretla s takýmto prístupom. Odporúčam.Juliana WallnerováJuliana Wallnerová ★★★★★ Neuveritelny profesional! Pan doktor Novak mi zub vytrhol bez bolesti, rychlo a mal empaticky ludsky pristup. Pocas celeho zakroku so mnou komunikoval a rozpraval co ide robit, co ma upokojovalo. Odporucam!!!!Ina SrnaIna Srna ★★★★★ Spokojenostantibes2006antibes2006 ★★★★★ Super pristup, profesionalita, celkovy dobry management kliniky. SpokojnostBlanka JesenickáBlanka Jesenická ★★★★★ Skvely personal a profesionalna starostlivost.Vrele odporucamIveta JuricovaIveta Juricova ★★★★★ Úžasný prístup. Ďakujem.Dan KollarDan Kollar ★★★★★ Extrakcia zubu bezbolestná a výraznejšie príjemnejšia ako som očakával, skvelý prístup, vybavenie. Pomerne drahé, ale keďže som v štátnej nemocnici dostal termín o dva mesiace a tu na druhý deň, kvôli bolesti som zvolil tu a neľutujem.Nina LenďákováNina Lenďáková ★★★★★ Veľká spokojnosť. Pán Doktor veľký odborník. Odporúčam 🤗Andrea BundzelovaAndrea Bundzelova ★★★★★ Perfektná dentálna hygiena od Evičky Novákovej, profesionálny prístup, vysvetlila ako sa aj doma starať o zúbky aby boli zdravéSophia Lorraine AustinSophia Lorraine Austin ★★★★★ Veľmi milý personál, celá skúsenosť bola veľmi príjemná, určite odporúčam.Ingrid JanculovaIngrid Janculova ★★★★★ Velmi som spokojna uz som bola viackrat a vzdy som mala len vybornu skusenost. Dental centrum mozem len odporucit😊Kristina GrundovaKristina Grundova ★★★★★ Zubnu pohotovost v Dental Centre Nivy mozem odporucit po vsetkych strankach, objednanie v den telefonatu, osetrenie bez cakania, prijemny personal aj prostredie, pan doktor velmi citlivy.Dusan PolaneckyDusan Polanecky ★★★★★ Maximalna spojojnost, odporucamSamuel DobiasSamuel Dobias ★★★★★ Moja skúsenosť s pánom doktorom Novákom: som nadmieru spokojný s prístupom pána doktora, všetko robil v kľude a pohode o všetkom ma informoval pred tým ako niečo urobil.Jane CaputolanJane Caputolan ★★★★★ It was my second time to visit for both wisdom tooth extraction and everything went well. One was emergency case and i was able to schedule asap, on the same day, just after I contacted them. I was both under Dr. Rojik and Dr. Novak and they are both professional on what they do and made you feel at ease especially with my dental procedure. They also speak English very well so it was great for me as a foreigner.Kamil JurasekKamil Jurasek ★★★★★ Bola to moja druha navsteva a som opat spokojny, prevedenie zakroku bolo uplne v poriadku a hlavne pan doktor vysvetli vsteky aspekty. Recepcia, objednavanie funguje vyborne, cakacia doba bola 0 minut.Eva TrnkováEva Trnková ★★★★★ Super, veľmi milí a všetko vysvetlili.Kristína KaufmanováKristína Kaufmanová ★★★★★ Ďakujem pekne za úžasné služby v tejto klinike, veľmi jednoduché bezstarostné jednanie, profesionalita na veľmi vysokej úrovni a predovšetkým úplne bezbolestné a rýchle ošetrenie aj pri chirurgických zákrokoch. Veľmi spokojná klientka už 2 roky, ďakujem!Omar AlaboudOmar Alaboud ★★★★★ recepcia a lekári sú veľmi slušní, usmievajú sa, bol som tam skontrolovať zub po extrakcii v (YLUX, kde som mal zlé skúsenosti), lekár v zubnom centre nivy bol veľmi slušný, sebavedomý, čo som v YLUX nevidel,Kontrola bola Zadarmo aj X-ray , i poslali mi x-ray na mail, co páčilo sa mi ,Станислав ПогребнойСтанислав Погребной ★★★★★ Zub múdrosti bol odstránený rýchlo a bez bolesti. Som spokojný.Vladimir BenaVladimir Bena ★★★★★ Moja skúsennosť s touto klinikou je mimoriadne vynikajúca, presnosť, mili personal a lekári ani nehovorím. Veľmi, veľmi ústretoví, všetko vysvetlia čo budú robiť. Ani jedna výčitka sa nedá povedať.Elena LisaElena Lisa ★★★★★ Dakujem za profesionálne a rýchle rieseniePavel KvasPavel Kvas ★★★★★ Velka spokojnost ako vzdy. Rychlost,preciznost odbornost a velmi prijemne vystupovanie od recepcie az po p. lekara. DAKUJEM !Mariia PanovaMariia Panova ★★★★★ Pán Novak je veľmi dobrý lekár. OdporúčamViera SemanováViera Semanová ★★★★★ Mimoriadna spokojnosť, veľká vďaka.Martin VaculaMartin Vacula ★★★★★ Ambulanciu navštevujem už nejaký ten rok (vďaka bohu nie stále s tým istým, že by sa mi niečo vracalo, či musel som reklamovať úkon) a prešiel som rukami viacerých doktorov (kvôli špecializácii) a môžem len odporučiť. Vysoké (až neuveriteľné) hodnotenie ambulancie je opodstatnené. Je vidno, že veci si dobre plánujú, nakoľko v prípade dojednaného termínu človek čaká max. 5 minút. A určite ambulanciu odporúčam aj tým čo zubára nie že nemajú v láske, ale boja sa ho.Jana HrabkovaJana Hrabkova ★★★★★ Pán doktor, veľmi príjemný , a veľký odborník v tom čo robí , veľká spokojnosť, vrelo odporúčam .BertyBerty ★★★★★ Patri sa podakovat a zvlast ked sa Vam stane zazitok ktory Vam zmeni pohlad na sluzbu o ktorej ste si mysleli , ze je to vsade rovnaka, ze su zubary vsetci rovnaky ved maju rovnake skoly a uz ste sa s tym zmierili a zrazu to zazijete tak ako ste si to predstavovali , ze by to malo byt. Ze vlastne aj strach zo zubara je iba iluzia ide to aj bez strachu.Velka vdaka Dr.Novak uz som to sice urobil osobne ale este raz dakujem za odborny pristup, komunikaciu, pocit ktory ma sprevadzal od zaciatku az po koniec. proces ako celok recepcia, priestor, sestricky, doktor, super. Este raz dakujemBarbora KorfantovaBarbora Korfantova ★★★★★ Absolvovala som dentálnu hygienu u p. Barborky Hospodárovej. Bola to veľmi príjemná a najmä bezbolestná skúsenosť. Som spokojná, až tak, že som si rovno dohodla ďalší termín.Jozef MatejovičJozef Matejovič ★★★★★ Som novým klientom tohto centra. Ako prvé som absolvoval ošetrenie, dvoch zubov. A dnes dentálnu hygienu. Chcel by som vyzdvihnúť profesionalitu personálu! Už na recepcii vás milo a s úsmevom privítajú. Ošetrujúci lekár všetko vysvetli, navrhne možnosti a po spoločnej dohode všetko dá na poriadok.Pani doktorka ktorá ma na starosti dentálnu hygienu, tak tá sa o vaše zuby postará ako o vlastne 😉 Taktiež všetko vysvetli do detailov, bezbolestne a s milým prístupom ošetrí ..V tomto centre je cítiť, že všetci svoju prácu vykonávajú s radosťouZa mňa, odporúčam 😎Martina GarajováMartina Garajová ★★★★★ S dentálnou hygienou som bola veľmi spokojná. Všetko mi bolo pekne vysvetlené tak, aby som si vedela efektívne a precízne vyčistit zuby aj doma.Amalia SokolovaAmalia Sokolova ★★★★★ Vsetko bolo super ďakujemRenáta SlaničkováRenáta Slaničková ★★★★★ Spokojnosť po všetkých stránkach,profesionálny prístup, ani neviem, čo mám viac dodať jedým slovom kvalita, profesionalita a moje veľké ďakujem R. S.Eliška MašírováEliška Mašírová ★★★★★ Vrelo odporúčam! Urgentne som potrebovala nejakú zubnú pohotovosť a podľa recenzii som si vybrala Dental Centrum Nivy. Recenzie nesklamali. Mám obrovskú hrôzu zo zubárov. Vedela som , že zub pôjde preč (moje prvé trhanie zubu). Doktor bol nesmierne milý, trpezlivý, ponúkol mi všetky možnosti aj so sumou koľko by čo stálo. Samotný zákrok bol absolútne bezbolestný. Som v procese hojenia, ale žiadny opuch, ani modrina. Platila som síce trošku viac, ale za tú pohodu a bezbolestnosť aj nabudúce!Marek RázgaMarek Rázga ★★★★★ Super rýchly prístupDaniel MoškoDaniel Moško ★★★★★ niekoľko dní ma trápil zub, našiel som si vo štvrtok termín a piatok ráno bol zub vytrhnutý. milý prístup, pekné prostredie, bezbolestná realizácia. 👍Michaela ZsoldosMichaela Zsoldos ★★★★★ Woow, tlieskam 👏
Osmička pokazena, zlomená, ubolena.
Termín som dostala na druhý deň. Super prístup, bezbolestný zákrok ( trhanie ).
Určite prídem znovu, lebo mám pár kúskov ešte na opravu 😅 a to som mala “bobky” ako som sa bala. Dr. Polívka 🔝❤️
Rastislav LilkoRastislav Lilko ★★★★★ Profi prístup, bezbolestný zákrok a maximálna spokojnosť 👌🏼👍🏼 Odporúčam !Javor KaJavor Ka ★★★★★ Neporovnateľný prístup k pacientovi, v porovnaní s mojou zmluvnou stomatoligičkou. Obrovská spokojnosť. R.J.Samuel SteinhubelSamuel Steinhubel ★★★★★ precizne zistenie problemu, vysvetlenie co a preco a ako sa ide robit, bezbolestne osetrenie 🙂Psia MatkaPsia Matka ★★★★★ Perfektná organizácia práce počnúc recepciou a všetkými ambulanciami,vynikajúci, milý, ústretový personál, profesionálna práca bez čakania a bolesti.Samira HačkoSamira Hačko ★★★★★ Skvely pristup, maximalne profesionalne prostredie. Dostala som termin hned v ten isty den, vsetko prebehlo rychlo, bezbolestne a na vysokej urovni. Odporucam vsetkymi desiatimi!Bianka ČajkováBianka Čajková ★★★★★ Veľmi pekne ďakujem za super a hlavne rýchly termín. Odporúčam všetkými desiatimi či za prístup alebo cenovo. 🙏🙏 ĎAKUJEM♥️Ivka AlföldiováIvka Alföldiová ★★★★★ Ak máte akútnu silnú bolesť zubu tak jednoznačne odporúčam navštíviť Dental Centrum Nivy. Zoberú vás ešte v ten deň a zbavia vás trápenia. Ľudský a profesionálny prístup pani zubárky ma príjemne prekvapil. Ceny trošku vyššie, no do pol hodiny bolo po extrémnych bolestiach a zub zachránený. Ďakujem.Erika MichelováErika Michelová ★★★★★ Hodnotím na výbornú 👍
Mala som akútnu bolesť zubu múdrosti, ktorý som vedela, že bude musieť ísť von. Na kliniku som si zavolala ráno, termín mi dali v ten deň poobede. Nebola som ich pacientkou, ale pravdepodobne sa vrátim aj na ostatné osmičky sem.

Veľmi príjemné recepčné, výborná pani doktorka aj milá sestrička.
Anestéziu, z ktorej aplikácie som mala asi najväčší strach, som ani len necítila, taká tenučká bola ihla. Zo zákroku som necítila nič, iba tlak. Röntgen majú prenosný, spravili mi ho priamo v zubárskom kresle. Cena za vytrhnutie osmičky asi najlepšia, akú som našla v BA. Určite môžem odporučiť 👍
Marián MadolaMarián Madola ★★★★★ Ked ma rozbolel zub, hladal som rychlu pomoc, jedine v Dental Centrum Nivy mi boli schopny dat termin este v dany den a to som mal za sebou minimalne 10 predchadzajucich odmietnuti alebo nerealnych datum. Vsetko prebehlo hladko, dokonca mi volali este pred terminom ze mozem prist aj skor. Tymto chcem podakovat p. doktorke Bocovej za profesionalny pristup a bezbolestne vyriesenie mojho problemu.Roman Becky BeckerRoman Becky Becker ★★★★★ Tak ako začať?🤷‍♂️
Zhruba po 25 rokoch ma rozbolel zub(nie že by ma občas nezabolel) ale toto už bol extrém.Po prebdenej noci a "brouzdaní" po internete som sa rozhodol že teda skúsim Dental Centrum.Perfektne recenzie,prijatelne ceny........ráno som zavolal.
Príjemný hlas na druhej strane mi oznámil že môžem dobehnúť behom 3 hodín.
Tak som šiel zo strachom ktorý u mňa zakorenil po návštevách lekárov podla všetkého vyučených u nejakého markíza de Sade.
Hneď po príchode som sa ukludnil ked som zbadal pristup personálu na recepcii.
A pri zákroku (trhanie zubu) ma pani doktorka Bočová aj zo svojou asistentkou zbavili mojho dlhorocného strachu z návštevy zubnej ambulancie.Ďakujem za profi prístup ,trpezlivosť a teším sa že konečne budem chodiť zubárovi/ke z radosťou.
Ďakujem
Ingrid Reháková BenčekováIngrid Reháková Benčeková ★★★★★ Bola som na ošetrení 12.11 2020 u pani doktorky Bočovej.Užasny prístup ,prijemna asistentka a bezbolestne ošetrenie.Naozaj sa niet čoho báť.Aj s parkovaním žiadny problem nebol,dostatok miest v podzemnej garáži hned vedla zubnej ambulancie v CBC dome.Tesim sa na ďalšiu návštevu!!👌👍🦷Jana Ďurečeková KovačikovaJana Ďurečeková Kovačikova ★★★★★ pán doktor Balog maximálna spokojnosť aj pani sestrička super ďakujemFrantišek Tiziano HorváthFrantišek Tiziano Horváth ★★★★★ Najlepšia zubárka v celej BratislaveSilvia GrunfeldSilvia Grunfeld ★★★★★ nagyon jo jozaallas es profeszionalis munka nagyon kedves doktor es a perszonal nagyon tudom ajalani szemelyes tapasztalat msgss szinvonalu munka suprerMonika KociskovaMonika Kociskova ★★★★★ Chcela by som aj ja vyzdvihnut sluzby tejto ambulancie, dostala som sa k nej len nahodou na internete, odvtedy chodim uz len sem 🙂 pani doktorka Bordasova je vzdy mila, ustretova, poradi a pomoze 🙂 mala som problemy s bolestivou osmickou, termin som dostala este v den zavolania 🙂 chcem sa velmi pekne podakovat a odporucam vsetkymi 10timi:))Marcel MraffkoMarcel Mraffko ★★★★★ Dnes som absolvoval zákrok na stomatologickom pracovisku Dental Centrum NIVY.
Prišiel som s komplikovaným a bolestivým zubom, napriek tomu Dr. Novák bol pri zákroku veľmi trpezlivý, všetko mi dopredu povysvetľoval, upozornil ma na tlak či vŕtanie. Dostal sa mi od personálu veľmi profesionálny prístup, boli veľmi príjemní a nikam sa neponáhľali. Pracovisko môžem vrelo odporúčať.
Domáca ŠkolaDomáca Škola ★★★★★ expresne rychlo som dostala termín a to v deň zavolania. Pýtali sa ma, či ma zub bolí a keď som povedala že áno,ihneď ma tam časovo dali. som nadmieru spokojná so všetkým.dakujem 🙂Tomáš BombermanTomáš Bomberman ★★★★★ 200% pristup/customer service
200% flexible
200% poradenstvo o suvislostiach zakroku+/extra mile service
200% professionalism
Lenka KabátováLenka Kabátová ★★★★★ Dakujem doktorovi Novakovi a jeho timu za zachranu zuba. Profesionalny a ludsky pristup. Jednoznacne doporucujem tuto zubnu ambulanciu.Klaudia PekováKlaudia Peková ★★★★★ veľmi príjemný, profesionálny personál, úľava od bolesti za prijateľnú cenu 😘Sisa Érsek NovákováSisa Érsek Nováková ★★★★★ Maximálne na klienta orientovaný profesionálny prístup. Viem, že počas ošetreniach som v dobrých rukách, tím pána doktora Nováka má moju absolútnu dôveru. Vrelo odporúčam.Katka HudecováKatka Hudecová ★★★★★ Výborný prístup, rýchle jednanie a skvelá komunikácia celého personálu od recepcie, sestričiek až po doktorov! ❤️ Odporúčam akýkoľvek zákrok a najmä kvôli profesionalite a komunikácii, takéto zaobchádzanie by si zaslúžil každý pacient všade 💐🙏. Top 👆👆👆Janka GregušováJanka Gregušová ★★★★★ Absolutne odporucam! Pan doktor Tomas Novak je naozaj skvely profesional. Vzdy Vas privita s usmevom a nikdy mu nechyba ludsky pristup. Vzdy vsetko detailne vysvetli a jeho praca je maximalne predcizna. Ani na sekundu som nelutovala peniaze za ukony pretoze s takouto kvalitou sluzieb som sa este nestretla! Vsetko bolo fakt super a este raz velmi pekne dakujem 🙂
js_loader