Zubné náhrady​

V našej zubnej klinike pre vás realizujeme fixné zubné náhrady aj snímateľné zubné náhrady.

Mohlo by vás zaujímať​

Zubné náhrady​​

V našej zubnej klinike pre vás realizujeme fixné zubné náhrady aj snímateľné zubné náhrady.

Mohlo by vás zaujímať​​

Zubné náhrady | Bratislava | Dental Centrum NIVY

Fixné zubné náhrady

Fixné zubné náhrady. Množstvo ľudí si pod týmto pojmom predstaví neprirodzený „umelý úsmev“. Nie vždy je to však pravda. My vám vytvoríme krásny a prirodzený úsmev, o ktorom ste snívali.

Pod fixnou zubnou náhradou si môžete predstaviť keramické korunky a mostíky pevne nacementované na vlastných zuboch, alebo upevnené pomocou zubných implantátov.

 • Ako to funguje?

  Fixná zubná náhrada je uľahčeným každodenného života ľudí, ktorých trápia problémy so zubami či už ide o nedostatok zubov alebo vážnejšie ťažkosti. Sú to náhrady, ktoré sú trvalo a neodlúčiteľne spojené so zubami pacienta. Fixné náhrady môžeme rozdeliť na korunkové náhrady a fixné mostíky. Tak poďte si s nami uľahčiť život!

 • Kontraindikácie

  Veľmi vzácne alergie na niektorý z použitých materiálov

 • Ako prebieha vytvorenie fixnej náhrady?

  Ak sa pacient rozhodne pre fixnú náhradu zubov nemusí prísť o všetky svoje zuby. Výhodou je fixná náhrada zo zubných koruniek, ktoré sa pripoja na ošetrený a nabrúsený zub. V prípade, že pacient nemá všetky zuby môže sa vytvoriť zubný mostík, ktorý je upevnený na dvoch alebo viacerých zuboch pacienta. Riešením môže byť aj typ ošetrenie „all-on-4“ alebo „all-on-6“.

  • Krok 1

   Ako pri každom ošetrení aj pri fixných zubných náhradách je potrebná úvodná konzultácia. Tu sa vopred stanoví liečebný plán a cenová ponuka celého ošetrenia. Pacient je oboznámený s celým priebehom ošetrenia.

  • Krok 2 – Korunková náhrada

   V prípade, že má pacient všetky svoje zuby, no sú poškodené zubným kazom alebo odlomením pristupuje sa ku korunkovej náhrade. Na začiatok sa poškodený zub, alebo zuby obrúsia na požadované rozmery, aby bolo možné novú náhradu na zuby presne osadiť a následne sa zhotovia v zubnom laboratóriu, alebo vyrobia prostredníctvom systému CEREC® nové korunky.  Tie sa nasadia na zbrúsené zuby a nový úsmev je na svete! Pacient si na tento typ fixnej zubnej náhrady rýchlo zvyká, a tak po veľmi krátkej dobe začne zubné korunky vnímať ako vlastné zuby. Ich výhodou je, že spĺňajú funkciu akéhosi „plášťa“, ktorý chráni zbrúsený zub pred zubným kazom. Aj napriek tomu je dôležité dodať, že pri fixnej korunkovej náhrade netreba podceniť správnu dentálnu hygienu!

  • Krok 2 – Zubné mostíky

   O fixnej zubnej náhrade môžeme hovoriť aj vtedy, ak pacientovi chýbajú len 1-2 zuby. V tejto situácii prichádza na rad veľmi užitočný typ zubnej náhrady – zubný mostík. Jeho konštrukcia je vytvorená z pilierových koruniek a veľmi dôležitých medzičlenov, ktoré sú spojené v jeden celok. Korunky sa pripájajú na zbrúsené zuby. Medzičleny spĺňajú funkciu zubných náhrad v miestach, kde má pacient chýbajúce zuby. Nahrádzajú žuvaciu funkciu stratených zubov. Pacient si na tento typ zubnej náhrady veľmi rýchlo zvyká a esteticky len veľmi ťažko spoznať rozdiel medzi zubnou náhradou a zdravým zubom.

  • Krok 3

   Po nasadení fixnej zubnej náhrady prichádza na rad informovanie o správnej dentálnej hygiene, ktorá môže životnosť zubnej náhrady značne predĺžiť!

Snímateľné zubné náhrady

Tento variant zubných náhrad pozná väčšina pacientov. Ide o zubné náhrady, ktoré si môžete z úst vyberať a opätovne do nich vkladať.

 • Ako to funguje?
  Za jej najväčšiu výhodu možno považovať možnosť častejšej hygieny, nakoľko si ju viete vyčistiť dôkladne aj mimo úst. Naopak používaním snímateľnej zubnej náhrady sa musí pacient napríklad pripraviť na dlhšiu dobu návyku. Ak sa v ústach nachádzajú ešte využiteľné pevné zuby, môže byť snímateľná náhrada vytvorená so zásuvnými spojmi, ktoré vytvoria jej väčšiu stabilitu.

 • Kontraindikácie

  Alergia na živicu alebo kovy

 • Ako prebieha ošetrenie?

  Vytvorenie snímateľnej zubnej náhrady je pre pacienta časovo náročnejšie, no výsledok stojí za to. Pri každom pacientovi je dĺžka ošetrenia individuálna a zhotovenie protézy prebieha v niekoľkých krokoch a veľmi dôležitých skúškach. Okrem zubného lekára pracuje na výrobe protézy aj zubný technik).

  • Krok 1
   Ako pri každom jednom ošetrení aj pri snímateľnej zubnej náhrade je dôležitá úvodná konzultácia. V tomto bode si lekár s pacientom prejde celý priebeh ošetrenia a cenovú ponuku. Na základne RTG snímkov zubný lekár zhodnotí výšku a hrúbku kosti, pilierové zuby a možné ostré výbežky. Ak sa odhalí možný problém, lekár pristúpi k chirurgickému zákroku. Ak má pacient ešte nejaké zostávajúce zuby, prichádza na rad extrakcia zubov, aby sa vytvoril priestor pre snímateľnú náhradu.

  • Krok 2
   Neoddeliteľnou súčasťou zhotovovania zubnej náhrady je situačný horný a dolný odtlačok. Druhým odtlačkom, ktorý sa vykonáva je funkčný odtlačok. Po vytvorení odtlačkov sa meria výška zhryzu a teda – výška v akej budú nové zuby postavené. Týmto spôsobom sa rekonštruujú pôvodné zhryzové pomery. Je to veľmi dôležité pre to, aby pacient mohol plnohodnotným spôsobom jesť a fungovať v bežnom živote.

  • Krok 3

   U pacienta sa vykonáva aj test budúcej protézy vo vosku. Je to veľmi účinný test, ktorým pomáha vykonať korekciu polohy zubov.

  • Krok 4

   Po tom, ako prebehnú všetky potrebné ošetrenie a hotová snímateľná náhrada je vytvorená, prichádza na rad skúšanie protézy. Ide najmä o to, aby pacient necítil pri nasadení protézy žiadnu bolesť, nepríjemné tlaky a v neposlednom rade sa pozerá aj na estetickú stránku protézy.

Doba návyku na snímateľnú zubnú protézu je o niečo dlhšia ako pri mostíkoch či implantátoch. Pacient sa musí pripraviť na nacvičovanie reči a ovládanie funkcií protézy. Čo je však dôležité – váš nový úsmev je na svete.

Vyberte si spôsob objednania termínu

Online rezervačný systém

 • Vyberte a zarezervujte si svoj termín hneď teraz

Telefonicky

Odoslanie formuláru

 • Vyplňte a odošlite formulár a my vás budeme kontaktovať

Prečítajte si recenzie našich pacientov z Google a Facebooku

Sme pacientmi najlepšie hodnotená zubná ambulancia v Bratislave

Dental Centrum NIVY
Vynikajúce
5.0
Na základe 460 recenzií
review us on
Profesionalny pristup, neni o com 😉
I made an appointment with a doctor and received the best service during my entire stay in Slovakia. The doctor speaks English, it was easy and understandable. removed wisdom tooth. I was also surprised by the reasonable prices.
Dental Centrum Nivy je jedno špičkové stomatologické zariadenie. Hľadal som dlhšiu dobu nového stomatológa v Bratislave, nakoľko som nebol spokojný s mojim pôvodným, ktorý mi za celý život nespravil ani jeden rtg snímok na preventívnej prehliadke a opravoval len keď kaz sa prejavil. Nechal som si tu opraviť všetky zuby, ktoré mi na vstupnom vyšetrení označili za problematické a neľutujem. Som veľmi spokojný a odporúčam. A dentálna hygiena tiež skvelá. Kvalitný a milý personál.
vyborny pristup, termin v priebehu dna, urgentne osetrenie bez cakania
Všetci ma strašili že chirurgická extrakcia osmičky bude hrozná. Tu tomu tomu tak nebolo a odchádzam plne spokojný (len zvuky boli strašidelne)
Skvelý pán doktor Novák.
Veľmi príjemne, rýchle a profesionálne od vstupného vyšetrenia, cez hygienu po dentálnu dlahu, všetko v priebehu asi dvoch týždňov
Bol som na ohľadne u pána doktora ktorý je majiteľom tejto kliniky. Komunikácia prebiehala najpríjemnejším spôsobom a bol som veľmi spokojný s detailným vysvetlením môjho plánu liečby 🙂
Skvelý prístup, bezbolestný zákrok, len odporúčam
Úžasný empatický prístup pri extrakcii dvoch zle položených osmičiek dcérky. Ďakujeme!
So službami kliniky som bola veľmi spokojná. Veľmi milý personál, ústretový prístup, všetko ochotne vysvetlia. Absolvovala som u nich uz plombovanie aj trhanie zubu, všetko bolo bezbolestné, rýchle a profesionálne.
Úžasný a profesionálny prístup, rýchle jednanie. Volala som a ešte v ten deň ma zobrali na pohotovosť. Skvelá komunikácia aj poučenie, ako postupovať po ošetrení. A hlavne bezbolestný zákrok. Maximálna spokojnosť.
Odporucam skvely odbornici a pristup
Skvela praca!
Od detstva po zlých skúsenostiach som mala strach z návštevy zubára, no vďaka Dental centrum Nivy, hlavne MDDr.Bódimu a jeho profesionálnemu, ale zároveň príjemnému, empatickému a citlivému prístupu som tento strach prekonala a teraz sa na návštevu zubnej ambulancie dokonca teším. Patrí vám veľké ďakujem aj od mojich zachránených zúbkov. Vrelo odporúčam!!!!
Odporucam , velmi prijemny personal a odborny pristup.
Been client since 2021 and i like the service very much . As a foreigner I highly appreciate that the staffs and doctors speak english.Also , booking appointment is so easy and the clinic is so clean
S touto klinikou mam iba dobre skusenosti. Odporucil mi ju moj zubar, nakolko som potrebovala vykonat osetrenie zubu, na ktore on sam nemal potrebne vybavenie. Odvtedy som v DCN bola niekolko krat a vzdy som bola velmi spokojna. Pan doktor Novak je jeden z najmilsich doktorov akych som kedy stretla. Jeho pristup je vysoko profesionalny a pritom stale velmi ludsky...co nie je vzdy bezna kombinacia:) Celkovo je prostredie kliniky ciste, moderne a ja som sa tam vzdy citila prijemne. Personal je taktiez velmi mily a ustretovy, takze mi nenapada nic co by som im mohla vytknut:)
Velmi prijemny personal a bezbolestna extrakcia. Nemam co vytknut.
Ľudský, ale hlavne profesionálny prístup, ústretoví a milí zamestnanci, vždy bezbolestné ošetrenie, veľká spokojnosť. Určite odporúčam, aj cenovo.
Odporúčam, profesionalita a seriózny prístup.
Mal som veľmi boľavý zub, očividne so zápalom, polovica z neho sa mi ulomila. Vedel som, že musím ísť na pohotovosť ale po zlých skúsenostiach s pohotovosťami som musel silno rozmýšľať kam pôjdem. Pri hľadaní som natrafil na Dental Centrum Nivy a recenzie boli tak pozitívne, že som si myslel, že by som si rád zaplatil už len za to ísť si tam pokecať so super ľuďmi. Tak som zvolil DCN. A vieš čo? Recenzie neklamali. Veľmi som sa bál návštevy zubára ale od dám na recepcii, cez pani sestričku až k pánovi doktorovi bolo všetko akoby sme ani neboli na Slovensku. Veľmi príjemné, moderné prostredie, super personál, super doktor. Vybavenie hodné 21. storočia, extrakcia zuba bezbolestná a rýchla. (hlavne bezproblémová napriek tomu v akom stave som mal zub) Pán doktor Bodi, ďakujem. Ste super profík. Rovnako ako Vaši kolegovia. Prajem celému tímu všetko dobré.
I am very happy that my friend recommended this clinic to me. Because treatments I received here were great. Besides modern technologies I want mention personnel, they are professional and on point. Doctor commented everything he did, so I was ready if there would be some tension or what he will do next. For me going to dentist was stressful, here I felt safe and trust doctor fully.
Úžasná klinika. 100% spokojnosť.
Professionalny prístup, veľká spokojnosť
Skvela praca! 🙂
Maximalna spokojnost. Vybavenie ordinacie na urovni 21.storocia a maximalne ludsky a profesionalny pristup celeho personalu. Odporucam.
Vyšetrenie bolo dôkladne a pán doktor mi všetko vysvetlil. Spokojnosť 10/10
Vyborny pristup. Dakujem
Perfektný prístup, lekár všetko vysvetlil
niekoľko dní ma trápil zub, našiel som si vo štvrtok termín a piatok ráno bol zub vytrhnutý. milý prístup, pekné prostredie, bezbolestná realizácia. 👍
Woow, tlieskam 👏
Osmička pokazena, zlomená, ubolena.
Termín som dostala na druhý deň. Super prístup, bezbolestný zákrok ( trhanie ).
Určite prídem znovu, lebo mám pár kúskov ešte na opravu 😅 a to som mala “bobky” ako som sa bala. Dr. Polívka 🔝❤️
Profi prístup, bezbolestný zákrok a maximálna spokojnosť 👌🏼👍🏼 Odporúčam !
Neporovnateľný prístup k pacientovi, v porovnaní s mojou zmluvnou stomatoligičkou. Obrovská spokojnosť. R.J.
precizne zistenie problemu, vysvetlenie co a preco a ako sa ide robit, bezbolestne osetrenie 🙂
Skvely pristup, maximalne profesionalne prostredie. Dostala som termin hned v ten isty den, vsetko prebehlo rychlo, bezbolestne a na vysokej urovni. Odporucam vsetkymi desiatimi!
Veľmi pekne ďakujem za super a hlavne rýchly termín. Odporúčam všetkými desiatimi či za prístup alebo cenovo. 🙏🙏 ĎAKUJEM♥️
Ak máte akútnu silnú bolesť zubu tak jednoznačne odporúčam navštíviť Dental Centrum Nivy. Zoberú vás ešte v ten deň a zbavia vás trápenia. Ľudský a profesionálny prístup pani zubárky ma príjemne prekvapil. Ceny trošku vyššie, no do pol hodiny bolo po extrémnych bolestiach a zub zachránený. Ďakujem.
Hodnotím na výbornú 👍
Mala som akútnu bolesť zubu múdrosti, ktorý som vedela, že bude musieť ísť von. Na kliniku som si zavolala ráno, termín mi dali v ten deň poobede. Nebola som ich pacientkou, ale pravdepodobne sa vrátim aj na ostatné osmičky sem.

Veľmi príjemné recepčné, výborná pani doktorka aj milá sestrička.
Anestéziu, z ktorej aplikácie som mala asi najväčší strach, som ani len necítila, taká tenučká bola ihla. Zo zákroku som necítila nič, iba tlak. Röntgen majú prenosný, spravili mi ho priamo v zubárskom kresle. Cena za vytrhnutie osmičky asi najlepšia, akú som našla v BA. Určite môžem odporučiť 👍
Ked ma rozbolel zub, hladal som rychlu pomoc, jedine v Dental Centrum Nivy mi boli schopny dat termin este v dany den a to som mal za sebou minimalne 10 predchadzajucich odmietnuti alebo nerealnych datum. Vsetko prebehlo hladko, dokonca mi volali este pred terminom ze mozem prist aj skor. Tymto chcem podakovat p. doktorke Bocovej za profesionalny pristup a bezbolestne vyriesenie mojho problemu.
Tak ako začať?🤷‍♂️
Zhruba po 25 rokoch ma rozbolel zub(nie že by ma občas nezabolel) ale toto už bol extrém.Po prebdenej noci a "brouzdaní" po internete som sa rozhodol že teda skúsim Dental Centrum.Perfektne recenzie,prijatelne ceny........ráno som zavolal.
Príjemný hlas na druhej strane mi oznámil že môžem dobehnúť behom 3 hodín.
Tak som šiel zo strachom ktorý u mňa zakorenil po návštevách lekárov podla všetkého vyučených u nejakého markíza de Sade.
Hneď po príchode som sa ukludnil ked som zbadal pristup personálu na recepcii.
A pri zákroku (trhanie zubu) ma pani doktorka Bočová aj zo svojou asistentkou zbavili mojho dlhorocného strachu z návštevy zubnej ambulancie.Ďakujem za profi prístup ,trpezlivosť a teším sa že konečne budem chodiť zubárovi/ke z radosťou.
Ďakujem
Bola som na ošetrení 12.11 2020 u pani doktorky Bočovej.Užasny prístup ,prijemna asistentka a bezbolestne ošetrenie.Naozaj sa niet čoho báť.Aj s parkovaním žiadny problem nebol,dostatok miest v podzemnej garáži hned vedla zubnej ambulancie v CBC dome.Tesim sa na ďalšiu návštevu!!👌👍🦷
pán doktor Balog maximálna spokojnosť aj pani sestrička super ďakujem
Najlepšia zubárka v celej Bratislave
nagyon jo jozaallas es profeszionalis munka nagyon kedves doktor es a perszonal nagyon tudom ajalani szemelyes tapasztalat msgss szinvonalu munka suprer
Chcela by som aj ja vyzdvihnut sluzby tejto ambulancie, dostala som sa k nej len nahodou na internete, odvtedy chodim uz len sem 🙂 pani doktorka Bordasova je vzdy mila, ustretova, poradi a pomoze 🙂 mala som problemy s bolestivou osmickou, termin som dostala este v den zavolania 🙂 chcem sa velmi pekne podakovat a odporucam vsetkymi 10timi:))
Dnes som absolvoval zákrok na stomatologickom pracovisku Dental Centrum NIVY.
Prišiel som s komplikovaným a bolestivým zubom, napriek tomu Dr. Novák bol pri zákroku veľmi trpezlivý, všetko mi dopredu povysvetľoval, upozornil ma na tlak či vŕtanie. Dostal sa mi od personálu veľmi profesionálny prístup, boli veľmi príjemní a nikam sa neponáhľali. Pracovisko môžem vrelo odporúčať.
expresne rychlo som dostala termín a to v deň zavolania. Pýtali sa ma, či ma zub bolí a keď som povedala že áno,ihneď ma tam časovo dali. som nadmieru spokojná so všetkým.dakujem 🙂
200% pristup/customer service
200% flexible
200% poradenstvo o suvislostiach zakroku+/extra mile service
200% professionalism
Dakujem doktorovi Novakovi a jeho timu za zachranu zuba. Profesionalny a ludsky pristup. Jednoznacne doporucujem tuto zubnu ambulanciu.
veľmi príjemný, profesionálny personál, úľava od bolesti za prijateľnú cenu 😘
Maximálne na klienta orientovaný profesionálny prístup. Viem, že počas ošetreniach som v dobrých rukách, tím pána doktora Nováka má moju absolútnu dôveru. Vrelo odporúčam.
Výborný prístup, rýchle jednanie a skvelá komunikácia celého personálu od recepcie, sestričiek až po doktorov! ❤️ Odporúčam akýkoľvek zákrok a najmä kvôli profesionalite a komunikácii, takéto zaobchádzanie by si zaslúžil každý pacient všade 💐🙏. Top 👆👆👆
Absolutne odporucam! Pan doktor Tomas Novak je naozaj skvely profesional. Vzdy Vas privita s usmevom a nikdy mu nechyba ludsky pristup. Vzdy vsetko detailne vysvetli a jeho praca je maximalne predcizna. Ani na sekundu som nelutovala peniaze za ukony pretoze s takouto kvalitou sluzieb som sa este nestretla! Vsetko bolo fakt super a este raz velmi pekne dakujem 🙂
Velmy šikovný doktor netrvalo to asi ani 3min a zub bol vonku bez žiadnej bolesti odporúčam���
js_loader