Zubné náhrady

V našej zubnej klinike pre vás realizujeme fixné zubné náhrady aj snímateľné zubné náhrady.

Fixné zubné náhrady

Pod fixnými zubnými náhradami si množstvo ľudí predstaví neprirodzený „umelý úsmev“. Nie vždy je to však pravda. My vám vytvoríme krásny a prirodzený úsmev, o ktorom ste snívali.

Pod fixnou zubnou náhradou si môžete predstaviť keramické korunky a mostíky pevne nacementované na vlastných zuboch, alebo upevnené pomocou zubných implantátov.

 • Ako to funguje?

  Fixná zubná náhrada je uľahčeným každodenného života ľudí, ktorých trápia problémy so zubami či už ide o nedostatok zubov alebo vážnejšie ťažkosti. Sú to náhrady, ktoré sú trvalo a neodlúčiteľne spojené so zubami pacienta. Fixné náhrady môžeme rozdeliť na korunkové náhrady a fixné mostíky. Tak poďte si s nami uľahčiť život!

 • Kontraindikácie

  Veľmi vzácne alergie na niektorý z použitých materiálov

 • Ako prebieha vytvorenie fixnej náhrady?

  Ak sa pacient rozhodne pre fixnú náhradu zubov nemusí prísť o všetky svoje zuby. Výhodou je fixná náhrada zo zubných koruniek, ktoré sa pripoja na ošetrený a nabrúsený zub. V prípade, že pacient nemá všetky zuby môže sa vytvoriť zubný mostík, ktorý je upevnený na dvoch alebo viacerých zuboch pacienta. Riešením môže byť aj typ ošetrenie „all-on-4“ alebo „all-on-6“.

  • Krok 1

   Ako pri každom ošetrení aj pri fixných zubných náhradách je potrebná úvodná konzultácia. Tu sa vopred stanoví liečebný plán a cenová ponuka celého ošetrenia. Pacient je oboznámený s celým priebehom ošetrenia.

  • Krok 2 – Korunková náhrada

   V prípade, že má pacient všetky svoje zuby, no sú poškodené zubným kazom alebo odlomením pristupuje sa ku korunkovej náhrade. Na začiatok sa poškodený zub, alebo zuby obrúsia na požadované rozmery, aby bolo možné novú náhradu na zuby presne osadiť a následne sa zhotovia v zubnom laboratóriu, alebo vyrobia prostredníctvom systému CEREC® nové korunky.  Tie sa nasadia na zbrúsené zuby a nový úsmev je na svete! Pacient si na tento typ fixnej zubnej náhrady rýchlo zvyká, a tak po veľmi krátkej dobe začne zubné korunky vnímať ako vlastné zuby. Ich výhodou je, že spĺňajú funkciu akéhosi „plášťa“, ktorý chráni zbrúsený zub pred zubným kazom. Aj napriek tomu je dôležité dodať, že pri fixnej korunkovej náhrade netreba podceniť správnu dentálnu hygienu!

  • Krok 2 – Zubné mostíky

   O fixnej zubnej náhrade môžeme hovoriť aj vtedy, ak pacientovi chýbajú len 1-2 zuby. V tejto situácii prichádza na rad veľmi užitočný typ zubnej náhrady – zubný mostík. Jeho konštrukcia je vytvorená z pilierových koruniek a veľmi dôležitých medzičlenov, ktoré sú spojené v jeden celok. Korunky sa pripájajú na zbrúsené zuby. Medzičleny spĺňajú funkciu zubných náhrad v miestach, kde má pacient chýbajúce zuby. Nahrádzajú žuvaciu funkciu stratených zubov. Pacient si na tento typ zubnej náhrady veľmi rýchlo zvyká a esteticky len veľmi ťažko spoznať rozdiel medzi zubnou náhradou a zdravým zubom.

  • Krok 3

   Po nasadení fixnej zubnej náhrady prichádza na rad informovanie o správnej dentálnej hygiene, ktorá môže životnosť zubnej náhrady značne predĺžiť!

Snímateľné zubné náhrady

Tento variant zubných náhrad pozná väčšina pacientov. Ide o typ zubnej náhrady, ktorú si môžete z úst vyberať a opätovne do nich vkladať.

 • Ako to funguje?

  Za jej najväčšiu výhodu možno považovať možnosť častejšej hygieny, nakoľko si ju viete vyčistiť dôkladne aj mimo úst. Naopak používaním snímateľnej zubnej náhrady sa musí pacient napríklad pripraviť na dlhšiu dobu návyku. Ak sa v ústach nachádzajú ešte využiteľné pevné zuby, môže byť snímateľná náhrada vytvorená so zásuvnými spojmi, ktoré vytvoria jej väčšiu stabilitu.

 • Kontraindikácie

  Alergia na živicu alebo kovy

   

 • Ako prebieha ošetrenie?

  Vytvorenie snímateľnej zubnej náhrady je pre pacienta časovo náročnejšie, no výsledok stojí za to. Pri každom pacientovi je dĺžka ošetrenia individuálna a zhotovenie protézy prebieha v niekoľkých krokoch a veľmi dôležitých skúškach. Okrem zubného lekára pracuje na výrobe protézy aj zubný technik).

   

  • Krok 1

   Ako pri každom jednom ošetrení aj pri snímateľnej zubnej náhrade je dôležitá úvodná konzultácia. V tomto bode si lekár s pacientom prejde celý priebeh ošetrenia a cenovú ponuku. Na základne RTG snímkov zubný lekár zhodnotí výšku a hrúbku kosti, pilierové zuby a možné ostré výbežky. Ak sa odhalí možný problém, lekár pristúpi k chirurgickému zákroku. Ak má pacient ešte nejaké zostávajúce zuby, prichádza na rad extrakcia zubov, aby sa vytvoril priestor pre snímateľnú náhradu.

  • Krok 2

   Neoddeliteľnou súčasťou zhotovovania zubnej náhrady je situačný horný a dolný odtlačok. Druhým odtlačkom, ktorý sa vykonáva je funkčný odtlačok. Po vytvorení odtlačkov sa meria výška zhryzu a teda – výška v akej budú nové zuby postavené. Týmto spôsobom sa rekonštruujú pôvodné zhryzové pomery. Je to veľmi dôležité pre to, aby pacient mohol plnohodnotným spôsobom jesť a fungovať v bežnom živote.

  • Krok 3

   U pacienta sa vykonáva aj test budúcej protézy vo vosku. Je to veľmi účinný test, ktorým pomáha vykonať korekciu polohy zubov.

    

  • Krok 4

   Po tom, ako prebehnú všetky potrebné ošetrenie a hotová snímateľná náhrada je vytvorená, prichádza na rad skúšanie protézy. Ide najmä o to, aby pacient necítil pri nasadení protézy žiadnu bolesť, nepríjemné tlaky a v neposlednom rade sa pozerá aj na estetickú stránku protézy.

 

Doba návyku na snímateľnú zubnú protézu je o niečo dlhšia ako pri mostíkoch či implantátoch. Pacient sa musí pripraviť na nacvičovanie reči a ovládanie funkcií protézy. Čo je však dôležité – váš nový úsmev je na svete!

Vyberte si spôsob objednania termínu

Telefonicky

Odoslanie formuláru

 • Vyplňte a odošlite formulár a my vás budeme kontaktovať

Spokojnosť našich pacientov