Čaká vás extrakcia zuba? Na toto sa pripravte.

Extrakcia zuba (vytrhnutie zuba) je zákrok, ktorý by ste mali absolvovať podľa odporúčania svojho zubného lekára, alebo po vzájomnej dohode so zubným lekárom. Určite by na vás zubný lekár nemal tlačiť, aby ste si dali zub vytrhnúť, ale mal by vám vedieť trpezlivo a zrozumiteľne vysvetliť dôvody pre ktoré je potrebné daný zub vybrať

Extrakcia zuba | Dental Centrum Nivy

Existuje niekoľko situácií (indikácií), kedy je zvyčajne extrakcia zuba nevyhnutná:

1. Veľký kaz: Ak je váš zub poškodený kazom veľkého rozsahu alebo úrazom a nie je možné ho zachrániť inými spôsobmi.

2. Zuby múdrosti: Ak často spôsobujú problémy, keď nevyrastajú správne, čo môže viesť k bolesti, opuchom, infekcii, sťaženému otváraniu úst alebo posunu ostatných zubov.

3. Zápal pri koreni zuba: Ak máte problémy so zubnými koreňmi, napríklad kvôli závažnej zubnej infekcii (abscesu), laicky povedané „vačku“ na koreni, ktorý nie je možné vyliečiť iným spôsobom, zubný lekár môže odporučiť extrakciu.

4. Príprava na ortodontickú liečbu (strojček): V niektorých prípadoch môže byť potrebné extrahovať zub na získanie miesta pre posun zubov a lepšie vyrovnanie zubov počas ortodontickej liečby. V týchto prípadoch rozhoduje o vytrhnutí zubov čeľustný ortopéd / ortodontista.

5. Nedostatok priestoru: Ak sú zuby príliš stesnané, zle prerezané bez možnosti ortodontickej liečby alebo ak je nedostatok priestoru pre stálé zuby vedú takéto stavy k zhoršenej ústnej hygiene. Pacientovi sa veľmi ťažko čistia medzizubné priestory a vytrhnutie takého zuba môže pomôcť starostlivosti o zuby a zabrániť vzniku zubného kazu.


Ako som spomenul v úvode je dôležité sa poradiť so svojim zubným lekárom a diskutovať o všetkých možnostiach liečby predtým, než sa rozhodnete pre extrakciu zuba. Zubný lekár vyhodnotí váš konkrétny prípad a odporučí najvhodnejšiu liečbu, ktorou môže byť aj
chirurgická extrakcia zuba (vytrhnutie zuba) v prípade, že nie je iná možnosť záchrany zuba. Niekedy pristúpime ku extrakcii zuba aj na vlastnú žiadosť pacienta ak sa sám rozhodne zub nezachraňovať a toto rozhodnutie plne rešpektujeme.

RTG pred extrakciou zuba | Dental Centrum Nivy

Čaká vás extrakcia zuba? Takto sa na ňu pripravíte.

Kedy bude potrebné zub vybrať sme si povedali a teraz sa pozrieme čo nás čaká. Extrakcia zuba je v drvivej väčšine prípadov len malý zákrok, ktorý nevyžaduje špeciálnu prípravu. Ale ani ak sa jedná o chirurgickú extrakciu nevyžadujeme od pacientov žiadne kroky pred ošetrením. Dôležitá je komunikácia s ošetrujúcim zubným lekárom, ktorý vás prevedie celým zákrokom a odovzdá vám všetky informácie.

1. Z vašej strany je potrebné informovať zubného lekára o svojej zdravotnej histórii, vrátane liekov, ktoré užívate a akýchkoľvek zdravotných stavoch alebo alergiách. Dôležité sú aj informácie o priebehu predchádzajúcich vybratí zuba, ak ste už v minulosti extrakciu absolvovali. Prebehlo všetko bez komplikácií, alebo sa vám urobilo zle? Mali ste nejakú reakciu na anestetikum, alebo lieky? Krvácala vám rana dlhšie ako zvyčajne? To sú všetko informácie, ktoré lekár potrebuje vedieť.

Alt tag: Ako sa pripraviť na vytrhnutie zuba? | Dental Centrum Nivy

2. V niektorých prípadoch môže byť potrebné vykonať röntgenové (RTG) snímky zuba pred extrakciou, aby zubný lekár videl anatómiu koreňov zuba a okolitých tkanív.

3. Ak máte zápal, ktorý vám spôsobil že neviete otvoriť ústa, bude potrebné najskôr podstúpiť liečbu antibiotikami pred extrakciou, aby sme stlmili akútne príznaky a minimalizovali riziko šírenia infekcie aj po extrakcii.

4. Niekedy prídu pacienti s tým, že si sami vysadili lieky na riedenie krvi. To prosím nerobte. Tieto lieky užívate na zníženie rizika vzniku krvnej zrazeniny, ktorá by vás mohla aj zabiť. Už pred rokmi bolo vydané odporúčanie, ktoré hovorí, že vysadenie liekov na zrážanie krvi pred extrakciou prináša pacientovi väčšie riziká ako o trochu dlhšie krvácajúca rana ak ich nevysadíte. Navyše každý lekár by mal ovládať postupy a mať v ordinácii prostriedky, ktorými vie zastaviť krvácanie aj u pacienta užívajúceho lieky proti zrážanlivosti krvi.

5. Vždy sa najedzte aj napite. Často prídu pacienti vystresovaní, že celú noc nespali, lebo sa boja, čo ich čaká. Od hladu a stresu im potom príde zle, alebo môžu aj odpadnúť.

6. Ak nejde o akútne vytrhnutie zuba, ktoré je potrebné vykonať ihneď, potom je lepšie si zákrok naplánovať tak, aby ste boli aspoň nasledujúcich 3 – 5 dní v dosahu svojho zubného lekára pre prípad komplikovaného hojenia. Aj keď sú komplikácie po extrakcii zriedkavé, určite ich nechcete riešiť na dovolenke v zahraničí alebo na pohotovosti.

Ako vytrhnúť zlomený zub či osmičku?

Vytrhnutie zlomeného zuba alebo osmičky (zub múdrosti) je zákrok, ktorý by mal vykonávať skúsený zubný lekár alebo stomatochirurg. Tu je obvyklý postup vytrhnutia zlomeného zuba alebo osmičky:

1. Lokálna anestézia (znecitlivenie): Pred samotným zákrokom zubár aplikuje lokálnu anestéziu na znecitlivenie zuba a oblasti okolo zuba. Toto zabezpečuje, že nebudete cítiť bolesť počas zákroku a ešte najmenej 2 – 4 hodiny po zákroku.

Ako prebieha extrakcia zuba? | Dental Centrum Nivy

2. Odhalenie zuba: Ak je zub zlomený alebo osmička neprerezaná pod ďasnom, zubár musí otvoriť alebo upraviť ďasno okolo zuba, aby sa lepšie dostal k zubu alebo koreňu.

3. Vytrhnutie zuba: Podľa polohy zuba alebo koreňa zubár používa rôzne nástroje, ktorými zub zachytí a jemnými pohybmi vyberie z lôžka. Častou dramatickou predstavou pacientov je, že lekár musí použiť veľkú silu aby zub vybral, ale to je len ďalší z mýtov spájaných s vytrhnutím zubov. Práve naopak – keby sme použili veľkú silu môžeme zlomiť čeľusť alebo poškodiť okolité zuby a ďasná. Dôležitá je len manuálna zručnosť a šikovnosť zubára. Samozrejme nejakú silu použiť musíme, ale je oveľa menšia ako si väčšina pacientov myslí. Dávne spomienky na lekára kľačiaceho na pacientovi a na sestričku držajúcu pevne pacientovu hlavu lietajúcu zo strany na stranu verím, že patria minulosti.

4. Vyčistenie a ošetrenie rany: Po vytrhnutí zubu zubár môže vyčistiť oblasť a ošetriť ju antibakteriálnymi prostriedkami, aby sa minimalizovalo riziko infekcie.

5. Šitie rany: V prípadoch, kedy sa musíme najskôr ku zubu dostať cez ďasno, je potrebné po vybratí zuba ďasno zošiť. U nás používame vstrebateľné stehy, ktoré vám zvyčajne do 2 týždňov vypadnú samé.

6. Pokyny na starostlivosť po zákroku: Po vytrhnutí zuba vám poskytneme všetky informácie o starostlivosti o ranu počas hojenia. Je dôležité dodržiavať tieto pokyny, aby sa minimalizovali komplikácie a podporil rýchly proces hojenia. Pre pacientov po chirurgických zákrokoch máme pripravený aj špeciálny balíček pre čo najlepšie hojenie.

Hojenie po extrakcii zuba | Dental Centrum Nivy

Na čo si dať pozor tesne po vytrhnutí zuba, aby prebehlo hojenie v poriadku?

Po vytrhnutí zuba by ste mali dodržiavať odporúčania zubára ohľadne prípadného užívania liekov proti bolesti, obmedzení fyzickej aktivity a pravidelných kontrol po zákroku. Ak máte akékoľvek obavy alebo otázky týkajúce sa vytrhnutia zuba, neváhajte sa poradiť so svojim zubným lekárom. Pre čo najlepšie hojenie rany po extrakcii zuba odporúčame dodržiavať nasledovné:

1. Krvácanie: Po extrakcii zuba je bežné, že miesto extrakcie krváca. Na zastavenie krvácania postupujte podľa pokynov zubára. Obvykle sa odporúča ľahký tlak na miesto extrakcie pomocou sterilnej gázy alebo čistej vreckovky. Ak sa krvácanie nezastaví alebo je veľmi silné, kontaktujte svojho zubného lekára.

2. Nechajte vytvoriť krvnú zrazeninu: Po extrakcii je potrebné, aby sa v lôžku po vybratí zuba vytvorila krvná zrazenina, ktorá bude kryť ranu a štartovať jej hojenie. Preto sa vyhnite vysávaniu z rany alebo silnému vyplachovaniu úst aspoň prvé 3 dni.

3. Strava: Vyhnite sa horúcim nápojom, alkoholu a tvrdým jedlám, ktoré by mohli poškodiť miesto extrakcie alebo sa vtlačiť do lôžka a spôsobiť zápal. Ak je to možné prežúvajte na opačnej strane ako bol vytrhnutý zub.

4. Nedotýkajte sa rany: Snažte sa vyhnúť dotyku jazykom, prstami alebo inými predmetmi do rany, aby ste si nespôsobili infekciu alebo iné komplikácie.

5. Užívajte lieky podľa pokynov: Ak vám zubár predpísal lieky na bolesť alebo antibiotiká, dodržiavajte ich podľa pokynov. To pomôže minimalizovať bolesť a riziko infekcie.

6. Umývanie zubov: Zuby si umývajte rovnako ako zvyčajne, ale vyhýbajte sa opatrne miestu extrakcie. Môžete jemne vyplachovať ústnou vodou s obsahom chlorhexidínu (Corsodyl, Curasept, PerioPlus, atď.).

7. Vyhnite sa námahe: Je dôležité vyhnúť sa náročným fyzickým aktivitám a dať telu čas na zotavenie sa po extrakcii. Neodporúča sa pár dní po extrakcii zvýšená fyzická námaha (šport, posilňovňa, ťažká manuálna práca).

Ak zažívate akékoľvek nezvyčajné príznaky po extrakcii, ako je nadmerné krvácanie, silná bolesť, hnisanie alebo opuchnutie, ihneď kontaktujte svojho zubného lekára. Správne a starostlivé dodržiavanie pokynov po extrakcii je kľúčové pre úspešné hojenie a minimalizáciu komplikácií. Po extrakcii zuba môže nasledovať napr. ortodontická liečba alebo si môžete dohodnúť konzultáciu na zubné náhrady.

Zubná ambulancia Bratislava | Dental Centrum Nivy

Autor článku:

Picture of MDDr. Tomáš Novák, zubný lekár / garant kliniky
MDDr. Tomáš Novák, zubný lekár / garant kliniky

Promoval som v roku 2010 na Lekárskej fakulte Masarykovej univerzity v Brne. Po škole som zbieral skúsenosti v zubnej praxi Primadent v Čadci a súčasne som 2 - 3 krát do týždňa slúžil na zubnej pohotovosti v Žiline. V septembri 2011 som otvoril vlastnú ordináciu v Žiline a v roku 2015 som prevzal vedenie ordinácií Dental Studio v Bratislave.
Už počas školy som sa zaoberal vedecko-výskumnou činnosťou v oblasti využití Laserov v stomatológii. Svoju prácu som prednášal na Študentskej vedeckej konferencii a na dentálnom kongrese InDent v Ostrave. Ďalej som už ako lekár prednášal pre svojich kolegov na témy „Komplikácie v endodoncii“ a „Nepriame kompozitné náhrady“.

Prečítajte si recenzie našich pacientov z Google a Facebooku

Sme pacientmi najlepšie hodnotená zubná ambulancia v Bratislave

Dental Centrum NIVY
Vynikajúce
5.0
Na základe 498 recenzií
ohodnoťte nás na
Veľmi veľký spokojnosť. Odporúčam zubnú kliniku.
Komplikovane trhanie zubu, bez bolesti a za par minut. Mozem len odporucit. Najlepsia klinika v Bratislave.
Veľmi dobrá klinika,som spokojná.Dakuem pekne
Dnes som absolvovala konzultaciu ohľadom implantátu a pan doktor zistil rozsiahly zápal pod koreňom zuba. Bez čakania koreň odstránil, nebolo treba sa objednávať na iný termin. Ďakujem za rýchle a bezbolestné ošetrenie.
Veľmi spokojná Veľká spokojnosť....,
Vynikajúce, s celou rodinou uz inam ani nechodime na osetrenie zubov. Na tejto klinike Vam naozaj nehrozi zanedbany kaz alebo zniceny chrup kvoli chybnemu pristupu lekarov! Absolvovala som tu niekolko velmi komplikovanych zakrokov a nikdy nebol s nicim ani najmensi problem. Za poslednych priblizne 10 rokov som bola len jeden krat na inej klinike, pretoze som mala bolest pocas dovolenky, a tak som musela navstivit ineho zubara. Po par dnoch mi vsak bolest vobec neprechadzala, a tak som sa ihned po navrate z dovolenky musela aj tak objednat na urgentny termin do Dental Centra Nivy. Tim v Dental centre mi dal okamzite termin a ja som z kliniky odchadzala uplne bez bolesti zuba, maximalne spokojna. Ak mate strach zo zubara a ak nemate cas na zbytocne cakanie v cakarni, a zbytocne opakovane navstevy, toto je urcite pre vas najlepsia volba
Bola som velmi spokojna s osetrenim. Skvely a profesionalny pristup
Ďakujem za urgentné vyšetrenie keď sa zlúčila obrovská bolesť a neordinujuci zubár. Ste ma zachránili pre utrpením počas víkendu. Personál bol fantastický a zubár bol veľmi ľudský a milý. Ďakujem veľmi pekne
Všetko super⭐️maximalna spokojnosť. 😊
So zubnou klinikou Dental Centrum NIVY som veľmi spokojná. Zaujali ma pozitívne recenzie a po dnešnom ošetrení pribúda ďalšia aj odo mňa. 🙂 Klinika má veľmi príjemný personál, či už ide o pána doktora, pani sestričku, alebo usmiate slečny na recepcii. Čo sa týka samotného ošetrenia, kliniku som kontaktovala z dôvodu bolesti zubu a potreby využitia služby zubnej pohotovosti. Ošetroval ma pán doktor Novák a som veľmi spokojná. Ako pacient, ktorý má strach z doktorov a vyšetrení, obzvlášť oceňujem kľud, sebavedomie a prívestivosť pána doktora. Kliniku odporúčam "všetkými desiatimi" a prajem pevné zdravie a všetko dobré personálu. (A pacientom kliniky, aby mali aj naďalej príjemné skúsenosti. :-))
Naprosto v pořádku
Rada by som sa podakovala doktorovi Novakovi a celemu timu,z dentalneho centra Nivy za vysoko profesionalny a priatelsky pristup k osetreniu.Ak ma niekto strach zo zubara,pana doktora odporucam vsetkymi desiatimi:)Velke dakujem este raz.
Nadpriemerná spokojnost - od recepcie až po konzultáciu s MDDr. Novakom. Za 4 mesiace som mala hotový cely proces dvoch implantátov. MDDr. Novak je ľudsky, empaticky človek a profesionál. Aj napriek môjmu strachu zo zubných zákrokov, cely proces implantácie som vďaka jeho pokojnému a láskavemu prístupu zvladla. Odporúčam ho a aj služby Dental Nivy Centrum.
Veľmi príjemná ambulancia, s príjemným personálom. Odkedy som v Bratislave mal som problém nájsť si miesto a ľudí komu by som zveril svoje zúbky do rúk. Sem sa vždy rád vrátim.
Super ošetrenie, ďakujem za veľmi dobrý prístup a ochotu,ďakujem
I'm very happy with the dental care. A modern surgery with a pleasant reception area and, above all, top dentists.Dr. Novak did an excellent job in repairing one of my molars. I was able to book an appointment with him for the next day as it was an emergency. Many thanks.
Najlepšia skúsenosť akú som kedy u zubára na Slovensku mala. Jasné vyhodnotenie problému, férová a transparentná cenová ponuka vopred (žiadne "nevieme presne koľko to bude") a termín som dostala tiež takmer okamžite. Absolútne bezbolestné ošetrenie koreňovych kanálikov, skvelý prístup a zručnosti pána doktora Polivku. Odporúčam všetkými desiatimi.
Profesionálny prístup a bezbolestné ošetrenie. Zakaždým odchadzam spokojná a strach so zubárov je menší.
Super ambulancia veľmi milý personál. Dobrý systém.
Vždy veľmi príjemné prostredie, usmievavá a milá recepčná, výborna dentalna hygiena, zmenili o 180° môj pohlad na zubarov.
Good place with very professional doctors
Super profesionálne služby odporúčam
Rýchle a najmä bezbolestné, veľmi príjemný a profesionálny prístup.
Pán Novák je najlepší zubár akého som kedy stretla. Čo nevedeli na iných pohotovostiach, vyriešil on hneď a s prehľadom. Som mu veľmi vďačná a odporúčam všetkými desiatimi. Ďakujem!:)
Veľmi milý a ľudský prístup pána doktora, precízne vyšetrenie, milý personál, príjemné priestory. Určite odporúčam ! 🙂
Milý personál, úžasný, bezbolestný prístup pani doktorky pri dentálnej hygiene
Veľmi som spokojná so službami DCN, konečne rada chodím k zubárovi. Dentalna hygiena super.
Úžasná klinika, milé slečny na recepcii a vysokoprofesionálny prístup, konkrétne odporúčam pána doktora Polivku na endodonické ošetrenia, 10/10 🙂
Profesionalne sluzby a skvely pristup celeho personalu.
Ďakujem za ošetrenie, ešte v noci veľká bolesť a dnes ma jej pán doktor Novák veľmi rýchlo a bezbolestne zbavil. Každému odporúčam, skvelý prístup!
Bola som zakazdym velmi spokojna. Odporucam vsetkym kto sa boji zubarov 🙂
Went for dental hygiene. Very happy with professional and kind attitude of Ms Barbora. Booking is also really simple and everybody speaks English.
Profesionalny pristup, neni o com 😉
I made an appointment with a doctor and received the best service during my entire stay in Slovakia. The doctor speaks English, it was easy and understandable. removed wisdom tooth. I was also surprised by the reasonable prices.
Dental Centrum Nivy je jedno špičkové stomatologické zariadenie. Hľadal som dlhšiu dobu nového stomatológa v Bratislave, nakoľko som nebol spokojný s mojim pôvodným, ktorý mi za celý život nespravil ani jeden rtg snímok na preventívnej prehliadke a opravoval len keď kaz sa prejavil. Nechal som si tu opraviť všetky zuby, ktoré mi na vstupnom vyšetrení označili za problematické a neľutujem. Som veľmi spokojný a odporúčam. A dentálna hygiena tiež skvelá. Kvalitný a milý personál.
niekoľko dní ma trápil zub, našiel som si vo štvrtok termín a piatok ráno bol zub vytrhnutý. milý prístup, pekné prostredie, bezbolestná realizácia. 👍
Woow, tlieskam 👏
Osmička pokazena, zlomená, ubolena.
Termín som dostala na druhý deň. Super prístup, bezbolestný zákrok ( trhanie ).
Určite prídem znovu, lebo mám pár kúskov ešte na opravu 😅 a to som mala “bobky” ako som sa bala. Dr. Polívka 🔝❤️
Profi prístup, bezbolestný zákrok a maximálna spokojnosť 👌🏼👍🏼 Odporúčam !
Neporovnateľný prístup k pacientovi, v porovnaní s mojou zmluvnou stomatoligičkou. Obrovská spokojnosť. R.J.
precizne zistenie problemu, vysvetlenie co a preco a ako sa ide robit, bezbolestne osetrenie 🙂
Skvely pristup, maximalne profesionalne prostredie. Dostala som termin hned v ten isty den, vsetko prebehlo rychlo, bezbolestne a na vysokej urovni. Odporucam vsetkymi desiatimi!
Veľmi pekne ďakujem za super a hlavne rýchly termín. Odporúčam všetkými desiatimi či za prístup alebo cenovo. 🙏🙏 ĎAKUJEM♥️
Ak máte akútnu silnú bolesť zubu tak jednoznačne odporúčam navštíviť Dental Centrum Nivy. Zoberú vás ešte v ten deň a zbavia vás trápenia. Ľudský a profesionálny prístup pani zubárky ma príjemne prekvapil. Ceny trošku vyššie, no do pol hodiny bolo po extrémnych bolestiach a zub zachránený. Ďakujem.
Hodnotím na výbornú 👍
Mala som akútnu bolesť zubu múdrosti, ktorý som vedela, že bude musieť ísť von. Na kliniku som si zavolala ráno, termín mi dali v ten deň poobede. Nebola som ich pacientkou, ale pravdepodobne sa vrátim aj na ostatné osmičky sem.

Veľmi príjemné recepčné, výborná pani doktorka aj milá sestrička.
Anestéziu, z ktorej aplikácie som mala asi najväčší strach, som ani len necítila, taká tenučká bola ihla. Zo zákroku som necítila nič, iba tlak. Röntgen majú prenosný, spravili mi ho priamo v zubárskom kresle. Cena za vytrhnutie osmičky asi najlepšia, akú som našla v BA. Určite môžem odporučiť 👍
Ked ma rozbolel zub, hladal som rychlu pomoc, jedine v Dental Centrum Nivy mi boli schopny dat termin este v dany den a to som mal za sebou minimalne 10 predchadzajucich odmietnuti alebo nerealnych datum. Vsetko prebehlo hladko, dokonca mi volali este pred terminom ze mozem prist aj skor. Tymto chcem podakovat p. doktorke Bocovej za profesionalny pristup a bezbolestne vyriesenie mojho problemu.
Tak ako začať?🤷‍♂️
Zhruba po 25 rokoch ma rozbolel zub(nie že by ma občas nezabolel) ale toto už bol extrém.Po prebdenej noci a "brouzdaní" po internete som sa rozhodol že teda skúsim Dental Centrum.Perfektne recenzie,prijatelne ceny........ráno som zavolal.
Príjemný hlas na druhej strane mi oznámil že môžem dobehnúť behom 3 hodín.
Tak som šiel zo strachom ktorý u mňa zakorenil po návštevách lekárov podla všetkého vyučených u nejakého markíza de Sade.
Hneď po príchode som sa ukludnil ked som zbadal pristup personálu na recepcii.
A pri zákroku (trhanie zubu) ma pani doktorka Bočová aj zo svojou asistentkou zbavili mojho dlhorocného strachu z návštevy zubnej ambulancie.Ďakujem za profi prístup ,trpezlivosť a teším sa že konečne budem chodiť zubárovi/ke z radosťou.
Ďakujem
Bola som na ošetrení 12.11 2020 u pani doktorky Bočovej.Užasny prístup ,prijemna asistentka a bezbolestne ošetrenie.Naozaj sa niet čoho báť.Aj s parkovaním žiadny problem nebol,dostatok miest v podzemnej garáži hned vedla zubnej ambulancie v CBC dome.Tesim sa na ďalšiu návštevu!!👌👍🦷
pán doktor Balog maximálna spokojnosť aj pani sestrička super ďakujem
Najlepšia zubárka v celej Bratislave
nagyon jo jozaallas es profeszionalis munka nagyon kedves doktor es a perszonal nagyon tudom ajalani szemelyes tapasztalat msgss szinvonalu munka suprer
Chcela by som aj ja vyzdvihnut sluzby tejto ambulancie, dostala som sa k nej len nahodou na internete, odvtedy chodim uz len sem 🙂 pani doktorka Bordasova je vzdy mila, ustretova, poradi a pomoze 🙂 mala som problemy s bolestivou osmickou, termin som dostala este v den zavolania 🙂 chcem sa velmi pekne podakovat a odporucam vsetkymi 10timi:))
Dnes som absolvoval zákrok na stomatologickom pracovisku Dental Centrum NIVY.
Prišiel som s komplikovaným a bolestivým zubom, napriek tomu Dr. Novák bol pri zákroku veľmi trpezlivý, všetko mi dopredu povysvetľoval, upozornil ma na tlak či vŕtanie. Dostal sa mi od personálu veľmi profesionálny prístup, boli veľmi príjemní a nikam sa neponáhľali. Pracovisko môžem vrelo odporúčať.
expresne rychlo som dostala termín a to v deň zavolania. Pýtali sa ma, či ma zub bolí a keď som povedala že áno,ihneď ma tam časovo dali. som nadmieru spokojná so všetkým.dakujem 🙂
200% pristup/customer service
200% flexible
200% poradenstvo o suvislostiach zakroku+/extra mile service
200% professionalism
Dakujem doktorovi Novakovi a jeho timu za zachranu zuba. Profesionalny a ludsky pristup. Jednoznacne doporucujem tuto zubnu ambulanciu.
veľmi príjemný, profesionálny personál, úľava od bolesti za prijateľnú cenu 😘
Maximálne na klienta orientovaný profesionálny prístup. Viem, že počas ošetreniach som v dobrých rukách, tím pána doktora Nováka má moju absolútnu dôveru. Vrelo odporúčam.
Výborný prístup, rýchle jednanie a skvelá komunikácia celého personálu od recepcie, sestričiek až po doktorov! ❤️ Odporúčam akýkoľvek zákrok a najmä kvôli profesionalite a komunikácii, takéto zaobchádzanie by si zaslúžil každý pacient všade 💐🙏. Top 👆👆👆
Absolutne odporucam! Pan doktor Tomas Novak je naozaj skvely profesional. Vzdy Vas privita s usmevom a nikdy mu nechyba ludsky pristup. Vzdy vsetko detailne vysvetli a jeho praca je maximalne predcizna. Ani na sekundu som nelutovala peniaze za ukony pretoze s takouto kvalitou sluzieb som sa este nestretla! Vsetko bolo fakt super a este raz velmi pekne dakujem 🙂
Velmy šikovný doktor netrvalo to asi ani 3min a zub bol vonku bez žiadnej bolesti odporúčam���
js_loader